/
/
/
ŠKODA už šestnástykrát podporí Tour de France ako oficiálny hlavný partner

ŠKODA už šestnástykrát podporí Tour de France ako oficiálny hlavný partner

Reklama

  • ŠKODA AUTO podporuje Tour de France už od roku 2004
  • Riaditeľ pretekov  Christian Prudhomme využíva vozidlo ŠKODA SUPERB ako mobilný dispečing
  • Česká automobilka opäť sponzoruje Zelený dres pre vedúceho jazdca bodového hodnotenia
  • Nová kampaň „To the Greatest Family of all: Cyclists“ nadchne medzinárodnú cyklistickú komunitu 

ŠKODA podporuje preteky Tour de France už šestnástykrát ako oficiálny hlavný sponzor a dodávateľ vozidiel. Organizátorom aj vedeniu poskytne automobilka spolu 250 vozidiel. V čele peletónu opäť pôjde ako „Red Car“ vozidlo ŠKODA SUPERB, ktoré bude mať aj tento rok po celý čas pretekov k dispozícii riaditeľ Tour de France Christian Prudhomme. Okrem toho sponzoruje ŠKODA aj tento rok Zelený dres. Už piatykrát za sebou tak bude logo automobilky pri pretekoch okolo Francúzska zdobiť dres vedúceho jazdca bodového hodnotenia. Vďaka aplikácii „Tour de France App“ môžu fanúšikovia cyklistiky pravidelne sledovať online najnovšie informácie o aktuálnom dianí počas pretekov.

Alain Favey, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu, zdôrazňuje: „Ako oficiálny hlavný partner Tour de France prezentujeme našu značku na jednej z najemocionálnejších športových udalostí na svete pred zrakmi miliónov fanúšikov cyklistiky aj športových nadšencov. V marci sme predĺžili naše dlhoročné partnerstvo s usporiadateľom Tour de France, spoločnosťou A.S.O., na ďalších päť rokov do roku 2023. Vytvorili sme tak základ pre ďalšie spoločné úspechy a zdôraznili význam cyklistiky aj Tour de France v rámci nášho športového sponzoringu.“

ŠKODA je oficiálnym hlavným sponzorom a dodávateľom vozidiel. Automobilka poskytuje vozidlá organizátorom a vedeniu pretekov už šestnástykrát. Flotilu tvorí 250 vozidiel, medzi nim napríklad modely SUV KODIAQ a KAROQ, bestseller OCTAVIA či vlajková loď model SUPERB.

V čele peletónu bude aj tento rok mimoriadne vozidlo značky ŠKODA. Na červeno lakovaná ŠKODA SUPERB sa na tri týždne stane mobilným dispečingom riaditeľa pretekov, Christiana Prudhomma. Odtiaľ bude s pomocou najmodernejšej komunikačnej techniky riadiť celé preteky. Ako jediné vozidlo v závodnom poli bude ŠKODA SUPERB spolu s cyklistami prechádzať aj cieľom.

106. Tour de France bude prebiehať od 6. do 28. júla 2019

Medzinárodná cyklistická elita sa na štarte 106. ročníka tradičných pretekov zíde 6. júla v belgickom Bruseli – vzdajú tak poctu päťnásobnému víťazovi Tour Eddy Merckxovi. Spolu s 34 vyhratými etapami je Belgičan doteraz držiteľom rekordu v tejto disciplíne. Trať s celkovou dĺžkou   3 640 kilometrov prejde 176-členný peletón v 21 etapách. Medzi najzaujímavejšie úseky trate patria horské trasy v Alpách, kde profesionáli zdolajú okrem iného aj priesmyky Col de Cars, Col d’Izoard a Col du Galibier. 28. júla dorazí peletón do cieľa na slávnom parížskom bulvári Champs-Elysées.

Kampaň značky ŠKODA „To the Greatest Family of all: Cyclist“: vyhrajte VIP zájazd na Tour de France

Pri príležitosti cyklistických pretekov spustila ŠKODA novú 360 stupňovú kampaň „To the Greatest Family of all: Cyclists“, ktorá podnecuje vášeň pre cyklistiku a pocit súdržnosti v rámci celosvetovej cyklistickej komunity. Kampaň prebehne v televízii aj na sociálnych sieťach Facebook, YouTube a Instagram. Importéri automobilky využijú webovú stránku WeLoveCycling.com na medzinárodnú aktiváciu kampane na jednotlivých trhoch. Okrem informácií spojených s najväčšími cyklistickými pretekmi na svete tu cyklonadšenci nájdu aj súťaž o hodnotné ceny: ŠKODA ponúkne fanúšikom šancu zažiť Tour de France zblízka prostredníctvom exkluzívneho VIP zájazdu. 

ŠKODA je tiež exkluzívnym partnerom oficiálnej aplikácie Tour de France, vďaka ktorej budú mať fanúšikovia vždy aktuálne informácie. Popri priebežnom poradí a novinkách ponúkne aj sledovanie v reálnom čase s pomocou GPS, profily jazdcov a množstvo ďalších zaujímavostí. Aplikácia je zdarma na stiahnutie pre operačné systémy Android a iOS.

História automobilky začala bicyklom

Vášeň pre cyklistiku v ŠKODA AUTO siaha až k samým počiatkom histórie podniku. V roku 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladej Boleslavi továreň na výrobu bicyklov. Už od desať rokov neskôr vyšiel z haly prvý automobil Voiturette A. V roku 1925 prišlo k spojeniu spoločnosti Laurin & Klement s firmou ŠKODA. Popri Tour de France a španielskej Vuelte podporuje automobilka rad ďalších národných a medzinárodných cyklistických pretekov. Neodmysliteľnou súčasťou rozšírenej ponuky produktov značky ŠKODA tak sú aj cyklistické doplnky.

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama