6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Svetová premiéra na autosalóne Essen Motor Show 2022: Nové BMW M2 s doplnkami BMW M Performance Parts

Odporúčame

Automobilka BMW prinesie na autosalón Essen Motor Show 2022 množstvo atrakcií a bohatý program. Najväčší európsky veľtrh tuningu, motoristického športu a sériových športových vozidiel otvorí svoje brány v areáli Gruga-Halle od 3. do 11. decembra 2022. BMW okrem iného láka návštevníkov svetovou premiérou: V Essene sa prvý raz predstaví nové BMW M2 s doplnkami z ponuky BMW M Performance Parts (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 222 – 218 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC).

Okrem aktuálnych automobilov z ponuky BMW M sa v stánku značky BMW v hale 3 predstavia aj ďalšie športové doplnky z ponuky originálneho príslušenstva BMW. Pestrý sprievodný program expozície značky BMW uzatvárajú rozhovory a autogramiády s hviezdnymi hosťami zo scény motoristického športu.

Ostrejší vzhľad, lepší výkon: Komponenty BMW M Performance pre nové BMW M2

Doplnky vyvinuté špeciálne pre nový model BMW M2 okrem ostrého vzhľadu zlepšujú aj pôsobivé jazdné vlastnosti vysokovýkonného športového vozidla. Nápadné prídavné diely pre prednú, zadnú a bočnú časť kompaktného dvojdverového modelu sú vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), ktorý je utesnený priehľadným lakom, priznávajúcim typickú vláknitú štruktúru materiálu. Puristické pretekárske gény nového modelu BMW M2 podčiarkujú exteriérové komponenty, ako sú predná lišta M Performance Carbon, nástavce bočných prahov M Performance Carbon, zadný difúzor M Performance Carbon, alebo zadný spojler M Performance Carbon a zároveň majú pozitívny vplyv aj na jeho aerodynamické vlastnosti.

Športoví, ambiciózni vodiči ocenia aj širokú škálu doplnkov BMW M Performance Parts v oblasti pohonu, podvozku a kokpitu. Napríklad systém titánového tlmiča výfuku M Performance Titanium nielen, že v porovnaní so štandardným komponentom ušetrí osem kilogramov hmotnosti, ale ešte intenzívnejšie zvýrazní zvuk radového šesťvalcového motora s výkonom 338 kW (460 k). Atmosféru skutočného športového vozidla vytvárajú v interiéri čalúnenie M Performance Carbon/Alcantara, lakťová opierka M Performance Alcantara a mnoho ďalších vysokokvalitných doplnkov, zatiaľ čo opierky na kolená M Performance Alcantara poskytujú bezpečnú stabilitu aj pri športovej, ambicióznej jazde. To umožní naplno si užiť ovládateľnosť a dynamiku odpruženia M Performance v zákrutách na pretekárskej trati – alebo si jednoducho vychutnať radosť z jazdy inšpirovanú pretekaním v každodennom živote.

Fascinujúci modelový rad, inšpiratívni partneri na diskusiu

Z aktuálneho modelového radu divízie BMW M GmbH sa v Essene predstavia aj modely ako prvé BMW M3 Touring (kombinovaná spotreba paliva: 10,4 – 10,1 l/100 km; kombinované emisie CO2: 235 – 229 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ), BMW M240i Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 – 7,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 192 – 177 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ) a plne elektrické vozidlo BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba energie: 22,5 – 18,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ). Ďalší ťahák prichádza do výstavnej haly priamo z pretekárskej dráhy: prvé vozidlo BMW M3 Touring MotoGP™ Safety Car. Najnovší prírastok do rodiny safety car od divízie BMW M dostal pre nasadenie v prémiovej triede pretekov cestných motocyklov celým produktový rad doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts.

Ešte viac výkonu a pretekárskej estetiky prinesú do Essenu Red Bull Driftbrothers. Elias a Johannes Hountondji vystavia v stánku BMW jedno zo svojich vozidiel upravených pre drift. Ich pretekárske automobily vychádzajú zo sériového modelu BMW M4. S upraveným výfukovým systémom, na zákazku vytvoreným body kitom a aerodynamickým balíkom ohromí nielen nadšencov konských síl. Prvé tri dni veľtrhu sa návštevníci stretnú s Driftbrothers počas autogramiády. Bratia zo Švábska však nie sú jedinými celebritnými hosťami: Jens Klingmann, jazdec tímu BMW M Motorsport, privíta v sobotu 3. decembra 2022 na rozhovor podnikateľa, influencera a televízneho moderátora Jeana Pierra Kraemera (JP Performance). Expert na tuning prinesie svoje BMW M4 CSL, ktoré bude k dispozícii v stánku BMW počas celého trvania výstavy.

Zdroj: BMW

Reklama