/
/
Spustenie predaja kompaktného elektrického vozidla od značky Mercedes-EQ: od teraz si možno EQA objednať

Spustenie predaja kompaktného elektrického vozidla od značky Mercedes-EQ: od teraz si možno EQA objednať

Reklama

Stuttgart. V názve EQA sa skrýva vstup do sveta plnoelektrických automobilov od značky Mercedes-EQ. Na Slovensku začínajú ceny na úrovni 51 708,00 eur s DPH pre model EQA 250 (kombinovaná spotreba elektriny: 19,1 – 17,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO₂: 0 g/km)[1] s výkonom 140 kW. Nasledovať budú ďalšie varianty na špeciálne želania zákazníkov: na jednej strane ešte športovejší model s náhonom na všetky kolesá, dodatočným elektrickým hnacím ústrojenstvom (eATS) a výkonom viac ako 200 kW. Na strane druhej verzia s dojazdom viac ako 500 kilometrov (WLTP). V prípade modelu EQA je k dispozícii služba Mercedes me Charge bezplatne na jeden rok. Pre európskych zákazníkov služby Mercedes me Charge bude počas tohto obdobia zelené nabíjanie bez príplatku. Model EQA si možno odteraz objednať, prvé modely sa k obchodníkom dostanú na jar tohto roka.

Do rozsiahlej sériovej výbavy modelu EQA patria okrem iného vysokovýkonné svetlomety s LED s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, zadné výklopné dvere EASY-PACK s elektrickým ovládaním otvárania a zatvárania, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny, náladové osvetlenie so 64 farbami, držiak na dva poháre, komfortné sedadlá s bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch, cúvacia kamera pre lepší prehľad a komfort pri manévrovaní či kožený multifunkčný športový volant. Sériovo sa na palube nachádza aj infotainment MBUX (Používateľský zážitok Mercedes-Benz) s intuitívnym ovládaním či navigácia s Elektrickou inteligenciou.

So zeleným nabíjaním garantuje služba Mercedes me Charge prostredníctvom vysokohodnotných potvrdení o pôvode skutočnosť, že množstvo energie, ktoré pretečie prostredníctvom služby Mercedes me Charge natečie do siete z obnoviteľných zdrojov energie. Vďaka tomu môžu vodiči modelu EQA nabíjať „zeleno“ na všetkých 175 000 nabíjacích miestach v Európe a výrazne redukovať svoju stopu CO2. V prípade modelu EQA je k dispozícii služba Mercedes me Charge bezplatne na jeden rok. Pre európskych zákazníkov služby Mercedes me Charge bude počas tohto obdobia zelené nabíjanie bez príplatku.
V rámci rôznych balíkov môžu zákazníci značky Mercedes-EQ nabíjať na rýchlonabíjacích stojanoch siete IONITY za zvýhodnenú cenu elektriny na úrovni 0,29 €/kWh.

Priznať farbu: Electric Art a Edition 1 s detailmi špecifickými pre značku Mercedes-EQ
Na želanie je model EQA dostupný vo verzii Electric Art (1 560,00 eur s DPH), ktorá je špecifická pre značku Mercedes-EQ. Farebné akcenty v modernom ružovozlatom vyhotovení zdobia čalúnenie a ventilačné dýzy, ozdobný prvok je podsvietený. Súčasťou línie výbavy sú aj špeciálne 18-palcové disky z ľahkej zliatiny.

Verzia Edition 1 je k dispozícii iba určité časové obdobie po uvedení na trh trh (príplatok 6 000,00 eur s DPH [2] alebo 5 652,00 eur s DPH [3]) . Tento limitovaný mimoriadny model spája exteriérové prvky balíka Night so stylingom AMG. Zakončením tohto športového vzhľadu sú 20-palcové disky. Podsvietený ozdobný prvok a modré ozdobné švy na sedadlách a dverách dodávajú interiéru akcenty. Cez komplexne perforované kožené sedadlá presvitá látka vyhotovená vo farbe Pure blue, ktorá je typická pre značku Mercedes-EQ.

Individuálne prispôsobenie: praktické balíky a prvky výbavy
V prípade modelu EQA Mercedes výrazne zjednodušil logiku ponuky. Namiesto toho, aby si zákazník musel vyberať z mnohých individuálnych prvkov mimoriadnej výbavy, si môže vybrať jeden z troch prakticky vopred nakonfigurovaných balíkov:

  • Pokročilý balík (2 706,00 eur s DPH) dopĺňa sériovú výbavu modelu EQA o komfortné a bezpečnostné prvky. V interiéri sa dva 10,25-palcové displeje prelínajú do širokouhlého kokpitu. Vodič je podporovaný asistentom sledovania mŕtveho uhla, balíkom zrkadiel, ako aj parkovacím balíkom s cúvacou kamerou.
  • Prvotriedny balík (4 470,00 eur s DPH) je založený na pokročilom balíku a opäť zvyšuje komfort. Jeho súčasťou je komfortný balík KEYLESS-GO, dvojzónová automatická klimatizácia THERMOTRONIC, výkonný ozvučovací systém, ako aj bezdrôtové nabíjanie chytrého telefónu.
  • Prvotriedny balík plus (8 040,00 eur s DPH) ponúka navyše k prvkom pokročilého balíku a pokročilého balíku plus panoramatickú posuvnú strechu, obklopujúci ozvučovací systém Burmester® a parkovací balík s 360-stupňovou kamerou.

Flexibilne integrovaná: výroba v Rastatte
Výroba modelu EQA v závode Mercedes-Benz v Rastatte začala už v roku 2020. Rovnako ako už dostupné modely značky Mercedes-EQ, napríklad EQC (kombinovaná spotreba elektriny: 25,5 – 21,7 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)[1] z Brém a Pekingu alebo model EQV (kombinovaná spotreba elektriny: 26,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km)[1] z Vitorie (Španielsko) sa aj model EQA vyrába na rovnakej linke ako vozidlá s konvenčným alebo hybridným pohonom. Pritom je všetkých päť vozidiel v Rastatte elektrifikovaných: okrem plnoelektrického modelu EQA sa v závode Mercedes-Benz v Rastatte vyrába aj Trieda A, Trieda A sedan, Trieda B a kompaktné SUV GLA – s klasickým pohonom na spaľovací motor ako aj s hybridným pohonom dobíjateľným zo siete.

Závod Mercedes-Benz v Rastatte predstavuje významný príspevok na ceste k autoparku neutrálnemu v oblasti emisií CO2 a elektroofenzíve spoločnosti Mercedes Benz AG. V roku 2021 sa začne model EQA vyrábať aj v Pekingu pre čínsky trh v rámci nemecko-čínskeho spoločného výrobného podniku Beijing Benz Automotive Co. Ltd. (BBAC).

Systém akumulátorov pre EQA dodáva dcérska spoločnoť Accumotive so sídlom v meste Kamenz. Dokonca aj závod na výrobu akumulátorov v poľskom meste Jawor sa pripravuje na výrobu systémov akumulátorov pre kompaktné modely značky Mercedes-EQ.

Zdroj: Mercedes-Benz

Prečítať celý text

Reklama