/
/
/
Tachometer Subaru Forester zastal na 1 milióne kilometrov

Tachometer Subaru Forester zastal na 1 milióne kilometrov

Reklama

Majiteľ Subaru Forester najazdil milión kilometrov bez akejkoľvek poruchy

Subaru vydržia veľa: 97 % áut, vyrobených za posledných desať rokov, stále jazdí

Presne 1 milión kilometrov, čo je ekvivalent 25 jázd okolo zemegule, dosiahol hudobník Jerner Jung zo Slovinska na prvej generácii Subaru Forester, ktoré si kúpil na radu svojho kamaráta ešte v roku 1998. Jerner, známy aj ako Jerry, si presne pamätá moment, kedy počas jazdy domov do Ľubľany preklikol tachometer na 999.999 km – a zastavil sa:

„Stále som sledoval prístroje, myslel som si totiž, že sa tachometer automaticky reštartuje na 0 km. Takže som ešte predtým zastal a odfotil ho, keďže som bol presvedčený, že toto mi nikto neuverí. Na moje milé prekvapenie zostal stáť na čísle 999.999.“

Počas dvoch desaťročí jázd na všemožných typoch ciest a za každého počasia sa Jerryho Forester ani raz nepokazil.

„Vždy som si dal záležať na pravidelnej údržbe. Auto ešte dnes obsahuje zhruba 70 % pôvodných komponentov.“

K miliónovému Foresteru pribudol do Jerryho garáže pred niekoľkými rokmi ďalší, tentoraz tretej generácie. Na jeho tachometri dnes svieti číslo 150.000 km. Jerryho ocenil aj prezident a CEO Subaru Europe Masamichi Kudo:

„Blahoželáme Jerrymu k tomuto míľniku a teší nás, že sa o svoje Subaru tak dobre staral. Jeho Forester s viac ako miliónom najazdených kilometrov je ďalším dôkazom životnosti našich áut. Sú vyrobené tak, aby vydržali naozaj dlho.“

Subaru si získalo reputáciu výrobou húževnatých áut, ktoré úspešne odolávajú vplyvu prostredia i času. Viac ako 97 % vozidiel Subaru, predaných v Európe za posledných 10 rokov, je stále na cestách.
Subaru je aj priekopníkom kategórie SUV: ako prvý výrobca uviedlo v roku 1995 na trh crossover Outback. Krátko po ňom, v roku 1997, debutoval Forester ako jedno z prvých kompaktných crossover-SUV, aby spojením najlepších vlastností SUV a osobného auta vytvoril nový segment. 
Súčasná, štvrtá generácia Forestera si pripísala najlepšie známky v hodnoteniach bezpečnosti na celom svete. Medzi nimi aj najvyšší, päťhviezdičkový rating za celkovú bezpečnosť v testoch Euro NCAP.
Kombinácia kľúčových technológií Subaru, symetrického pohonu všetkých kolies, boxer motora a asistenta X-mode pre jazdu v teréne dáva najnovšiemu Foresteru na európskom trhu tie najlepšie schopnosti na ťažkých cestách a za každého počasia.

Aktuálny model má ideálne miery a výbavu, nastavenú presne podľa vkusu európskych zákazníkov. Plusom je vysoko kvalitný interiér, priestranná kabína a batožinový priestor so základným objemom 505 litrov.
Subaru vybavilo Forester vylepšenými bezpečnostnými prvkami: asistenčnou technológiou EyeSight, systémom Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD) a pridalo aj kamerový balík Side View Monitor.
SUV modely Subaru predstavujú 87 % predajov značky v Európe. Hoci dnes je najpredávanejším Subaru XV, Forester bol lídrom počas 20 rokov, s viac ako 330.000 predanými vozidlami na starom kontinente od svojho uvedenia v roku 1997.Celosvetovo sa predalo už viac ako 3,7 milióna kusov tohto výnimočného SUV.

Zdroj: Subaru

 

Prečítať celý text

Reklama