/
/
/
Spoločnosť Nissan zverejnila ceny vozidla GT-R NISMO

Spoločnosť Nissan zverejnila ceny vozidla GT-R NISMO

Reklama

  • Najlepšie superkupé vo svojej triede je teraz dostupné na európskych trhoch.
  • Začne sa predávať 1. novembra. Cena pre slovenský trh je 185  000.
  • Motor V6 s objemom 3,8 litra s dvomi turbodúchadlami dosahuje výkon 600 k – o 30 k viac než pri všetkých ostatných súčasných modeloch GT-R.

Atraktívna vlajková loď radu Nissan GT-R, strhujúce vozidlo GT-R NISMO, sa začne predávať 1. novembra. Spoločnosť Nissan teraz prvýkrát potvrdila jeho ceny.

Vozidlo GT-R NISMO je vrcholovým modelom radu GT-R. Ide o vysokovýkonné pretekárske vozidlo určené na cestu, ktoré preberá to najlepšie od legendárnych japonských superkupé a následne posúva ikonický dizajn a najmodernejšie technológie na novú úroveň.

O pohon sa stará motor V6 s objemom 3,8 litra s dvomi turbodúchadlami s výkonom 600 k, čo je o 30 k viac než pri ostatných vozidlách radu. Motor je osadený dvojicou turbodúchadiel s vysokým prietokom vzduchu a zvýšeným prierezom, aké sa používajú v súťažiach GT3. Výkon medzi všetky štyri kolesá rozdeľuje šesťstupňová dvojspojková prevodovka ovládaná páčkami pod volantom.

Predok vozidla GT-R NISMO je rovnako ako pri štandardnom modeli omladený a jeho výraz podčiarkuje nový nárazník. Pri tomto modeli je však skonštruovaný výhradne z uhlíkových vláken, aby sa dosiahla nižšia hmotnosť. S chladením vysokovýkonného motora pomáha aj mriežka v štýle V-motion z tmavého chrómu. Teraz je väčšia, takže zachytí viac vzduchu.

146196_the_2017_nissan_gt_r_nismo_takes_everything_about_the_new_gt_r_to_the_next
Nissan GT-R NISMO

Upravená konštrukcia je dôkladne navrhnutá tak, aby vylepšila prúdenie vzduchu okolo vozidla, vyvíjala vysoký prítlak a zároveň vyrovnávala prúdenie vzduchu okolo kolies, čo pomáha aerodynamike. Vďaka novým tvarom má vozidlo vyšší prítlak než dosiaľ akýkoľvek sériovo vyrábaný model Nissan, čo sa prejavuje výnimočnou stabilitou vo vysokých rýchlostiach.

Vyšší je i výkon modelu s pohonom všetkých kolies GT-R NISMO, sčasti i vďaka značnému zosilneniu karosérie oproti bežnému modelu. Vďaka tomu mohol konštruktérsky tím ešte lepšie vyladiť tlmiče, pružiny a stabilizátory. Keď pripočítame silnejší prítlak vozidla, je výsledkom vozidlo GT-R NISMO s dosiaľ najlepšími dynamickými schopnosťami.

Výsledky slalomu na čas a perfektný jazdný výkon v zákrutách to len potvrdzujú: Obe hodnoty sú takmer o 2 percentá lepšie než pri predchádzajúcom modeli. Aj keď je motor silnejší než kedykoľvek predtým, pýši sa nové vozidlo GT-R NISMO ešte väčšou celkovou vyváženosťou než predchádzajúce modely. Vďaka tomu si ho vodiči užijú na kľukatých cestách i na pretekárskych okruhoch.

Rovnako ako pri ostatných vozidlách radu GT-R je aj pri verzii NISMO jedným z kľúčových vylepšení luxusnejší a sofistikovanejší interiér. Prepracovaná palubná doska a stredová lakťová opierka sú rovnako ako volant potiahnuté vysokokvalitnou kožou Alcantara®. Špecialitou tejto verzie sú karbónové športové sedadlá Recaro® s červeným čalúnením Alcantara®.

Cena nového Nissanu GT-R NISMO na slovenskom trhu je 185 000 €.

Zdroj: Nissan

 

Nissan GT-R pokoril titul Guinessovej knihy rekordov v najrýchlejšom drifte pri rýchlosti 304.96 Km/h.

Prečítať celý text

Reklama