/
/
/
Spoľahlivosť SX4 S-Cross

Spoľahlivosť SX4 S-Cross

Reklama

Japonské Suzuki SX4 S-Cross je vo svojej kategórii najspoľahlivejšie, vysoko funkčné vozidlo, ktoré má veľkorysý priestor, výkonný trvácny motor s vynikajúcou akceleráciou a efektívnou spotrebou paliva.

To sú závery z dlhodobého záťažového testu vozidiel na 100-tisíc kilometrov, ktorý uskutočňuje nemecký odborný magazín Auto Bild. Podľa výsledkov v apríli zverejneného testu (Auto Bild: 15. apríla 2016) dosiahlo SX4 S-Cross 1,6 DDiS (88 kW/120 k) druhé najlepšie výsledky (prvý bol, len o niečo lepší, nemecký prémiový model vyššej strednej triedy) zo všetkých hodnotených vozidiel.

Auto Bild v rámci testov posudzuje vozidlá nielen počas odjazdenia 100-tisíc km ale na záver ich demontuje a podrobne skúma ako majú opotrebované jednotlivé dielce. Pri Suzuki SX4 S-Cross nedošlo počas odjazdenia extrémne dlhej trasy k výpadkom a poruchám na motore, prevodovke či iným prípadom zlyhania. Striedmu spotrebu a dynamiku jazdy si podľa hodnotenia zachovalo aj v horskom teréne. Záverečná kontrola preukázala, že ani dlhodobá záťaž neviedla na vozidle k žiadnym poškodeniam. Na Slovensku je SX4 S-Cross podľa oficiálnych výsledkov Zväzu automobilového priemyslu (za štyri mesiace tohto roku) druhým najžiadanejším modelom japonskej značky Suzuki (hneď po najobľúbenejšom SUV: novej Vitare).

Zdroj: Suzuki

Prečítať celý text

Reklama