/
/
/
Spoločnosť Nissan spúšťa predaj odolnejšieho, inteligentnejšieho a úspornejšieho modelu Navara

Spoločnosť Nissan spúšťa predaj odolnejšieho, inteligentnejšieho a úspornejšieho modelu Navara

Reklama

Ešte pevnejšia, odolná konštrukcia exteriéru

  • Lepšie vlastnosti: účinnejšie motory, väčšia ťažná sila, väčšia úspora paliva, služby NissanConnect
  • Svetová premiéra modelu s kabínou King Cab a s päťprvkovou nápravou
  • V celej Európe v predaji od 1. júla 2019

Spoločnosť Nissan odhalila odolnejší, inteligentnejší a úspornejší model Navara s množstvom nových prvkov, vďaka ktorým je uznávaný pick-up ešte atraktívnejší. 

Nissan Navara je všestranný pick-up, ktorý sa dokonale hodí na tvrdú prácu počas týždňa i na dobrodružný víkend v prírode.  Je možné vyraziť s ním kamkoľvek. Vďaka vstavaným technológiám ide o výnimočné vozidlo na jazdu po ceste i v teréne. 

„S veľkým potešením oznamujem spustenie predaja odolnejšieho, inteligentnejšieho a úspornejšieho modelu Navara,“ povedal Paolo D’Ettore, riaditeľ obchodnej jednotky pre ľahké úžitkové vozidlá. 

„Vďaka kombinácii pohodlia, výkonu, úžitkového zaťaženia a odolnosti zostáva Nissan Navara v celej Európe veľmi úspešným modelom.“ 

A dodáva: „Navara sa dnes predáva na 109 trhoch sveta. Obchod s ľahkými úžitkovými vozidlami a vozidlami s rámovým podvozkom stabilne rastie. Vďaka smelému strednodobému plánu a rozširujúcemu sa portfóliu produktov sme si istí, že tento rast bude pokračovať a o naše ľahké úžitkové vozidlá bude mať na celom svete záujem stále viac vodičov.“ 

Hlavné prvky nového modelu Nissan Navara zahŕňajú: 

–      Ekologickejší, pokročilejší a účinnejší motor. Nissan Navara bude plniť nové emisné normy i normu Euro6DTemp, ktorá platí do decembra 2021.   

–      Vyšší výkon hnacích ústrojenstiev základných stupňov výbavy vďaka novej konfigurácii motora s dvoma turbodúchadlami. 

–      Zavedenie nového informačného a zábavného systému NissanConnect s vylepšeným prehľadným 8″ displejom a pripojenými službami pre diaľkové ovládanie funkcií vozidla. 

–      Lepšie brzdenie a kratšia brzdná dráha vďaka kotúčovým brzdám na všetkých štyroch kolesách.

–      Zvýšené zavesenie zadných kolies, vďaka ktorému má nenaložené vozidlo sebavedomejší vzhľad.

–      Prvá viacprvková zadná náprava pri kabíne King Cab. 

Nové funkcie N-Guard dopĺňajú pri modeli Navara existujúcu zostavu pokročilých technológií a technológií Inteligentnej mobility Nissan (NIM). Bežná výbava najpredávanejšej verzie Tekna: Asistent rozjazdu do kopca, asistent zjazdu z kopca, inteligentné núdzové brzdenie a inteligentný panoramatický kamerový parkovací systém. Rovnako ako každé ľahké úžitkové vozidlo Nissan má i Navara záruku na 5 rokov / 160 000 km, čo z neho robí jednotku vo svojej triede. 

Model Navara, ktorý už skôr získal medzinárodnú cenu v kategórii pick-upov, je medzi zákazníkmi celosvetovo najpopulárnejším pick-upom. Vyrába sa v továrňach v Španielsku, Číne, Mexiku, Thajsku a v Argentíne. 

Odolnejší, inteligentnejší a úspornejší model Navara definuje budúci štandard segmentu pick-upov. Spája v sebe to najlepšie z vedúcej pozície značky Nissan v segmente crossoverov a viac než 80 rokov skúseností s navrhovaním a výrobou robustných a inteligentne skonštruovaných pick-upov. 

Pokiaľ ide o výdrž a schopnosti vozidiel, má spoločnosť Nissan v oblasti pick-upov závideniahodnú povesť. V kalendárnom roku 2018 vykazoval celosvetový predaj celkovo 231 435 vozidiel, čo bol 6 % nárast oproti predchádzajúcemu roku. Model Navara tak získal pozíciu celosvetovo najpredávanejšieho pick-upu značky Nissan.

Zdroj: Nissan

Prečítať celý text

Reklama