/
/
/
Subaru na 84. ženevskom autosalóne predstavuje svoje novinky

Subaru na 84. ženevskom autosalóne predstavuje svoje novinky

Reklama

Ďalšiu evolúciu konceptu VIZIV odhalí Subaru vo svetovej premiére na 84. Ženevskom autosalóne. Ukáže aj sériovú verziu novej generácie ikonického WRX STI, ale aj pretekársky špeciál, určený pre vytrvalostné preteky 24 hodín na Nürburgringu.
Ženevský autosalón bude pre odbornú verejnosť otvorený od 4. marca, pre širokú verejnosť ho sprístupnia o dva dni neskôr. Tlačová konferencia Subaru, spojená s odhalením noviniek, sa uskutoční 4. marca o 10:45. Premiéram je venovaná aj špeciálna webová stránka www.subaru-global.com/2014geneva.html, ktorá je už prístupná.

  • Svetová premiéra konceptu VIZIV 2
  • Európska premiéra novej generácie ikony WRX STI
  • Debut pretekárskeho špeciálu pre 24-hodinovku na Nürburgringu

SUBARU VIZIV 2
Koncept SUBARU VIZIV 2 pokračuje v trende určenom jeho predchodcami: konceptom VIZIV, ktorý sa predstavil pred rokom práve v Ženeve, a štúdiou VIZIV EVOLUTION z vlaňajšieho tokijského autosalónu. Dieselový hybrid VIZIV priniesol v roku 2013 pre Subaru revolučný koncept pohonu všetkých kolies s dvoma nezávislými elektromotormi v zadných kolesách. Automobil tak využíval štyri motory: jeden naftový a tri elektrické.
Novinka, koncept VIZIV 2, predstavuje crossover budúcej generácie, rešpektujúci všetky hodnoty prémiovej japonskej značky a poodhaľujúci jej technickú a dizajnovú budúcnosť. Už názov VIZIV (skratka Vision for Innovation, t.j. vízia inovácie) naznačuje revolučné technické zmeny, ktoré by v koncepte s dvojkou v názve mali pokračovať. VIZIV 2 si však popri všetkých inováciách zachová skvelé jazdné vlastnosti a pocit potešenia z jazdy, taký typický pre všetky modely Subaru.

Nové Subaru WRX STI 
Úplne nová generácia WRX STI je nasledovníkom svojich ikonických predchodcov. Najvýkonnejší top model Subaru sa drží každého detailu brutálne nádherného konceptu WRX pod sloganom Čistá sila pod vašou kontrolou. Na Slovensku sa nové WRX STI začne predávať v polovici roka 2014.
Pri vývoji prešla nová generácia WRX STI náročným testovaním v ťažkých podmienkach vo viacerých krajinách sveta. Subaru tak preverilo technické zmeny na karosérii, podvozku a ďalších komponentoch, ktorých optimalizácia priniesla perfektnú ovládateľnosť a ešte zvýšila jazdné schopnosti auta. Aj novej generácii WRX STI bude pri trakcii pomáhať symetrický pohon všetkých kolies.

Nový špeciál WRX STI pre 24-hodinovku na Nürburgringu
Už po siedmy raz v rade sa Subaru v tomto roku zúčastní na 24-hodinových vytrvalostných pretekoch v nemeckom Nürburgringu. Pripravilo si pre ne nový pretekársky špeciál WRX STI, vychádzajúci už z novej generácie sériového modelu.
Pre preteky, ktoré sa uskutočnia od 19. do 22. júna, výrobca sériových automobilov Subaru, koncern Fuji Heavy Industries, ešte zintenzívnil spoluprácu so športovou odnožou značky Subaru Tecnica International Inc. (STI). Jednoznačným cieľom je vyhrať 24-hodinovku po tretí raz a zopakovať tak posledné víťazstvo z roku 2012. Pre dosiahnutie tejto méty je však potrebné nielen rýchle, ale aj veľmi odolné a spoľahlivé auto, ktoré vydrží extrému záťaž na náročnom okruhu. Preto sa Subaru spolu s STI rozhodlo postaviť špeciál už na technických základoch nového WRX STI. Obe autá sa na európskej pôde po prvý raz predstavia práve v Ženeve.

Zdroj: Subaru

Prečítať celý text

Reklama