/
/
/
Spoločnosť Volvo Cars vybuduje nový závod v USA

Spoločnosť Volvo Cars vybuduje nový závod v USA

Reklama

  • Volvo Cars sa stala skutočne svetovým výrobcom automobilov s aktívnou priemyselnou pozíciou na všetkých troch hlavných kontinentoch
  • Do nového závodu investuje približne 500 miliónov amerických dolárov
  • Spoločnosť Volvo podčiarkuje svoj záväzok voči americkému trhu

Spoločnosť Volvo Cars oznámila, že v USA sa chystá vybudovať úplne nové výrobné zariadenie, čím plní svoju ambíciu stať sa skutočne svetovým výrobcom automobilov. Do nového závodu bude investovať približne 500 miliónov dolárov, čím podčiarkuje svoj dlhoročný záväzok voči americkému trhu.

Spoločnosť vypracovala užší zoznam potenciálnych lokalít nového výrobného zariadenia. Podrobnosti o presnom mieste nového závodu aj objeme investícií budú oznámené neskôr.

Uvedený krok znamená, že automobilka Volvo je odteraz svetovým výrobcom automobilov s aktívnou priemyselnou prítomnosťou na všetkých troch hlavných kontinentoch. Dve továrne má v Európe, dve v Číne a budúci výrobný závod bude stáť v USA. Ten bude patriť do regiónu oboch Amerík, o ktorom automobilka informovala v januári. Vývoj je súčasťou transformácie spoločnosti Volvo, ktorá prebieha už od roku 2010.

Súčasťou plánu transformácie je vytvorenie celosvetovej priemyselnej prítomnosti, úplná obnova sortimentu značky Volvo v priebehu najbližších štyroch rokov, uvedenie novej modulárnej technológie vozidiel, vývoj bezpečnostných technológií, ktoré predstavujú svetové prvenstvo, ako aj nového dizajnového jazyka a ponuky prvotriednych služieb v oblasti konektivity vozidiel.

Foto: Volvo
Riaditeľ a prezident automobilky Volvo Cars, Håkan Samuelsson.

„Spoločnosť Volvo Cars nemôže tvrdiť, že je svetovým výrobcom automobilov bez toho, aby mala aktívnu priemyselnú pozíciu v USA. Teraz sme sa ním stali,“

uviedol výkonný riaditeľ a prezident automobilky Håkan Samuelsson.

„Spojené štáty sú absolútne zásadnou súčasťou našej globálnej transformácie a z aktuálnej správy je dokonale jasné, že spoločnosť Volvo prišla do USA na to, aby sa tu etablovala.“

Švédska spoločnosť Volvo Cars podniká v USA od roku 1955 a jej rozhodnutie investovať v tejto krajine zdôrazňuje jej dlhodobý záväzok voči americkému trhu. Nový závod tiež znamená, že automobilka Volvo bude schopná splniť a napokon aj prekročiť svoje ciele týkajúce sa objemu predaja v USA, kde je jej strednodobou ambíciou predať 100 000 vozidiel ročne. Postavenie závodu pomôže urýchliť v Spojených štátoch začiatok výroby na objednávku a stať sa integrálnou súčasťou globálnej výrobnej stopy Volvo, čo poslúži americkému i exportnému trhu, a v neposlednom rade zmierniť vplyv zmien menových kurzov.

„Predajcov vozidiel Volvo v USA táto správa potešila,“

uviedol Chip Gengras, predseda rady predajcov značky Volvo v Spojených štátoch.

„Je jasným dôkazom dlhodobého záväzku spoločnosti Volvo voči americkému trhu.“

Nový výrobný závod vytvorí nové pracovné miesta. Závody na výrobu automobilov sú tiež známe tým, že majú významný multiplikačný efekt na lokálnu ekonomiku, do ktorej prinášajú finančné zdroje. Z tohto pohľadu nový výrobný závod prinesie impulz pre ekonomiku štátu, v ktorom sa bude nachádzať.

K oživeniu značky Volvo na území USA dochádza súbežne s výrazným rastom švédskej automobilky v Číne a západnej Európe. Vďaka plánom na zvýšenie predaja na všetkých troch kontinentoch bude spoločnosť Volvo schopná splniť svoje strednodobé ciele v oblasti predaja a ziskovosti a pripraviť si pozíciu pre ešte výraznejší rast v budúcnosti.

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama