6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

Svetová premiéra pre BMW iX a najnovšia generácia BMW iDrive s novými digitálnymi službami

Odporúčame

Vozidlá budúcnosti budú čisto elektrické, vo všetkých ohľadoch udržateľné, inteligentnejšie ako kedykoľvek predtým a schopné prirodzene konverzovať s vodičom, aby poskytovali radosť z jazdy budúcnosti. Túto filozofiu predvedie BMW na výstave Auto Shanghai 2021. Vodiči budú môcť čoskoro zažiť túto progresívnu formu osobnej mobility na cestách v BMW iX. Nový model oslávi svoju svetovú premiéru v sériovo vyrábanej podobe v Šanghaji. Jeho uvedenie na trh v Číne sa uskutoční v priebehu roku 2021. Nová technologická vlajková loď od BMW Group stelesňuje inovatívnosť v oblasti dizajnu, elektrickej mobility, radosti z jazdy, udržateľnosti, luxusu a konektivity.

BMW iX je prvý model v ponuke značky, ktorý obsahuje nový operačný systém 8 a najnovšiu generáciu BMW iDrive. Tá premieňa interakciu medzi vodičom a vozidlom na intuitívny, osobný a emočne pútavý zážitok. Operačný systém 8 zároveň poskytuje základ pre bezproblémovú integráciu ďalších digitálnych služieb. To umožňuje rozšírené možnosti využívania aplikácií špecifických pre trh v Číne, ktoré sú ďalším ústredným bodom prezentácie BMW Group na výstave Auto Shanghai 2021.

Medzi ďalšie významné prvky prezentácie patrí svetová premiéra farebne dvojtónového špeciálneho modelu BMW radu 7 vytvoreného špeciálne pre zákazníkov v Číne a výhľad do budúcnosti cez plne elektrické BMW i4 v špecifikácii M Sport.

Auto Shanghai je jedným z najväčších a najvýznamnejších autosalónov na svete a tento rok opäť ponúka fascinujúci prehľad o najnovších priemyselných trendoch a inováciách. V dňoch 21. – 28. apríla 2021 sa výrobcovia automobilov, dodávatelia a poskytovatelia služieb z celého sveta zhromaždia v halách národného výstavného a konferenčného centra (NECC) v hlavnom meste Číny, aby predviedli svoje nové modely, výrobky a technológie. Otvorené podujatie Auto Shanghai 2021 sa pre verejnosť bude konať v súlade s prísnymi hygienickými predpismi a bude obsahovať rozsiahle využitie digitálnej technológie.

Štýlový luxus pre Čínu: farebne dvojtónový špeciálny model BMW radu 7

Na autosalóne v Šanghaji sa po prvýkrát predstaví nová špeciálna edícia BMW radu 7, ktorá predstavuje jedinečnú kombináciu luxusu, vyváženosti a exkluzivity. Farebne dvojtónový model BMW radu 7 vyžaruje výnimočne štýlový vzhľad kombináciou metalickej farby Cashmere Silver a laku Aventurine Red metallic. Luxusný sedan vychádza z 12-valcového BMW M760Li xDrive a bude sa vyrábať v obmedzenom počte iba 25 kusov a výhradne pre zákazníkov v Číne.

Pohľad dopredu s BMW i4 v špecifikácii M Sport

Na veľtrhu Auto Shanghai 2021 ponúkne BMW i4 prvý dotyk s BMW i4 vo výbave M Sport, ktorá bude sprístupnená pre Čínu a na ďalších trhoch. BMW i4 je plne elektrické štvordverové gran kupé, ktorého uvedenie na trh je naplánované na rok 2021. Jeho dokonalá rovnováha medzi typickými športovými atribútmi BMW, komfortom na dlhé vzdialenosti a udržateľným výkonom je v tomto segmente jedinečná. Modelová rada BMW i4 bude obsahovať výber variantov umožňujúcich dojazd až 590 km v cykle WLTP, resp. až 300 míľ v testovaní EPA. BMW i4 dosahuje výkon až 390 kW / 530 k, čo mu umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km / h za štyri sekundy.

Zdroj: BMW Group

Reklama