/
/
/
ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV: Vozidlo so športovým vzhľadom a dynamickými vlastnosťami

ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV: Vozidlo so športovým vzhľadom a dynamickými vlastnosťami

Reklama

  • Nové plne elektrické SUV značky ŠKODA ponúkne aj variant SPORTLINE
  • Interiér a exteriér zdobia výrazné čierne lakované prvky, ďalej vozidlo ponúka znížený športový podvozok a taktiež dvadsať a dvadsaťjeden palcové kolesá
  • V ponuke sú tri varianty pohonu s dojazdom až 527 km

Nové plne elektrické SUV značky ŠKODA, vyrábané v Mladej Boleslavi, ponúkne tradičný modelový variant SPORTLINE. Čierne lakované prvky karosérie, veľké kolesá z ľahkej zliatiny a znížený športový podvozok dodávajú vozidlu ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV sebavedomý vzhľad a zvýrazňujú dynamické jazdné vlastnosti. V interiéri zaujmú športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy, trojramenný športový multifunkčný volant a dekoračné lišty v dekore Carbon. ENYAQ SPORTLINE iV ponúkne tri pohonné jednotky. Verzia ENYAQ iV 60 s výkonom 132 kW má pohon zadných kolies rovnako ako verzia ENYAQ iV 80, ktorá disponuje batériou s kapacitou až 85 kWh, výkonom 150 kW a dojazdom až 527 km v režime WLTP. Verzia ENYAQ iV 80x s výkonom 195 kW, ktorá doplní ponuku neskôr v tomto roku, má dva elektromotory a ponúka pohon všetkých kolies.

Názov SPORTLINE označuje už tradične vozidlá ŠKODA so športovým vzhľadom a dynamickými jazdnými vlastnosťami. ŠKODA AUTO ponúkne variant SPORTLINE aj pre svoje prvé plne elektrické SUV. V ponuke budú tri varianty pohonu. Verzia ŠKODA ENYAQ SPORTLINE iV 60 ponúka maximálny krútiaci moment 310 Nm. Elektromotor umiestnený na zadnej náprave má výkon 132 kW. Batéria, ktorá má kapacitu 62 kWh (respektíve netto kapacitu 58 kWh), umožňuje dojazd viac ako 400 km v režime WLTP. Verzia ENYAQ SPORTLINE iV 80 má silnejšiu batériu s kapacitou 82 kWh (netto kapacitu 77 kWh) a dojazd až 527 km v režime WLTP. Elektromotor umiestnený na zadnej náprave má výkon 150 kW. Rovnakú batériu využíva aj verzia ENYAQ SPORTLINE iV 80x s výkonom 195 kW a maximálnym krútiacim momentom 425 Nm. Táto verzia má dva elektromotory a pohon všetkých kolies. Dojazd činí až 501 km v režime WLTP.
*predbežné hodnoty

Zdroj: Škoda

Prečítať celý text

Reklama