6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

ŠKODA Rapid v marci najpredávanejším automobilom na Slovensku

Odporúčame

Apríl 2013. Najobľúbenejším vozidlom  slovenských motoristov sa v marci stal nový model ŠKODA Rapid. Kompaktný rodinný automobil si za svoje nové vozidlo zvolilo rekordných 410 zákazníkov. Od začiatku roka 2013 bolo zákazníkom dodaných celkovo 612 vozidiel.

Nový Rapid je model predurčený na úspech. Rekordný marcový predaj nás mimoriadne teší a je dôkazom, že nový Rapid bude mať rovnako silnú základňu fanúšikov, ako naše ostatné modely,
uviedol Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.
V mesiaci marec dodala značka ŠKODA zákazníkom na Slovensku rekordný počet kusov modelu Rapid. Celkovo sa dodávky vyšplhali až na 410 vozidiel, čo predstavuje medzimesačný nárast predaja o viac ako 256 %. Od začiatku roka 2013 bolo slovenským zákazníkom dodaných spolu až 612 automobilov ŠKODA Rapid.

http://www.youtube.com/watch?v=nQ60WUgsz6I
Nové kompaktné rodinné vozidlo sa tak stáva tretím najpredávanejším modelom značky ŠKODA na Slovensku. Prvé dve pozície si dlhodobo udržujú najpopulárnejšie modely Fabia s počtom 1 027 predaných automobilov a Octavia (druhej generácie) so 671 predanými vozidlami od začiatku roka 2013. Od spustenia predaja nového modelu Rapid sa dodalo zákazníkom spolu 743 automobilov. Zákazníci najčastejšie volia nový model vo farbách Biela Candy, Modrá Denim a Čierna Magic s perleťovým efektom.
ŠKODA Rapid je prvým vozidlom automobilky, ktoré bolo kompletne navrhnuté v duchu nového dizajnového jazyka značky ŠKODA. Jeho dizajn je svieži, precízny, moderný a pritom nadčasovo elegantný. Nový model sa môže pochváliť celkom devätnástimi riešeniami v duchu firemnej filozofie „Simply Clever“, medzi nimi napríklad praktickou škrabkou na ľad, integrovanou vo veku palivovej nádrže.

Zdroj: Škoda

Fotogaléria

Reklama