6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

Špeciálne prepojenie: BMW i3 a Samsung Galaxy Gear

Odporúčame

BMW i3 s integrovanou SIM kartou je prvým plne elektricky poháňaným autom na svete. V žiadnom ďalšom modeli nenájdete takú vysokú úroveň interakcie medzi vodičom, vozidlom a vonkajším svetom. Predstavenie BMW i3 prinieslo so sebou aj uvedenie BMW i Remote App, ktorá umožňuje vodičom kedykoľvek zdieľať informácie s vozidlom prostredníctvom smartfónu. Môžu tak napríklad na diaľku zistiť, či sú zatvorené okná alebo či je vozidlo zamknuté. Umožňuje to Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App.

Príchod smartfónov na dlho zmenil naše každodenné životy, s internetom a digitálnymi službami sa stali niečím, čo berieme ako samozrejmosť. Inteligentné hodinky ako Samsung Galaxy Gear môžu ešte zvýšiť tento trend a znova od základu zmeniť spôsob, akým používame mobilné zariadenia. Samsung Galaxy Gear sa nosí na zápästí ako hodinky a je šikovným doplnkom smartfónu. Užívatelia môžu na inteligentných hodinkách vidieť dôležité informácie bez toho, aby museli z vrecka vyťahovať svoje smartfóny, odblokovať displej alebo zadávať kód.

Aplikácia BMW i Remote App vyvinutá v BMW užívateľa inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Gear víta už pri prvom pohľade nielen informáciou o čase, ale aj o dojazde BMW i3 na elektrický pohon, možnosťami dobíjania batérie a časom príjazdu. Ak užívateľ dotykového displeja Samsung Galaxy Gear klikne na čísla zaslané aplikáciou, otvorí sa submenu obsahujúce viac podrobných informácií, ktoré sú zobrazené v charakteristických farbách a štýle BMW i. Ďalšie submenu informuje užívateľa o aktuálnom stave vozidla, ako aj o tom, či sú otvorené niektoré dvere, okná alebo strešné okno – to sú informácie, ktoré tiež ponúka BMW i Remote App. Aplikácia dodatočne umožňuje užívateľovi zadávať na diaľku do vozidla navigačné ciele a regulovať klimatizáciu na palube – s možnosťou využitia hlasových povelov cez S Voice, čo je systém rozlišovania reči od Samsungu. To všetko umožňuje inteligentným hodinkám doručiť informácie rýchlo, priamo a v reálnom čase.

Vývojový prototyp Samsung Galaxy Gear s funkciami BMW i Remote App reprezentuje výborný doplnok smartfónov, ktorý bez problémov spojí zákazníkov s ich mobilným ekosystémom BMW. Táto aplikácia je zároveň dôkazom toho, ako rýchlo môže a bude BMW ConnectedDrive reagovať na rýchle tempo inovácií v zábavnom a informačnom sektore prostredníctvom zavedenia inteligentných riešení.

Zdroj: BMW

Reklama