/
/
/
Subaru a Toyota sa dohodli na spoločnom vývoji platformy pre BEV a elektrickom SUV

Subaru a Toyota sa dohodli na spoločnom vývoji platformy pre BEV a elektrickom SUV

Reklama

Spojením svojich špičkových technológií budú Subaru a Toyota spoločne vyvíjať platformu pre batériové elektrické vozidlá (BEV). Bude určená pre stredné a veľké osobné automobily
• Využijú pritom technológiu pohonu všetkých kolies Subaru a technológiu elektrifikácie značky Toyota
• Na základe novej platformy vyvinú Subaru a Toyota elektrické SUV C-segmentu, ktoré bude každá automobilka predávať pod vlastnou značkou

Toyota Motor Corporation (Toyota) a Subaru Corporation (Subaru) sa dohodli na spoločnom vývoji platformy pre batériové elektrické vozidlá (BEV). Platforma bude použiteľná pre viaceré typy automobilov vrátane sedanov a SUV segmentov C a D, ako aj pre efektívny vývoj odvodených modelov.
Zároveň spoločne vyvinú SUV segmentu C, ktoré bude každá automobilka predávať pod vlastnou značkou. Spojením svojich silných stránok, ako je technológia pohonu všetkých kolies, ktorú už mnoho rokov zdokonaľuje Subaru, a technológia elektrifikácie vozidiel od Toyoty, chcú obe značky priniesť na trh elektrických vozidiel atraktívne produkty.

Subaru na základe dohody presunie svoje existujúce zdroje, určené na vývoj elektrických vozidiel, do tohto nového spoločného projektu. V jeho rámci bude pokračovať v úsilí o vyvinutie atraktívneho SUV, pričom sa zvýši efektívnosť v oblasti inžinieringu, vývoja, nákupu a ďalších oblastí.
Elektrické autá si vyžadujú aj nové metódy predaja. Subaru aj Toyota sa domnievajú, že je potrebné nastaviť obchodný model, ktorý presahuje bežné konvencie a prekračuje hranice automobilového priemyslu.

Od uzavretia dohody o obchodnej spolupráci v roku 2005 Toyota a Subaru prehlbujú kooperáciu v rôznych oblastiach vrátane vývoja, výroby a predaja. Príkladmi sú spoločne vyvinutý model s pohonom zadných kolies Toyota GT86 a Subaru BRZ z roku 2012 či v Spojených štátoch predávané plug-in hybridné vozidlo Subaru Crosstrek Hybrid, ktoré využilo poznatky hybridnej technológie Toyoty.

Automobilový priemysel sa nachádza uprostred obdobia hlbokej transformácie, aká nastáva raz za storočie. Konektivita vozidiel, autonómne alebo asistované riadenie, nové typy mobility či zdieľanie áut, elektrifikované pohonné jednotky a komponenty, to všetko si od Subaru aj Toyoty vyžaduje veľmi rýchly technologický vývoj v širokom spektre iniciatív. Najnovšia dohoda predstavuje novú oblasť spolupráce, zameranej najmä na elektrifikované pohonné reťazce a komponenty.

Za najväčšie výzvy pri elektrických modeloch považujú obe značky významné rozdiely v energetickej situácii v každej krajine alebo regióne a vo vládnych politikách, ako aj odlišné právne predpisy v oblasti životného prostredia. Zásadné sú tiež rozdiely vo fázach prípravy infraštruktúry.

Prečítať celý text

Reklama