/
/
/
„THE MINI“ – prvý výsledok spolupráce MINI s legendárnym výrobcom surfových dosiek Channel Islands Surfboards.

„THE MINI“ – prvý výsledok spolupráce MINI s legendárnym výrobcom surfových dosiek Channel Islands Surfboards.

Reklama

MINI spojilo svoje sily so spoločnosťou Channel Islands Surfboards, najuznávanejším výrobcom prémiových surfových dosiek na svete, aby spoločne vytvorili dosku, ktorá „jazdí ako MINI“.

Doska s názvom „THE MINI“ v sebe ukrýva najlepšie vlastnosti MINI. Jej tvorcovia ju predurčili na to, aby vďaka svojmu krátkemu a športovému dizajnu dokázala rýchlo prenikať vlnami.

Pri jej vývoji a tvorbe stál Christopher Weil, vedúci oddelenia exteriérového dizajnu MINI, spolu s víťazom súťaže US Open surfing Kalani Robbom. „Aby sme dosiahli pravý pocit dravosti a rýchlosti, vytvorili sme dosku s predĺženou zadnou časťou. Vďaka svojím širším kontúram a plytšej spodnej časti doslova letí na vlnách,“ vysvetľuje Robb.

Presne v súlade s duchom MINI si surferi môžu svoju dosku prispôsobiť tak, že si vyberú spomedzi širokej kombinácie štýlových farieb a vzorov – od Chili Red až po čierne pretekárske pásy.

Pri oslave uvedenia surfovej dosky „THE MINI“ na trh sa MINI UK spojilo s britskou školou surfovania Croyde Surf Academy v Severnom Devone, v rámci ktorej deti i dospelí bez obmedzenia veku začínajú s prípravou na surfovanie v typickom modrom autobuse pri Croyde Bay.

Hlavný tréner školy Croyde Surf Academy, Carlo Fusie-Ferrero, povedal: „Veľmi sa mi páči. Ani sa nepamätám, kedy som naposledy stál na takej skvelej doske!“

„THE MINI“ si môžete kúpiť vo vybraných predajniach a v internetovom obchode Channel Islands. Jej cena začína od 580 libier.

Zdroj: BMW Group

Prečítať celý text

Reklama