/
/
/
Štvordverové kupé Mercedes-AMG GT

Štvordverové kupé Mercedes-AMG GT

Reklama

Viac miesta i možností využitia ponúka prvé štvordverové (alternatívne štvor či päťmiestny) kupé Mercedes-AMG GT, ktoré zaujalo medzi premiérami ženevského autosalónu. Úplne nové jazdné zážitky a vynikajúce jazdné hodnoty zabezpečujú trom modelom kupé Mercedes-AMG GT: GT 53 4MATIC+, GT 63 4MATIC+ a GT 63 S 4MATIC+ silné motory R6 a V8 (od 320 kW/435 k; 400 Nm do 470 kW/639 k; 900 Nm). Najvýkonnejší GT 63 S 4MATIC+ s maximálnou dovolenou rýchlosťou až 315 km/h zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy. GT 53 4MATIC+ využíva aj zvýšenie výkonu prostredníctvom funkcie EQ Boost (o 16 kW/22 k; 250 Nm).

Novinka ako atletický štvordverový fastback spája jedinečný expresívny dizajn, vysoký komfort, vynikajúcu techniku (riadená zadná náprava, aktívna aerodynamika, zverný diferenciál zadnej nápravy) športového automobilu s komplexnými možnosťami individualizácie. Otvára segment športových automobilov pre tých, ktorí hľadajú vozidlo na každodenné používanie, no nechcú sa pritom zrieknuť jedinečného výkonu modelu Mercedes-AMG.

„Nové štvordverové kupé AMG GT spája vynikajúcu pretekársku dynamiku našich dvojdverových športových vozidiel s najvyššou praktickosťou. Jedinečným spôsobom stelesňuje jadro našej značky „Driving Performance“ a svojim dôsledným riešením získa nových zákazníkov pre značku Mercedes-AMG“, vysvetľuje Tobias Moers, predseda obchodného vedenia spoločnosti Mercedes-AMG.

V závislosti od motorizácie je na výber až šesť jazdných programov, funkcie agilnosti AMG DYNAMICS (Basic, Advanced, Pro a Master) ako aj funkcia AMG TRACK PACE, umožňujúca monitorovať a analyzovať viac ako 80 špecifických údajov o vozidle ako aj časy na pretekárskom okruhu.

Interiér prvého štvordverového modelu AMG GT charakterizuje nielen elegantný vzhľad, ale aj vysoko-moderné funkcie: inovatívne ovládacie jednotky (displejové tlačidlá na stredovej konzole a pod ramenami volantu) možno intuitívne ovládať a konfigurovať podľa potreby. Vozidlo ponúka tiež pôsobivý objem batožinového priestoru 395 + 60, respektíve pri sklopení operadiel až 1 324 litrov. Novinka zároveň disponuje rozsiahlym portfóliom balíkov výbavy na želanie.

Nové štvordverové kupé AMG GT sa začne predávať v lete 2018.

Zdroj: Mercedes SK

Prečítať celý text

Reklama