/
/
/
SEAT v spojení s budúcnosťou

SEAT v spojení s budúcnosťou

Reklama

  • Značka SEAT prezentuje Leon Cross Sport showcar, kombinujúci charakter crossoveru a športového vozidla
  • Za prvých osem mesiacov roka 2015 značka SEAT zaznamenala nárast predaja o 7%
  • SEAT predstavil novú Ibizu CUPRA, ktorá kompletizuje rodinu tohoto kultového modelu

SEAT predstavil SEAT CONNECT, najlepšiu funkčnosť v oblasti konektivity, ktorá sa rozširuje na celý modelový program SEAT. Funkcia “Full Link” pre plnú konektivitu, predstavená v modernizovanom rade IBIZA, je teraz k dispozícii vo všetkých modeloch SEAT. Okrem MirrorLinkTM obsahuje konektivita SEAT Full Link aj platformy Apple Car PlayTM a Android AutoTM.

Vodič môže byť on-line napriek plnej pozornosti venovanej premávke a aktivované funkcie pohodlne a bezpečne ovládať prostredníctvom dotykového monitora. V prípade Apple CarPlay funkcie momentálne zahŕňajú telefón, správy, hudbu a mapy, v budúcnosti budú nasledovať ďalšie. MirrorLink je ďalšou perfektnou technológiou, ktorá umožňuje bezpečné ovládanie funkcií smartfónu a ďalších aplikácií prostredníctvom dotykového monitora systému infotainmentu. Na to sa na monitore „zrkadlí“ obrazovka smartfónu.

Systém funguje s čoraz väčším počtom smartfónov s operačným systémom Android, kompatibilných s MirrorLink. Android Auto umožňuje rýchly a jednoduchý prístup k navigácii, komunikácii, ako aj hudbe a službám spôsobom, ktorý je bezpečnejší ako ovládanie týchto funkcií prostredníctvom aplikácií na displeji telefónu počas jazdy.

 

Crossover so športovou esenciou

SEAT takisto predstavil Leon Cross Sport, ktorý kombinuje výkon kompaktného športového vozidla so všestrannosťou pohonu všetkých štyroch kolies. S výkonom 300 koní zrýchli z 0 na 100 km/h len za 4.9 sekundy. “Je to vzrušujúce vozidlo jasne charakterizujúce ducha značky SEAT”, povedal Jürgen Stackmann potom, ako odhalil nový koncept značky. Nový koncept “bol inšpirovaný divokosťou Leonu Cupra a jeho všestranným využitím pri jazde na diaľnici, ale je tiež pripravený zvládnuť mestskú džunglu. Je to vysoko výkonný športovec v trekingovej obuvi”.

2485

SEAT Leon Cross Sport potvrdzuje úmysel značky byť i naďalej prítomný v segmente s vyššími objemami a tento svoj úmysel bude prezentovať predstavením svojho prvého SUV na autosalóne v Ženeve v marci 2016. “Chceme byť prvou voľbou medzi mladými, dynamickými zákazníkmi po celej Európe”, dodal Stackmann.

Nárast predaja o 7% až do augusta

Automobilka SEAT sa vezie na rastovej vlne a tento trend, ktorý začal v roku 2013, nehodlá zmeniť. Od januára až do augusta tohto roka sa tržby zvýšili o 6,8%. Predaj všetkých modelov vzrástol, a najvyššie rasty sú zaznamenané v južných európskych trhoch, ako je Španielsko (18,4%), Taliansko (27,3%) a Portugalsku (11,4%). Pozitívnym faktom je že značka zostáva silná aj v Nemecku (6,2%). Tento vzostup sa odrazil i na náraste výroby v závode v Martorell (9%), čo sú najvyššie hodnoty za posledných 13 rokov.Pre udržanie tohto pozitívneho trendu SEAT plánuje investovať 3,3 miliardy eur v priebehu najbližších piatich rokov, prevažne do výskumu a vývoja nových modelov. To sú historicky najväčšie investície španielskej automobilky do vývoja nových automobilov. Spoločnosť sa taktiež pripravuje na ambicióznu produktovú ofenzívu a v priebehu dvoch rokov plánuje uviesť na trh štyri nové modely. Prvým bude nové SUV v marci budúceho roka.

CUPRA kompletizuje rodinu Ibiza

Modelový rad IBIZA je doplnený frankfurtskou premiérou nového modelu SEAT IBIZA CUPRA. SEAT novým športovým modelom vybočuje z dnes už zaužívaných koľají downsizingu. Motor 1.4 TSI z doterajšej verzie tohto modelu bol nahradený motorom 1.8 TSI s výkonom 141 kW (192 k). Zmena priniesla zväčšenie výkonu o 9 kW a krútiaci moment narástol z 250 na 320 Nm v širokom rozsahu otáčok od 1450 do 4200 za minútu. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h dosahuje nová Ibiza Cupra za 6,7 sekundy a najvyššiu rýchlosť predstavuje hranica 235 km/h. Dôležitými aspektami, které ju odlišujú od konkurencie sú priemerná spotreba paliva ma úrovi 6,0 l/100 km, nový vysoko kvalitný interiér, systém Full Link a SEAT ConnecApp. Nový motor spĺňa emisnú normu EU6, spolupracuje so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Model obsahuje všetky inovácie na karosérii a v interiéri z modernizovaného radu IBIZA.

Leon Cupra ešte rýchlejší

LEON CUPRA patrí k najlepším „ostrým“ hatchbackom (hot-hatch) na európskom trhu. Teraz bude mať ešte výkonnejší motor (213 kW / 290 k), preladenú výfukovú sústavu, v základnej výbave napríklad adaptívne tlmiče DCC, samosvorný diferenciál (VAQ) na prednej náprave, sedem airbagov vrátane kolenného pre vodiča, predné športové sedadlá či 19-palcové kolesá.

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama