/
/
/
Svetová premiéra pre nový PEUGEOT 208: Špeciálne textúrované farby na sériovo vyrábanom automobile

Svetová premiéra pre nový PEUGEOT 208: Špeciálne textúrované farby na sériovo vyrábanom automobile

Reklama

Nový PEUGEOT 208 bol verejnosti predstavený na 85. medzinárodnom autosalóne v Ženeve v žiarivej farbe Orange Power. K tejto živej, mladej a dynamickej farbe sa teraz vo svetovej premiére na sériovo vyrábanom automobile pridávajú dve nové textúrované farby, ktoré sú originálne nielen čo  týka ich výroby, ale  aj vzhľadu: Ice Grey a Ice Silver. Inovácia je doplnená o ďalšiu variantu personalizácie Lime Yellow, ktorá  sa pridáva k farebným prvkom Menthol White, ktorá bola predstavená v Ženeve a môže byť zvolená nezávisle od farby karosérie alebo interiéru.

Nový PEUGEOT 208: komplexné dielo s citom pre detail a kvalitu

Nový PEUGEOT 208 sa bude v Európe predávať od júna 2015 a je výsledkom komplexného súboru prác, pričom nebola zanedbaná žiadna oblasť. Dôkazom toho je dôrazný, športový a elegantný dizajn, nové technologické zariadenia poskytujúce viac pohodlia a bezpečnosti, ako aj nové motorizácie Euro6 PureTech a BlueHDi – úsporné a efektívne zároveň.

Okrem novej metalickej farby Orange Power, predstavenej na uplynulom autosalóne v Ženeve, ponuku disponibilných farieb dopĺňajú dve farby  úplne nové  špeciálne textúrované farby. Sú inovatívne a budú dostupné  hneď od uvedenia na trh. K dispozícii sú dva packy personalizácie pre exteriér ako aj pre interiér nového modelu PEUGEOT 208.

Úplne nové textúrované  farby

Od uvedenia na trh bude nový PEUGEOT 208 v ponuke s dvomi novými textúrovanými farbami, ktoré sú inovatívne a revolučné oproti tradičnej ponuke: Ice Grey Ice Silver.

Tieto farby ponúkajú niekoľko výhod:

–         Odlišujú a zvyšujú hodnotu. Matný a saténový vzhľad týchto farieb vyzdvihuje línie vozidla a zdôrazňuje dynamiku a modernosť nového PEUGEOT 208. Tieto farby sa hrajú so svetlom a citlivo reagujú na jeho zmeny, na rozdiel od matných farieb, ktoré zvyčajne vyhladzujú krivky a zjemňujú tvary;

–         Ich štruktúra je na dotyk prekvapivo mierne zrnitá a okamžite vyvoláva dojem robustného a ochraňujúceho vozidla. Sú odolnejšie a ich údržba je jednoduchšia, ako pri klasických matných farbách. Dobre znášajú časté umývanie – vysokotlakové alebo rotujúcimi kefami (bez použitia vosku) a sú veľmi odolné proti poškriabaniu.

–         Vďaka tomu, že tieto výrazné farby, zvyčajne vyhradené pre malé série alebo veľmi drahé ručne lakované kusy (až 6 000 euro!), budú prvýkrát použité v sériovej výrobe, stávajú sa dostupnejšími s takou istou cenou, s akou sú v ponuke perleťové odtiene. V Európe je cena menej ako 800 EUR, čo je v porovnaní s metalickými farbami len o 180 až 200 EUR viac.

Po technickej stránke je to skutočný prelom a je podložený medzinárodným patentom. Vyrábané budú priamo v závode v Poissy (Francúzsko) a použitie týchto farieb vo výrobe si vyžiadalo takmer 4 roky špecifického vývoja. Podkladové vrstvy zostali totožné s bežnými metalickými farbami (antikorózna ochrana, podkladová vrstva a farebná vrstva), takže celá inovácia spočíva v  zložení a nanášaní laku. Tento lak obsahuje štruktúrované prísady, ale aj jemné častice silice (oxidu kremičitého) a mikroguľôčky polyamidu. Častice silice pridané do živice dodávajú matný charakter, odolnosť a zrnitosť, zatiaľ čo mikroguľôčky  polyamidu zabezpečia špecifickú textúru laku.

