/
/
/
SVETOVÁ PREMIÉRA NA WÖRTHERSEE: NAJRÝCHLEJŠIE KOMBI Z NÜRBURGRINGU

SVETOVÁ PREMIÉRA NA WÖRTHERSEE: NAJRÝCHLEJŠIE KOMBI Z NÜRBURGRINGU

Reklama

  • SEAT Leon ST Cupra: Za iba 7:58.12 minúty cez „Zelené peklo“
  • Zraz GTI na Wörthersee v dňoch 13.-16. mája 2015
  • Rýdze emócie a dynamika: – pôsobivý modelový rad Leon pre Reifnitz

S vynikajúcim časom 7:58.12 minúty je SEAT Leon ST Cupra najrýchlejším kombi na okruhu Nürburgring Nordschleife. Vysoko výkonné kompaktné kombi malo svoju svetovú premiéru na tohtoročnom tuningovom zraze značiek koncernu Volkswagen pri jazere Wörthersee v Rakúsku. Značka SEAT približne 200.000 fanúšikom automobilového tuningu predstavila päť impozantných verzií modelového radu Leon, ktoré absolvovali trasu dlhú 1515 km z materského závodu Martorell do mestečka Reifnitz.

Hviezda, ktorej sa dá dotknúť – SEAT Leon ST Cupra

Na legendárny zraz do rakúskeho mestečka Reifnitz pri jazere Wörthersee sa prišiel predstaviť rekordný SEAT Leon ST Cupra. Španielsky pretekár a ambasádor značky SEAT Jordi Gené na kombi s pohonom predných kolies vytvoril s časom 7:58.12 minúty nový rekord na okruhu Nürburgring Nordschleife, čím pôsobivo demonštroval jeho potenciál. „Bol to neopísateľný pocit, vyťažiť z tohto automobilu maximum a vytvoriť pri tom nový rekord trate,“ povedal Jordi Gené. Kompaktné športové kombi výrazne profitovalo zo samosvorného diferenciálu prednej nápravy a 6-stupňovej manuálnej prevodovky – systémov, ktoré umožnili aj v najťažších podmienkach vždy dosiahnuť spoľahlivú trakciu. „Leon ST Cupra dokazuje, že pri kombi nie sú nevyhnutné nijaké kompromisy. Tento rekordný čas je nielen ďalším potvrdením nášho reklamného sloganu ‚Technology to Enjoy‘, ale súčasne novým meradlom v triede. SEAT Leon ST Cupra je športovým automobilom pre celú rodinu,“ povedal Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT S.A. pre výskum a vývoj.

Na tohtoročnom kultovom podujatí bol automobil s pohonom predných kolies po prvý raz vybavený kompletom Performance Pack „Black“. Vďaka nemu má kombi v sivom farebnom odtieni Dynamic Grey s 19-palcovými diskami z ľahkej zliatiny, 4-piestovými vysoko výkonnými brzdami BREMBO a nadstavcami prahov karosérie lakovanými vo farbe karosérie výrazne dynamický vzhľad. SEAT Leon ST Cupra vytvára symbiózou maximálneho výkonu a komfortu rovnováhu medzi racionálnymi a emocionálnymi prvkami. Poskytuje nielen dostatok miesta pre celú rodinu ale vďaka motoru 2.0 TSI s výkonom 206 kW aj mimoriadnu jazdnú dynamiku. SEAT na zraze pri Wörthersee tradične prezentuje niečo extrémne a ani tento rok nebol výnimkou. Rakúsky pretekár Mario Dablander, ktorý štartuje v seriáli pretekov cestovných automobilov na okruhoch SEAT Leon Eurocup 2015, po pretekoch v Portugalsku na podujatie priviezol svoj SEAT Leon CUP RACER.

Výnimočné na každý deň – SEAT Leon SC Cupra a SEAT Leon 5D Cupra

SEAT tento rok predstavil dve zvlášť individuálne vozidlá, lakované vo farbách Dynamic Grey a Blanco Nevada. Trojdverovej verzii SEAT Leon SC Cupra vo farbe Dynamic Grey dodal výrazný vizuálny akcent farebný komplet „Performance Orange“. Zahŕňa masku chladiča, kryty vonkajších spätných zrkadiel a 19-palcové disky kolies lakované oranžovou farbou. Päťdverový SEAT Leon 5D Cupra vizuálnou atraktivitou nijako nezaostáva. Lak karosérie Blanco Nevada v kombinácii s dizajnovým kompletom Black Line Paket mu dodáva individuálny vzhľad. Dotvárajú ho zadné bočné spojlery, 19-palcové disky z ľahkej zliatiny lakované vysoko lesklou čiernou farbou a dekoračné lišty na prahoch predných dverí. Okrem športového dizajnu a motora s výkonom 206 kW (280 k) môžu byť obidve verzie na želanie vybavené širokou škálou asistenčných systémov.

 

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama