/
/
/
Suzuki boduje v meste i za dizajn

Suzuki boduje v meste i za dizajn

Reklama

Úplné nový model Suzuki Jimny trikrát zabodoval v súťaži o Svetové auto roka (World Car Awards) 2019: potom ako sa umiestnil v hlavnej súťaži medzi desiatimi najúspešnejšími autami sveta, po ďalšom kole súťaže na ženevskom autosalóne je jedným z troch finalistov v kategórii o cenu za dizajn a zároveň aj v kategórii o najlepšie mestské vozidlo.

Jimny tak získal v tohtoročnej súťaži World Car Awards pre značku Suzuki historicky prvýkrát až tri nominácie. Suzuki sa zároveň stala prvou značkou, ktorej už tretí model sa v nepretržitom slede za sebou (najnovšie Jimny) prebojoval medzi najlepšie v kategórii mestských automobilov (po úspešnom modeli Ignis v roku 2017 a Swift v roku 2018).

World Car of the Year odštartovala už vlani v septembri zverejnením kandidátov. Do súťaže sa aktuálne prihlásilo spolu 35 modelov od 20 výrobcov. Uplynulý mesiac zredukovala porota novinárov z celého sveta počet kandidátov na desať v hlavnej súťaži a na päť v ďalších kategóriách. Finalistov vyhlásili na autosalóne v Ženeve. Konečné hodnotenie sa uskutoční na autosalóne v New Yorku 17. apríla, kde porota zložená z 86 novinárov oznámi finálne poradie.

Zdroj: Suzuki

Prečítať celý text

Reklama