Keďže ochranné a podkladové vrstvy sú rovnaké, je možné pre rovnakého robota zvoliť klasický lak alebo lak s textúrou. Táto priemyselná inovácia umožňuje väčšiu flexibilitu vo výrobe, čím sa tento typ úpravy stal dostupným pre všetkých a tieto farby sú v ponuke za prijateľné ceny.

Tieto dve nové farby, Ice Grey a Ice Silver, majú odlišný výraz:

–         Ice Grey charakterizuje elegancia, modernosť a štatút;
–         Ice Silver evokuje dynamiku, silu a výkon (k dispozícii pre športové verzie nového PEUGEOT 208 GTi a GTi PEUGEOT SPORT).

Zároveň sú základnými indikátormi stratégie a predstavujú schopnosť značky PEUGEOT odlíšiť sa a vstúpiť na luxusnejšie trhy.

Celkovo paleta farieb pre nový model PEUGEOT 208 pozostáva z 13 variánt, ktoré spĺňajú rastúce potreby zákazníkov hľadajúcich diferenciáciu a exkluzivitu:

–         2 nemetalické farby (Blanc Banquise a Gris Hurricane)
–         7 metalických farieb nová Orange Power, Gris Aluminium, Gris Shark, Noir Perla Nera, Bleu Virtuel, Dark Blue, Rouge Rubi)
–         1 perleťová farba (Blanc Perle)
–         2 nové textúrované (Ice Grey et Ice Silver
–         1 ostro-delená dvojfarebná (matná čierna s textúrou / červený lak, len na 208 GTi by PEUGEOT Sport)

Svieže a moderné možnosti personalizácie

Nový PEUGEOT 208 je dobre prepojený so svojou dobou a v kombinácii s bohatou ponukou farieb a množstvom zariadení ponúka aj originálne a svieže možnosti personalizácie.

Dva packy personalizácie exteriéru  sú k dispozícii ako voliteľná výbava od úrovne 2. V kombinácii s farbou Orange Power bol na Ženevskom autosalóne predstavený pack Menthol White, ktorý pomocou bielych tlačidiel poskytuje  dynamickú a elegantnú atmosféru. 

Nový pack Lime Yellow je prekvapivo zábavný a moderný. Výborne sa kombinuje – okrem iného aj s textúrovanou farbou Ice Silver.

Každý z týchto packov personalizácie exteriéru obsahuje:

·          Mriežku „EQUALIZER“ s farebnými prvkami a 3D efektom *;
·          Čierne lesklé ukončenie masky;
·          Hmlovky vsadené do čiernych lesklých krytov, ktorých farebné okraje sú vygravírované laserom*;
·          Farebný nápis PEUGEOT vpredu aj vzadu*;
·          Čierne kryty spätných zrkadiel (farba Noir Perla Nera) a farebné smerovky*.

*(podľa farby zvoleného packu)

Packy Menthol White a Lime Yellow môžu byť použité aj v interiéri automobilu a nezávisle od personalizácie exteriéru (podľa farby a packu personalizácie exteriéru). Tieto packy interiéru ponúkajú moderné, odlišujúce a zhodnocujúce prostredie, prepracované do posledného detailu:

·          Športové sedadlá s polo-kožou + textil Oxford a farebným prešívaním*;
·          Lakťová opierka dverí s farebným prešívaním*;
·          Farebné kľučky predných a zadných dverí*;
·          Farebný podklad* prístrojovej dosky;
·          Farebný pás na palubnej doske*;
·          Perforovaný celokožený volant s farebným prešívaním*;
·          Manžeta radiacej páky s farebným prešívaním*;
·          Lesklé chrómové okrasné kryty výduchov;
·          Výškovo-nastaviteľné sedadlo spolujazdca.

(podľa farby zvoleného packu)

Takže so širokou škálou farieb, packov personalizácie exteriéru a interiéru a novými kolesami s inovatívnym vzhľadom (diamantované klasik, diamantované sekvenčne alebo gravírované pomocou laseru) ponúka nový PEUGEOT 208 zákazníkom model, ktorý je schopný splniť súčasné očakávania diferenciácie.

Zdroj: Peugeot

Prečítať celý text

Reklama