6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Svetová premiéra vozidla ŠKODA Octavia Combi na autosalóne v Ženeve

Odporúčame

ŠKODA AUTO pokračuje aj v roku 2013 vo svojej modelovej ofenzíve. Na autosalóne v Ženeve predstavila  značka vo svetovej premiére novú generáciu modelu ŠKODA Octavia Combi v prevedení  s pohonom predných aj všetkých štyroch kolies. Výstavnú premiéru na brehu Ženevského jazera mala tiež ŠKODA Octavia. S treťou generáciou obľúbeného modelu chce ŠKODA AUTO ešte viac posilniť svoju medzinárodnú pozíciu a pokračovať v predajných úspechoch. V roku 2012 dosiahla automobilka nový predajný rekord, keď zákazníkom dodala 939 200 vozidiel (nárast o 6,8 % oproti roku 2011). Na tomto úspechu mala veľký podiel práve Octavia.

Octavia je synonymom pre značku ŠKODA – je naším kľúčovým modelom,

hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland.

Len niekoľko týždňov po svetovej premiére nového vozidla Octavia predstavujeme v Ženeve ďalších členov rodiny – modely Octavia Combi a Octavia Combi 4 × 4. Rovnako ako liftback, aj kombi predstavuje v každom ohľade veľký posun vpred. V triede kompaktných kombi stanovuje tretia generácia nášho bestselleru nové štandardy v oblasti priestrannosti, kvality, dizajnu, techniky a pomeru ceny a ponúkanej hodnoty. Inými slovami, za cenu bežnú v kompaktnom segmente ponúka prednosti vozidla strednej triedy. S novými modelmi ŠKODA Octavia – rovnako ako s našou širokou, modernou modelovou paletou – máme dobrú východiskovú pozíciu pre to, aby sme aj za súčasnej komplikovanej situácie ďalej posilňovali našu medzinárodnú pôsobnosť,

hovorí Prof. Vahland.

Pre úspech radu ŠKODA Octavia a celej značky má kombi veľký význam. Na jeho konto pripadá viac než tretina zo všetkých 3,8 milióna vozidiel Octavia, ktoré boli doteraz na celom svete predané. Najmä v Európe sa ŠKODA Octavia Combi od svojho uvedenia na trh v roku 1998 stala bestsellerom. V roku 2012 pripadlo 23,7 % všetkých európskych predajov značky na model ŠKODA Octavia Combi, v západnej Európe dokonca 25,2 %. V Nemecku, najväčšom európskom a po Číne druhom najväčšom trhu značky ŠKODA na svete, sa kombi na predajoch radu Octavia v roku 2012 podieľalo viac ako 92 %. So 42 200 registrovanými vozidlami bola ŠKODA Octavia Combi v Nemecku v minulom roku najpredávanejším dovážaným vozidlom. Vo Švajčiarsku sa stal model Octavia Combi v roku 2012 s 9 446 dodanými vozidlami jednotkou v kategórii automobilov s karosériou kombi.

Skoda octavia combi 2013 (2)
©Skoda

ŠKODA Octavia Combi stanovuje meradlá v triede

Či už s pohonom predných kolies, alebo vo verzii 4 × 4, nová Octavia Combi skvele symbolizuje hodnoty značky ŠKODA. Ponúka nadčasovo elegantný dizajn, veľkorysú ponuku priestoru pre posádku a jej batožinu, kvalitu, precízne spracovanie, množstvo „Simply Clever“ detailov, modernú techniku a vynikajúci pomer ceny a ponúkanej hodnoty.

Nová ŠKODA Octavia Combi je skvelým obohatením segmentu kompaktných kombi,

hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu.

V tomto vozidle sa dokonale snúbi vysoká funkčnosť s dynamikou a eleganciou. Je správnou odpoveďou na zvýšené požiadavky zákazníkov v tejto triede, ktorá silne rastie ako v celosvetovom meradle, tak hlavne v Európe,

hovorí Eichhorn.

Nová ŠKODA Octavia Combi nevyrástla len v porovnaní so svojou predchodkyňou. V otázke priestrannosti stanovuje nové štandardy aj vo svojej triede. Objem batožinového priestoru sa medzigeneračne zväčšil o päť litrov na celkových 610 litrov. Rozdiel oproti novému liftbacku je dvadsať litrov. V prípade, že sa sklopia operadlá zadných sedadiel, zväčší sa objem batožinového priestoru dokonca na 1 740 litrov (Octavia Combi II: 1 655 litrov). K tomu je nutné pripočítať aj množstvo „Simply Clever“ prvkov, okrem iného napríklad tzv. medzipodlahu v batožinovom priestore, ktorú možno variabilne usporiadať.

Dynamický a nadčasovo elegantný je aj dizajn. Automobil zaujme svojou čistotou, precíznosťou a dokonalými proporciami. Navyše, nová ŠKODA Octavia Combi ponúka najmodernejšie technológie. O bezpečnosť sa stará rad elektronických asistenčných systémov, o pohodu na palube zasa početné elektronické komfortné a navigačné systémy a systémy infotainmentu. Novo vyvinuté motory majú až o 17 % nižšiu spotrebu ako motory predchádzajúcej generácie. Ich ponuka pre model Octavia Combi zahŕňa štyri zážihové a štyri vznetové motory. Medzi nimi nechýba verzia GreenLine so zníženou spotrebou a emisiami CO2 vo výške len 87 g/km. Pre model Octavia Combi 4 × 4 sú v ponuke tri agregáty. Táto verzia je vybavená pohonom všetkých kolies systémom s medzinápravovou spojkou Haldex piatej generácie.

Zdroj: Škoda

Fotogaléria

 

Reklama