/
/
/
Svetová premiéra modelu Renault Kwid Racer a Renault Kwid Climber na autosalóne v Novom Dillí v Indii

Svetová premiéra modelu Renault Kwid Racer a Renault Kwid Climber na autosalóne v Novom Dillí v Indii

Reklama

  • Renault prezentuje na autosalóne New Delhi Auto Show 2016 dve divoké autá: KWID Climber a KWID Racer
  • Model KWID sa momentálne teší rekordnému úspechu v Indii, pretože 4 mesiace po predstavení sa ho objednalo už 90 000 kusov
  • Renault postavil na úspechu modelu KWID dve produktové inovácie: ukážkový Renault KWID Easy-R a Renault KWID 1.0 SCe

Nové Dillí, 3. februára 2016: KWID trhá rekordy v Indii od jeho predstavenia, ktoré sa konalo na jeseň roka 2015. Na autosalóne v Novom Dillí v roku 2016 predstavuje Renault dve inovácie produktu s menami Renault KWID Climber a Renault KWID Racer. Kým prvý model je vhodný pre dobrodružné cesty mimo vozovky, druhý model sa cíti ako doma práve na asfalte závodných tratí, kde dokazuje svoj veľký potenciál.

RENAULT KWID CLIMBER

Renault KWID Climber má postavenie typu off-roader. Toto auto je stavané pre dobrodružstvá mimo asfaltovej cesty, aj preto má zvýšenú svetlú výšku, širokú stopu kolies, krátke previsy a špeciálne navrhnuté kolesá. Auto oplýva ďalšími kvalitami off-roaderu, ako sú kompaktné rozmery, veľké nárazníky, bočné bezpečnostné lemovanie a veľké kolesá s diamantovým efektom. Zakončenie vo farbe Flame Orange podčiarkuje tvarované línie karosérie.

Rozšírené podbehy auta sú zvýraznené elektrickou modrou. Špeciálne ochranné kryty svetiel dodávajú na pocite z terénneho auta. Ako rodený off-roader, Climber čerpá z DNA modelu Renault KWID a prenáša schopnosti SUV do extrémnych podmienok. Výsledkom je výrazný osobitý vzhľad vhodný pre všetky typy dobrodružstiev.

RENAULT KWID RACER

Renault KWID Racer patrí do úplne inej kategórie vozidiel – medzi závodné vozidlá. Oplýva 18-palcovými diskami, nízko-profilovými pneumatikami, zbrúsenou aerodynamikou, tvarovanými sedadlami a ochrannou klietkou. Vozidlo sa môže pochváliť športovou povrchovou úpravou v modrej metalíze. Jeho široké prívody vzduchu prezentujú výkon, kým spojlery a difúzory sú zárukou vynikajúceho riadenia. Svetelný podpis v tvare písmena “C” a high-tech starostlivosť o svetlá signalizuje, že Renault KWID Racer je v súlade s novou dizajnovou stratégiou značky Renault.

Interiér auta obsahuje materiály ako Alcantara, hliník a karbón. Strih látky vo farbe Titane Black pripomína autá zo sveta motoristického športu. Hlavná konzola v centre palubnej dosky ukazuje telemetrické dáta, takže šofér môže sledovať výkon svojho auta v reálnom čase.

Štvorbodové pásy pevne držia pasažiera v tvarovanom sedadle. Šofér ocení digitálny otáčkomer a kožou-potiahnutý volant, ktorý bol navrhnutý špeciálne pre pretekanie.

Obe autá sú veľmi výrazné a navzájom sa dopĺňajú.

Laurens Van Den Acker, senior viceprezident firemného dizajnu, ktorý bol prítomný na odhalení povedal, “Na prvý pohľad Renault KWID spája emotívny dizajn s potrebou bezpečnosti, ktorú vyžadujú zákazníci. Jeho SUV línie zrkadlia robustný charakter vozidla a podporujú jeho odlišný, moderný vzhľad. Obidve odhalené autá sú založené na platforme Renault KWID. Vďaka prednej časti je možné rozpoznať, že ide o vozidlo Renault. Podbehy vozidla sú široké a unikátne farby karosérie dokresľujú dizajn oboch vozidiel. ”

RENAULT KWID 1.0 LITRA SCe A RENAULT KWID EASY – R

Renault predstavuje svoj nový 1.0 litrový motor, s optimálnym dizajnom pre lepší výkon. Tento high-tech motor ponúka excelentné jazdné vlastnosti na úzkych mestských cestách, aj na otvorenej diaľnici. Spojka, ktorá nepotrebuje zásahy vodiča, kombinuje nízku spotrebu paliva a výkon manuálnej prevodovky.

Sumit Sawhney, generálny a výkonný riaditeľ Renault pre Indiu povedal: “Renault Kwid je veľkým úspechom a revolučným kompaktným hatchbackom v segmente, ktorý vytvoril novú éru v automobilovej histórii. Jeho bezprecedentný úspech v kategórii si získal srdcia zákazníkov aj automobilových expertov. V spoločnosti Renault sa zaväzujeme pokračovať v inováciách a sme šťastní, že môžeme predviesť Renault KWID 1.0 litra SCe a našu automatizovanú verziu prevodovky Renault KWID EASY – R. Obidve verzie predstavíme v blízkej budúcnosti.”

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama