/
/
/
S titulom Ženský automobil roka

S titulom Ženský automobil roka

Reklama

Nový Ford Fiesta s 1,0-litrovým motorom EcoBoost získal titul Women’s World Car of the Year 2013. Vo finále, do ktorého sa dostali konkurenti ako Audi Allroad, Range Rover alebo Porsche Boxster S, porota ocenila jeho luxusný charakter a hospodárnosť a umiestnila ho na prvé miesto. Okrem toho nová Fiesta v rámci cien Women’s World Car of the Year 2013 zvíťazila aj v kategórii najhospodárnejší automobil. Porotu tvorilo 18 motoristických žurnalistiek, ktoré jednotlivé ocenenia udeľovali na základe rôznych faktorov vrátane bezpečnosti, pomeru hodnoty a ceny, vzhľadu, úložného priestoru, vhodnosti na prepravu detí, jednoduchosti šoférovania, farby, sexappealu a šetrnosti k životnému prostrediu.

Štýlová nová Fiesta zaujme novým, výrazným zovňajškom, interiérom optimalizovaným z hľadiska ergonómie a komfortu a systémom Ford MyKey, prvou technológiou na svete, ktorá rodičom umožňuje viesť svojich tínedžerov k bezpečnej jazde, a tým znižovať mieru ich ohrozenia za volantom. Motor Ford 1,0 l EcoBoost, ovenčený titulom medzinárodný motor roka 2013 a 2012, dokáže vyvinúť výkon 125 k a s emisiami CO2 na úrovni 99 g/km patrí medzi sedem špičkových motorov pre model Fiesta, dosahujúcich emisie CO2 pod 100 g/km.*

060
© Ford

Nová Fiesta pozdvihla latku kvality ešte vyššie; ponúka nabrúsenejší vzhľad, pocit ešte priamejšieho prepojenia medzi volantom a vozovkou, nižšiu spotrebu paliva a zábavu za volantom“, povedala Barb Samardzich, viceprezidentka spoločnosti Ford of Europe pre vývoj produktov. Tým, že sme sa snažili zohľadniť potreby všetkých našich zákazníkov, sme tomuto malému automobilu s veľkou históriou zabezpečili veľmi optimistickú budúcnosť. Nová Fiesta získala od nezávislej organizácie Euro NCAP, hodnotiacej bezpečnosť vozidiel, maximálne päťhviezdičkové ohodnotenie. Ponúka automobilový komunikačný systém Ford SYNC s funkciou núdzovej pomoci Emergency Assistance, ktorá posádku vozidla v prípade nehody priamo spojí s miestnou záchrannou službou. Systém Active City Stop zas vodičovi pomáha predchádzať kolíziám pri malej rýchlosti.

Fiesta má úžasný luxusný vzhľad a charakter, povedala britská porotkyňa Victoria MacMillan Bell. „V kombinácii s mnohonásobne oceneným 1,0-litrovým motorom EcoBoost, ponúkajúcim nevídané spojenie hospodárnosti a výkonu, toto štýlové malé žihadlo jednoznačne víťazí v každej kategórii. Nová Fiesta 1,0 l EcoBoost bola hneď od začiatku jasným favoritom celej našej poroty zloženej z uznávaných motoristických žurnalistiek z celého sveta,“ povedala Sandy Myhre z Nového Zélandu, hlavná porotkyňa ankety Women’s World Car of the Year.

*Uvedené hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 sú merané v súlade s technickými požiadavkami a špecifikáciami Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady ES č. 715/2007 v znení neskorších predpisov. Hodnoty v MPG taktiež zodpovedajú tomuto európskemu jazdnému cyklu a uvádzajú sa v britských galónoch. Výsledky sa môžu líšiť od hodnôt spotreby paliva dosahovaných v iných častiach sveta kvôli odlišným jazdným cyklom a predpisom platným v konkrétnych krajinách.

Zdroj: Ford

Prečítať celý text

Reklama