/
/
/
Spoločnosť Volvo Cars pridáva do ďalšej generácie automobilov systém Android Auto

Spoločnosť Volvo Cars pridáva do ďalšej generácie automobilov systém Android Auto

Reklama

Spoločnosť Volvo Car Group (Volvo Cars) sa pripojila k združeniu Open Automotive Alliance, aby vodičom cez nové, prelomové používateľské rozhranie sprístupnila smartfónovú platformu Android. Táto iniciatíva spája jednu z najpokrokovejších automobilových spoločností a najpopulárnejšiu smartfónovú platformu na svete, vyvinutú spoločnosťou Google.

Integrácia systému Android Auto™ dodáva zážitku z riadenia vozidiel Volvo ďalší rozmer. Systém Android Auto prináša funkcie a služby, ktoré už používatelia smartfónov a tabletov Android poznajú, a to priamo do auta cez veľkú stredovú konzolu s dotykovým displejom spoločnosti Volvo Cars.

„Vďaka prístupu spoločnosti Google k orientácii na používateľa a využitiu technológií na zjednodušenie každodenného života je systém Android Auto dokonalým rozšírením zážitku s vozidlami Volvo,“ hovorí Håkan Samuelsson, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Interakcia medzi systémom Android Auto a úplne novým používateľským rozhraním značky Volvo Cars pretvára vzhľad aj atmosféru interiéru vozidla. Interiéry automobilov Volvo bude charakterizovať ich technologická jednoduchosť a funkčnosť.

„Tvrdo sme pracovali na tom, aby sme používateľom zabezpečili príjemný zážitok so systémom Android Auto. To našim zákazníkom ponúka novú úroveň hladkého a bezproblémového použitia mobilných zariadení. Zároveň tak prinášame do auta digitálny ekosystém, ktorý už naši zákazníci poznajú a ktorý dobre dopĺňa už existujúce služby pripojenia a aplikácie vo vozidle Volvo Cars,“ uvádza Håkan Samuelsson.

Systém Android Auto bude poskytovať prístup k vyhľadávaniu Google, mapám Google, službám Google Play a Google Play Music a špeciálne upraveným aplikáciám tretích strán, ako napríklad Spotify. Všetky aplikácie spúšťané na telefóne môžete ovládať hlasom, ovládačmi na volante alebo cez dotykovú obrazovku v aute, vďaka čomu bude interakcia s obsahom systému Android Auto bezpečná a jednoduchá.

Na výšku orientovaná dotyková obrazovka spoločnosti Volvo Cars dodáva používateľom výhodu zobrazenia obsahu systémov Volvo Cars aj Android Auto zároveň, takže medzi obrazovkami auta a telefónu Android nebudete musieť prepínať.

„Používatelia smartfónov Android sa budú v novom Volve cítiť ako doma. S našou veľkou dotykovou obrazovkou orientovanou na výšku sme vytvorili plne integrovaný používateľský zážitok, ktorý posúva interakciu s mobilnými zariadeniami v aute na úplne inú úroveň. To všetko v spolupráci s pokročilým systémom hlasového ovládania, ktorý ponúka spoločnosť Google, robí zo systému Android Auto dokonalého partnera do auta značky Volvo,“ hovorí Håkan Samuelsson.

Systém Android Auto bude dostupný vo všetkých nových autách značky Volvo založených na novej modulárnej architektúre Scalable Product Architecture (SPA), počnúc úplne novým modelom XC90, ktorý bude verejnosti odhalený na tohtoročnom autosalóne v Paríži.

Spoločnosť Volvo Cars tiež doplní do všetkých nových modelov kompatibilitu so systémom Apple CarPlay™, založenú na novej modulárnej architektúre Scalable Product Architecture. Vďaka tomu bude auto značky Volvo schopné priamo cez dotykový displej vo vozidle prepojiť vodičov s najpoužívanejšími smartfónovými platformami.

Redakčná poznámka:

Open Automotive Alliance je medzinárodné združenie lídrov v oblasti automobilového a technologického priemyslu, ktoré si dáva za cieľ priniesť do áut platformu Android.

Zdroj: Volvo Cars

Prečítať celý text

Reklama