/
/
/
ŠKODA ukázala vo Wörthersee päť športovcov

ŠKODA ukázala vo Wörthersee päť športovcov

Reklama

ŠKODA prezentovala na tohtoročnom stretnutí GTI pri jazere Wörthersee hneď päť športových modelov. Vrchol predstavuje svetová premiéra štúdie ŠKODA Rapid SPORT. Okrem toho ukázal český výrobca novú ŠKODA Octavia Combi so športovým paketom, modely ŠKODA Citigo Motorsport a ŠKODA Fabia RS Motorsport. Návštevníci si môžu pozrieť aj úspešný automobil rally ŠKODA Fabia S2000.

Každoročne sa na začiatku mája stretáva až 200 000 priaznivcov tuningu na kultovom zraze Volkswagenu v rakúskom Reifnitze. ŠKODA pre nich tento rok prichystala rekordný počet až piatich športových modelov.

Pre nás, ako značku s takmer 112 ročnou tradíciou motoristického športu, je vecou cti zúčastniť sa tejto fascinujúcej tuningovej akcie a prezentovať fanúšikom športové automobily našej značky,

hovorí predseda predstavenstva firmy ŠKODA Prof. Dr. h. c. Winfried Vahland.

 S vozidlom ŠKODA Rapid SPORT ukážeme prvýkrát obzvlášť športový a emocionálny variant našej novej kompaktnej limuzíny Rapid,

dodáva šéf ŠKODY.

ŠKODA Rapid SPORT ukazuje potenciál dizajnu ŠKODA a možnosti, ktoré sa skrývajú v Rapide. Vozidlo je nalakované v metalických farbách červená Corrida a šedá Steel. Sebavedome stojí tento športový automobil na 19 palcových kolesách z ľahkej zliatiny. Predok automobilu očarí spojlerom a mohutným otvorom pre prívod vzduchu. Veľkoryso dimenzované blatníky a masívne prahy zvýrazňujú vonkajší vzhľad vozidla. Ďalšie športové prvky pridáva zadok automobilu s výrazným nárazníkom a dvomi integrovanými koncovkami výfuku. Zadné skupinové svetlá s typickým dizajnom v tvare písmena C sú farebne odlíšené. Spodné zakončenie je vytvorené z karbónu. V interiéri pokračuje športový vzhľad napríklad v podobe športového volantu, sedačiek Recaro a osvetlených prahových líšt.

Presne v momente uvedenia nového automobilu ŠKODA Octavia Combi na trh prezentoval český výrobca pri jazere Wörthersee tento model aj so športovým paketom. K výbave patrí mriežka chladiča v trblietavej čiernej farbe a červeno-čierny predný spojler. Vnútorné spätné zrkadlá a strešné lišty sú trblietavo čierne, zadný difúzor je v červenej a čiernej farbe. Octavia Sport-Combi je postavená na 18 palcových kolesách Turini v matnej čiernej farbe. Športový výraz v interiéri zvýrazňujú červenou obšívané čierne športové sedačky a alumíniové pedále.

Čistú dynamiku ukazuje tiež ŠKODA Citigo Motorsport: biela farba vozidla štýlovo kontrastuje s čiernymi pozdĺžnymi pruhmi na veku motorového priestoru a s tmavou sklenenou panoramatickou strechou. Špeciálny športový kit zahŕňa predný a strešný spojler a zadný difúzor vo farbe Deep Black. Aj vnútorné spätné zrkadlá sú nalakované vo farbe Deep Black. Pri čelnom pohľade pritiahne pozornosť dekoratívny čierny pruh na dolnom nárazníku. ŠKODA Citigo Motorsport je postavená na 16 palcových kolesách z ľahkej zliatiny, alternatívne v bielej farbe alebo v kombinácii čiernej metalickej farby a striebornej. Na strane je nalepená dynamická fólia s motívom ŠKODA Motorsport. Na zadných postranných oknách je nápis ŠKODA Motorsport. Interiér taktiež na prvý pohľad dýcha športovým ladením vozidla.

Výkon v kompaktnom balení ponúka ŠKODA Fabia RS Motorsport – Edition UK. Automobil je nalakovaný v bielej farbe Candy, k tomu sa ako zaujímavý kontrast pridávajú čierne prvky: strecha a mriežka chladiča. Predné svetlomety sú podfarbené načierno, hmlovky majú čierne obrúčky. Línia strechy je zakončená čiernym spojlerom. Tónované sklá zdôrazňujú športový charakter vozidla, rovnako ako čierno-šedé pretekárske pruhy s motívom ŠKODA Motorsport nalepené na spodnej časti dverí. Automobil je postavený na 17 palcových kolesách z ľahkej zliatiny v dizajne Gigaro, alternatívne v bielej alebo čiernej metalickej farbe. Zadnej časti dominuje uprostred umiestnená koncovka výfuku. V interiéri na ozdobných prahových lištách sú nápisy ŠKODA Motorsport. Trojramenný kožený volant je bielo obšitý, rovnako aj kožená hlavica riadiacej páky.

Veľkým lákadlom v Reifnitze bol automobil rally ŠKODA Fabia S2000, ktorý patrí k najúspešnejším vozidlám v medzinárodnom rally športe. Výkonnosť a spoľahlivosť Fabie S2000 položili základ pre mnoho súťažných víťazstiev značky ŠKODA. Sezóna 2012 tak patrila vďaka Fabii S2000 k najúspešnejším rokom v histórii motoristického športu spoločnosti. Aj v aktuálnej sezóne sa Fabia S2000 naďalej ukazuje zo svojej najlepšej stránky víťazstvom na majstrovstvách Európy v rally a na majstrovstvách sveta v kategórii  WRC-2.

Zdroj: Škoda

Fotogaléria

Prečítať celý text

Reklama