6.9 C
Bratislava
piatok, 1 marca, 2024
Reklama

ŠKODA VISION RS – plug-in hybridný pohon, aj vegánske materiály

Odporúčame

  • Plug-in-Hybrid so systémovým výkonom 180 kW (245 k), elektrický dojazd 70 kilometrov a kombinované emisie iba 33 g CO2/km
  • Výrazné tvary naznačujú ďalší krok v dizajne modelov značky ŠKODA v prevedení RS
  • Štúdia spája inovatívne materiály a špeciálne povrchy s ekologickými výrobnými postupmi
  • ŠKODA VISION RS mala premiéru na autosalóne v Paríži

Štúdia ŠKODA VISION RS spája športovú tradíciu českej značky s ekologickou budúcnosťou. Na októbrovom parížskom autosalóne je výrazná štúdia so svojím dynamickým dizajnovým jazykom a efektívnym plug-in-hybridným pohonom predzvesťou ďalšieho vývojového stupňa športových modelov značky s označením RS a dizajnu budúceho kompaktného vozidla. Dôraz na ochranu životného prostredia ŠKODA demonštruje aj použitím ekologických a vegánskych materiálov.

Nový koncept ŠKODA VISION RS kombinuje motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) s elektromotorom s výkonom 75 kW (102 k)….

Gepostet von AutoNoviny.sk – Milujeme krásne autá am Sonntag, 7. Oktober 2018

Plug-in-hybridný pohon štúdie ŠKODA VISION RS kombinuje motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) s elektromotorom s výkonom 75 kW (102 k). Spoločne dosahujú systémový výkon 180 kW (245 k), vďaka ktorému štúdia zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 7,1 s. Zrýchlenie z 80 na 120 km/h zvláda za 8,9 s. Kompaktné športové vozidlo emituje len 33 g CO2/km. S čisto elektrickým, lokálne bezemisným pohonom má automobil dojazd až 70 kilometrov. Ion-lítiový akumulátor s kapacitou 13 kWh možno nabiť za 2,5 hodiny. Alternatívne možno štúdiu ŠKODA VISION RS nabíjať z domácej zásuvky alebo pri jazde dobíjať pomocou rekuperácie.

Žiarivý biely lak a karbón v pôsobivom kontraste

Vďaka xirallicovým kryštálom získava žiarivobiely lak štúdie ŠKODA VISION RS jemne modrastý odtieň. Lak sa skladá z troch vrstiev so špeciálnymi organickými zložkami, odráža teplo a znižuje tak teplotu interiéru. Výrazný kontrast k bielemu laku tvoria čierne karbónové dielce karosérie. Z tohto hi-tech materiálu je okrem iného vytvorená po novom tvarovaná maska chladiča, predný a zadný spojler, vonkajšie zrkadlá, bočné prahy, vstupy a výstupy vzduchu aj zadný difuzér.

Vegánske materiály, ekologická výroba a špeciálne povrchy

Karbón, vyrobený z recyklovaného polyesteru, našiel široké využitie aj vo vzdušnom interiéri: napríklad na sedadlách, ktoré sa akoby vznášajú v priestore a sú potiahnuté Alcantarou. Sedadlá majú na bokoch malé vlajočky, ktoré pripomínajú založenie Československa pred 100 rokmi. Ďalším príkladom zodpovedného prístupu k životnému prostrediu sú koberce z veľmi pevnej netkanej textílie Piňatex, vyrábanej z dlhých vlákien listov ananásovníka.

Dizajn športového volantu je podobný, aký môžu vídať fanúšikovia motoršportu v pretekárskych špeciáloch. Zároveň je rovnako ako zvyšok interiéru potiahnutý špeciálnym materiálom, ktorý má na povrchu štruktúru miniatúrnych trojuholníkov. Odkazuje tak na novú DNA interiéru značky ŠKODA aj v jej budúcich automobiloch.

Zdroj: Škoda

Reklama
Predchádzajúci článok
Ďalší článok