/
/
/
Rodina 500 pokorila hranicu troch miliónov predaných vozidiel

Rodina 500 pokorila hranicu troch miliónov predaných vozidiel

Reklama

To je zatiaľ posledný rekord mimoriadneho radu zahŕňajúceho modely 500, 500L a 500X. Rodina 500 sa neustále rozrastá a vyvíja, aby uspokojila stále rozmanitejšiu klientelu v zmysle veku, vkusu a potrieb mobility.  

Trojmilióntym vozidlom radu 500 predaným v Európe bol nový exkluzívny model Fiat 500C Star. Ide o ďalší rekord úspešného radu, ktorý víťazí u zákazníkov s ikonickým mestským modelom 500 zameraným na štýl a mobilitu, všestranným modelom 500L, ktorý je ideálny pre mladé rodiny, a modelom 500X, talianskym crossoverom pre každodenné mestské dobrodružstvá. Úspech rodiny 500 je pritom doslova globálny. Až 62 % všetkých predajov bolo realizovaných mimo Taliansko, ktoré naďalej zostáva najväčším trhom, nasledovaným Veľkou Britániou, Francúzskom, Nemeckom a Španielskom.

Rekordný Fiat 500 je vo verzii kabriolet v bielom odtieni Stella s ružovými doplnkami, ktoré dokonale korešpondujú s exkluzívnym interiérom v kombinácii čiernej a pieskovo bielej farby a elegantnou úpravou Matelassé s detailmi z eko kože a bordovým logom 500.

Jedným z tajomstiev úspechu tohto radu je objavovanie nových teritórií prostredníctvom modelov, ktoré sa síce líšia poslaním, tvarmi a osobitosťou, ale napriek tomu zdieľajú nezameniteľnú formu 500. Tento symbol talianskeho priemyslu je uznávaný po celom svete ako dokonalé vyjadrenie štýlu, nepretržitých inovácií a prémiovej kvality. Fiat 500 porušil všetky tradičné pravidlá svojho segmentu a dokázal, že malé mestské vozidlo môže byť globálnym bestsellerom a vytvoriť rodinu zábavných, dostupných vozidiel pre maximálnu slobodu výberu a použitie. Fiat 500 dnes urobil ďalší krok vpred zavedením významných noviniek, napríklad dvoch nových vrcholných verzií Star a Rockstar.

Pozornosť púta aj nový Fiat 500X, ktorý prešiel vlani v septembri kompletnou modernizáciou, aby naďalej mohol hrať kľúčovú úlohu vo svojom segmente. Tento model je od roku 2014 lídrom segmentu v Taliansku a nepretržite sa umiestňuje v prvej desiatke na európskom trhu. Nový Fiat 500X je demonštráciou špičkovej talianskej automobilovej výroby a predstavuje nadčasovú kombináciou štýlu, dizajnu a inovatívnych technológií schopných uspokojiť najnovšie potreby mobility. Nie náhodou bol prvým modelom značky Fiat vybaveným novými, účinnými a veľmi inovatívnymi motormi FireFly Turbo 1.0 a FireFly Turbo 1.3, ktoré predstavujú posledný technologický vrchol skupiny FCA v oblasti pohonných jednotiek.

Rodinu 500 dopĺňa pohodlný model 500L, ktorý je ideálnym riešením pre potreby mobility moderných rodín. Tento model prešiel modernizáciou v roku 2017 a dokonale stelesňuje koncept „Cool & Capable“ kombinujúci ikonický štýl 500 a vysoko funkčný taliansky dizajn. A čo je jeho tajomstvom? Je priestrannejší, ponúka viac technológií a disponuje obrovskou osobitosťou.

Zdroj: Fiat

Prečítať celý text

Reklama