/
/
/
Šesť svetových premiér v Ženeve, od CLA Shooting Brake až k veľkopriestorovému vozidlu Triedy V

Šesť svetových premiér v Ženeve, od CLA Shooting Brake až k veľkopriestorovému vozidlu Triedy V

Reklama

Na 89. medzinárodnom autosalóne v Ženeve predstaví vynálezca automobilu popri novej CLA Shooting Brake po prvý krát Koncept EQV ako aj modernizovaný model Mercedes-Benz GLC. Okrem toho bude možné premiérovo vidieť na živo Formulu E Showcar a smart forease+. Výstavnú premiéru oslávi nová Triedy V.

mbgims2019

Tlačová konferencia sa bude konať počas prvého novinárskeho dňa 5. marca o 8:45 v hale 6. Virtuálne sa jej môžu zúčastniť záujemcovia z celého sveta prostredníctvom on-line platformy Mercedes me media. Neustále aktualizovaný mediálny hub ponúka tlačové materiály, obrázky a filmy o novinkách zo Ženevy. Živý prenos z viacerých uhlov kamier a mediálny špeciál z autosalónu v Ženeve bude k dispozícii na adrese https://media.mercedes-benz.com/gims2019.

Inteligentné športové vozidlo s batožinovým priestorom
So svetovou premiérou CLA Shooting Brake Mercedes-Benz predstaví vozidlo, ktoré je podobne ako CLA Coupé dizajnérskym kúskom s elegantnými kontúrami svalnatej zadnej časti a zároveň výhodami z hľadiska praktickosti a úložného priestoru. Shooting Brake nanovo interpretuje dizajnový jazyk zmyselnej čistoty a robí z interiéru moderné a štýlové užívateľské rozhranie pre inteligentnú digitálnu technológiu. Má najnovšie jazdné asistenčné systémy s kooperatívnou podporou vodiča poskytujúcou najvyššiu úroveň aktívnej bezpečnosti v segmente s funkciami z Triedy S.

Budúcnosť elektrifikovaného veľkopriestorového vozidla
Po prvý krát sa ukáže verejnosti Koncept EQV – svetovo prvé veľkopriestorové vozidlo v prémiovom segmente s čisto elektrickým pohonom na batérie. Koncept blízky sériovej podobe spája lokálne bezemisnú mobilitu s presvedčivým výkonom, maximálnou funkčnosťou a estetickým dizajnom.

Nové veľkopriestorové vozidlo
Nová Trieda V po svetovej premiére v januári oslávi svoju výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne. Stredobodom modernizácie je dizajn prednej časti, nový štvorvalcový vznetový motor OM 654 v rôznych výkonnostných úrovniach – V 300 d s novou špičkovou hodnotou 176 kW (239 k) (kombinovaná spotreba 6,3 – 5,9 l / 100 km, kombinované emisie CO2 165-154 g / km)1 – automatická prevodovka 9G-TRONIC po prvý krát k dispozícii v Triede V, ako aj nové bezpečnostné a asistenčné systémy.

SUV udávajúce trendy sa stáva ešte všestrannejším
Taktiež vo svetovej premiére bude možné vidieť aj prepracované vozidlo Meredes-Benz GLC. Rovnako ako jeho predchodcovia, kombinuje najlepšie jazdné vlastnosti na ceste a mimo nej s priestrannosťou, funkčnosťou a komfortom. Vďaka širokému a športovému vzhľadu, novému konceptu ovládania, vrátane MBUX a ovládaniu prostredníctvom gest, inovatívnym asistenčným systémom a prepracovanej palete motorov ponúka nové GLC to najlepšie zo sveta Mercedes-Benz.

Dve premiéry priekopníckych koncepčných vozidiel
Ďalšie dve svetové premiéry dávajú v Ženeve možnosť nahliadnuť do budúcnosti: Formula E Showcar stelesňuje vstup tímu Mercedes-Benz EQ Formula E do majstrovstiev ABB FIA Formula E od sezóny 2019/20. Séria predstavuje ideálnu platformu pre demonštráciu výkonnostných schopností elektrických vozidiel EQ na batérie.

Značka smart prezentuje smart forease+ nielen ako dizajnérsky koncept, ale tiež ako priekopník ukazuje komplexné služby v oblasti mobility a najnovší vývoj „ready-to“ služieb. Viac ako osem služieb, ako napríklad súkromné zdieľanie áut či dodávky balíkov priamo do vozidla, uľahčujú život v meste a prevádzka s novým užívateľským navádzacím systémom je detskou hrou.

Atraktívne špeciálne modely
Po prvý krát je možné vidieť tri špeciálne modely Mercedes-Benz a Mercedes-AMG: SL 500 Grand Edition (kombinovaná spotreba: 9,8 l / 100 km, kombinované emisie CO2: 223 g / km)2 s vybranou výbavou interiéru, SLC 300 Final Edition (kombinovaná spotreba: 7,0 l / 100 km, kombinované emisie CO2: 161 g / km)2 v exkluzívnej žltej farbe a model S 65 Final Edition (kombinovaná spotreba: 14,2 l / 100 km, kombinované emisie CO2: 325 g / km)2, ktorý korunuje a uzatvára úspešný príbeh 6-litrového motora V12 biturbo v sedane Triedy S.

Prečítať celý text

Reklama