/
/
/
SEAT PREDSTAVIL SVOJE KOMPAKTNÉ SUV – NOVÝ SEAT ATECA

SEAT PREDSTAVIL SVOJE KOMPAKTNÉ SUV – NOVÝ SEAT ATECA

Reklama

  • Nový model sa má stať tretím pilierom značky
  • Spoločnosť vstupuje do neustále rastúceho sub-segmentu
  • Predaj značky celosvetovo vzrástol v prvých dvoch mesiacoch roka 2016

Alhambra oslavuje svoje 20. narodeniny špeciálnou edíciou

Ženeva 01/03/2016 – SEAT na ženevskom autosalóne 2016 predstavuje svoj prvý model SUV. Nový SEAT Ateca prináša jedinečnú kombináciu charakteristického dizajnu, dynamického pôžitku z jazdy, mestskej všestrannosti a vysokej variability. Optimálna konektivita, inovatívne asistenčné systémy a vysoko účinné pohonné jednotky patria k technologickým prvkom, ktoré robia z modelu Ateca jedno z najinovatívnejších SUV v segmente. Vynikajúca kvalita, precízna výroba a veľmi atraktívny pomer ceny a úžitkovej hodnoty dokumentujú, že Ateca je typický SEAT. Vďaka agilite a ľahkému, presnému ovládaniu robí Ateca z každého dňa a každého kilometra radostný zážitok.

Nový SEAT Ateca je v duchu tradície pomenovaný po dedine v Španielsku, čo mu dáva autentický latinský nádych, charakter a osobnosť. Bol navrhnutý a na 100 % vyvinutý v Barcelone.  „Základnou úlohou tohto automobilu bude pomôcť posunúť značku o krok dopredu z hľadiska imidžu,“ povedal Luca de Meo, predseda predstavenstva SEAT, S.A. „Ateca bude pokrývať v ostatných rokoch neustále rastúci sub-segment v západnej Európe.”

COVER
Seat Ateca

„Ateca ukazuje jasnú evolúciu charakteristických výrazových prostriedkov dizajnu SEAT a spája emócie s funkčnosťou,“ povedal Dr. Matthias Rabe, člen predstavenstva SEAT, S.A. pre výskum a vývoj. „Tento automobil poskytuje schopnosti jazdy v teréne a zaručuje výnimočný zážitok z jazdy v každých podmienkach vďaka svojej perfektnej trakcii. Ateca prináša aj inovatívne technológie, napríklad v oblasti osvetlenia a konektivity.“

SEAT Ateca sa začne predávať ešte do leta v Nemecku a Španielsku a postupne bude uvádzaný na ďalšie trhy. Bude k dispozícii s benzínovými motormi TSI a naftovými TDI vo výkonovom rozpätí od 85 kW (116 k) do 140 kW (190 k) v kombinácii s pohonom predných alebo všetkých kolies, s manuálnou prevodovkou alebo s prevodovkou DSG s dvoma spojkami. Rozsiahla ponuka prvkov vybavenia na želanie bude siahať od reflektorov full-LED cez široké portfólio asistenčných systémov vrátane nového systému Emergency Assist až po systémy infotainmentu najnovšej generácie s 8-palcovým (20,3 cm) dotykovým monitorom a konektivitou Full Link. Tri verzie vybavenia budú ponúkať farby a materiály špičkovej kvality, vyhovujúce každému vkusu.

Predaj značky

SEAT zaznamenal v prvých dvoch mesiacoch roka pozitívny vývoj predaja, keď celosvetový predaj vzrástol o takmer 1 % oproti rovnakému obdobiu roka 2015. Luca de Meo zdôraznil aj skutočnosť, že predaj značky SEAT vzrástol po tretí rok za sebou. V roku 2015 španielska značka odovzdala zákazníkom vyše 400.000 vozidiel (400.037; +2,4 %) a táto hodnota prispela k celkovému zvýšeniu predaja za ostatné tri roky o 25 % od roku 2012 a predstavuje najlepší výsledok predaja od roku 2007.

Alhambra oslavuje 20. narodeniny

Najpriestrannejší a najvšestrannejší automobil v modelovom programe značky SEAT oslavuje svoje okrúhle narodeniny špeciálnou edíciou. Prvá generácia modelu Alhambra mala premiéru pred 20 rokmi – a rýchlo sa stala úspešným modelom pre rodinu, hobby a voľný čas, ako aj na výkon povolania a pre flotilových zákazníkov. Nový SEAT Alhambra 20th anniversary special edition kombinuje jedinečné prvky dizajnu s rozsiahlym kompletom vybavenia. Jubilejný model sa dá okamžite identifikovať podľa 17-palcových diskov kolies z ľahkej zliatiny vo vysoko lesklej čiernej povrchovej úprave, xenónových reflektorov, tmavo tónovaných skiel v zadnej časti kabíny a veľkého panoramatického posuvného strešného okna. V interiéri sú poťahy sedadiel z tmavej alcantary s kontrastným prešívaním svetlo béžovej farby. Vodič a spolujazdec sedia na športových sedadlách s masážnou funkciou.

Zdroj: Seat

Prečítať celý text

Reklama