6.9 C
Bratislava
pondelok, 27 marca, 2023
Reklama

Renault predstavuje Kadjar, veľkého brata modelu Captur

Odporúčame

Posilnený úspechom modelu Captur pokračuje Renault vo svojej ofenzíve do sveta crossoverov predstavením nového modelu Renault KADJAR, prvého crossoveru v segmente C.

Model KADJAR podporí medzinárodné ambície značky Renault vo vyhľadávanom a rýchlo sa rozvíjajúcom segmente C crossoverov. Predaj Nového KADJAR začne v Európe a vybraných krajinách Afriky, Stredomoria a neskôr v Číne.

Tento veľký brat modelu Captur oživuje etablované dynamické vlastnosti a na trh crossoverov prináša inovatívnu a atraktívnu ponuku.

Renault KADJAR sa vyznačuje atletickým dizajnom exteriéru a vďaka kvalite materiálov a ich spracovaním sa môže chváliť športovým a zároveň rafinovaným interiérom.

Renault KADJAR je dostupný vo verziách 4×2 a 4×4 a vyzýva k úniku do prírody, pričom vďaka svojim kompaktným rozmerom (dĺžka 4,45 m a šírka 1,84 m) zostáva obratný aj v meste. Renault KADJAR má kvalitne spracovaný interiér a modernú výbavu so systémom R-Link 2, ktorý ponúka skvelú konektivitu a vďaka najnovším asistentom riadenia aj bezpečnosť jazdy.

Renault KADJAR je vybavený veľmi účinnými motormi, ktoré majú najlepšie hodnoty spotreby a emisií v triede.

Renault KADJAR bude oficiálne predstavený na 85. medzinárodnom autosalóne v Ženeve 5. marca 2015. Predaj bude zahájený na začiatku leta 2015.

VEĽKÉHO BRATA MODELU CAPTUR.

KADJAR, GLOBÁLNE VOZIDLO PRE MEDZINÁRODNÉ AMBÍCIE

Renault rozširuje svoju ponuku crossoverov
Renault KADJAR, medzinárodné ambície
Crossover s DNA značky Renault využívajúci spoločnú platformu aliancie

RENAULT KADJAR, NOVÝ ŠTÝL VO SVETE CROSSOVEROV

Atletický a plynulý dizajn exteriéru
Celý svet crossoverov a k tomu šarm navyše
Športový a rafinovaný interiér

KADJAR, SILNÝ CHARAKTER PRE SPLNENIE VŠETKÝCH PRIANÍ

KADJAR je k dispozícii vo verzií 4×4 a 4×2 a preto je doma na cestách aj v meste
Kvalitné výbavy pre personalizované riadenie plné konektivity
Vozidlo s dobrodružným charakterom

KADJAR, GLOBÁLNE VOZIDLO PRE MEDZINÁRODNÉ AMBÍCIE

Posilnený úspechom modelu Captur potvrdzuje Renault s modelom KADJAR dynamiku svojho výrobného plánu. Do rýchlo sa rozvíjajúceho sa segmentu prináša Renault s modelom KADJAR svoju víziu crossoveru.

Renault rozširuje svoju ponuku crossoverov

S modelom KADJAR ukazuje skupina Renault svoju kapacitu vytvoriť a vyvinúť modely, ktoré majú dobyť nové trhy a nových zákazníkov. Dynamika produktovej ponuky sa premieta aj do priemerného veku triedy, ktorý sa z 4,8 v roku 2012 znížil na 4,2 v roku 2014 a klesne až na 3,7 rokov na konci roka 2015.

V roku 2015 bolo každé piate predané vozidlo crossover, pričom podiel na trhu v Európe tvoril 23% a v Číne 26%. Tento segment predstavuje pre hlavné trhy, na ktoré smeruje expanzia skupiny, skutočnú vstupnú bránu.

Po modeli Koleos bol druhým vozidlom v rade crossoverov Renault model Captur. Úspech na seba nenechal dlho čakať: Renault Captur sa v roku 2014 stal napredávanejším crossoverom segmentu B v Európe s počtom registrácii 178 000.

Renault pokračuje vo svojej ofenzíve v tomto segmente na medzinárodnej úrovni. S modelom KADJAR rozširuje svoju ponuku crossoverov v segmente C medzi modely Captur a Koleos. KADJAR, veľký brat modelu Renault Captur prináša novú ponuku v segmente: atletický dizajn, status, kvalita interiéru a dodržiavanie ekologickým predpisov.

Renault KADJAR, medzinárodné ambície

Skupina Renault je prítomná na trhoch v 128 krajinách a v roku 2014 predala viac ako 2 700 000 vozidiel. Vďaka svojej medzinárodnej stratégii predáva Renault 46% svojich vozidiel mimo Európu. (v roku 2010 šlo len o 37%)

Výrobný plán je základom rozvoja a zlepšovania imidžu skupiny Renault.

KADJAR prispieva k vývoju skupiny a k rozšíreniu jej modelovej rady a geografického pokrytia.

KADJAR, ambície v Európe a Stredomorí

Renault je dobre zastúpený v Európe, kde na trhu s osobnými automobilmi obsadil v roku 2014 3. miesto.

KADJAR sa vyrába v závode Palencia, ktorý v súčasnosti vyváža 83% svojej produkcie do viac ako 50 krajín na piatich kontinentoch. KADJAR sa začne v Európe predávať na začiatku leta 2015 a neskôr v krajinách Stredomoria a Afriky.

V Číne sa model KADJAR stane „želiezkom v ohni“ v rámci zahájenia ofenzívy skupiny Renault v krajine.

KADJAR bude prvým vozidlom Renault vyrábaným v Číne. Tento crossover bude jasným odkazom vývoja skupiny v Číne. V krajine sa v roku 1999 predalo okolo 600 000 vozidiel, je dnes prvým svetovým trhom, na ktorom sa predalo viac ako 20 miliónov vozidiel v roku 2014. V decembri 2013 oznámila skupina Renault spoluprácu so spoločnosťou Dongfeng a zahájila výstavbu výrobného závodu v meste Wuhan s počiatočnou kapacitou 150 000 vozidiel ročne.

KADJAR, PRVÉ VOZIDLO RENAULT VYRÁBANÉ V ČÍNE

    16. decembra 2013 podpísali Renault a Dongfeng dohodu, na základe ktorej vznikla spoločnosť Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC) a pripravila sa výstavba výrobného závodu v Wuhan. Práce na stavbe začali v januári 2014 pričom výroba bude zahájená na začiatku roku 2016. K dnešnému dňu pracuje v Číne pre DRAC už 1 000 ľudí. V strednodobom horizonte má Renault cieľ predať 750 000 vozidiel ročne, čo by predstavovalo 3,5% podiel na trhu.

Úspech crossoverov je globálny a predstavuje takmer pätinu predaných vozidiel ročne. Očakávania sú také isté ako pri ostatných typoch: voľba dizajnu, cena a imidž.

Model KADJAR bol vyvinutý tak, aby splnil očakávania zákazníkov tohto segmentu. Potrebu aktivity podčiarkuje svojou plynulosťou a dynamickosťou.

Crossover s DNA značky Renault využívajúci platformu Aliancie

Strategické partnerstvo fungujúce od roku 1999 medzi spoločnosťami Renault a Nissan predalo v roku 2014 viac ako 2,7 milióna vozidiel v takmer 200 krajinách sveta. Aliancia je tak 4. automobilovou skupinou sveta.

Renault a Nissan zintenzívnili spoluprácu v roku 2014 vymedzením oblastí konvergencie, ktoré zahrňujú štyri funkcie: nákup, ľudské zdroje, výrobu a logistiku ale aj technickú spoluprácu. Každá oblasť je pre lepšiu synergiu riadená spoločným manažmentom. V oblasti technickej spolupráce je prioritou vývoj spoločných platforiem.

Renault KADJAR využíva výhody vyplývajúce s tejto spolupráce a stojí na platforme, ktorú používajú oba výrobcovia.

Vývoj konštrukcii je v rámci Aliancie zdrojom stále sa vyvíjajúcich synergii.

Prístup CMF (Common Module Family) je založený na vývoji širokej rady vozidiel s mnohými spoločnými prvkami a komponentmi.

Takýto prístup umožňuje znížiť náklady vďaka výrobe celej rady modelov na spoločnej platforme. Tieto úspory sú preinvestované späť do vývoja vozidiel, ktoré sú atraktívnejšie vďaka novým funkciám a vybaveniu, ktoré zákazník očakáva.

Projekt CMF sa skladá s troch segmentov: CMF-A pre malé vozidlá, CMF-B pre stredné vozidlá a CMF-C/D pre najväčšie vozidlá.

Renault KADJAR využíva platformu CMF C/D Aliancia Renault-Nissan, ktorá vzišla zo spoločného štvorročného vývoja. Na jej vývoji sa podieľali Renault a Nissan, pričom Renault prispel svojim know-how v oblasti koncepcie a výroby zadných tlmičov a prevodoviek. Platforma CMF C/D sa osvedčila už pri 3 modeloch Renault a Nissan a je dôkazom odbornej skúsenosti Aliancia v segmente crossoverov.

Synergia medzi spoločnosťami Renault a Nissan umožňuje zdielanie maximálneho počtu neviditeľných dielov (napr. blok motora, architektúra navigačného systému, atď.) pričom je rešpektovaná identita, dizajn a výbava každého partnera Aliancie.

RENAULT KADJAR, NOVÝ ŠTÝL VO SVETE CROSSOVEROV

Renault boduje vo svete crossoverov segmentu C vďaka dizajnu, ktorý kombinuje robustnosť a eleganciu. Renault KADJAR v uvádzacej farbe červená Flamme, prináša svieži lesk a využíva svoje umenie zvádzať.

Atletický a plynulý dizajn exteriéru

Renault KADJAR je crossover segmentu C, na križovatke svetov SUV, sedanu a kombi.

Má rovnaké DNA ako koncept Captur a trochu z DNA konceptu Dezir. Captur predstavuje druhý lupeň kvetinky „Daisy“ a teda svet „Explore“. Svet, ktorý evokuje dynamiku, robustnosť a dobrodružstvo, zatiaľ čo koncept Dezir predstavujúce svet lásky mu dodáva emóciu a zmyselnosť. KADJAR je predstavený vo farbe červená Flamme, ktorá vzbudzuje vášeň.

Veľký brat modelu Captur prináša novú ponuku do sveta crossoverov. Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu, ktorý je úplne odlišný od aktuálnej predstavy tohto segmentu ponúka Renault KADJAR výraznú osobnosť so silným potenciálom k zvádzaniu.

Jeho kompaktné rozmery (dĺžka 4,45 m a šírka 1,84 m) spolu s výškou 1,6 m potrhujú jedinečnosť vozidla.

Predná maska predstavuje robustnosť a silu. Chrómovaná lišta pri predných svetlách opticky zväčšuje šírku vozidla a prispieva tak k dojmu silného charakteru modelu KADJAR.

Jeho plynulá a atletická silueta je zosilnené svalnatými blatníkmi. Plynulosť línii, ktoré evokujú zmyselnosť je zdôraznená dverami s nástavcami.

Mierne rozšírené boky a svalnaté stĺpiky dodávajú vozidlu dynamiku a robustnosť.

Vzadu ukrýva karoséria subtílny nárazník a definitívne tak prenáša Renault KADJAR do sveta kvality.

Pre vysoké ambície modelu Renault KADJAR a jeho zameranie sa na všetky trhy, bol využitý inovatívny prístup navrhovania dizajnu. Pre získanie globálneho prístupu bol projekt riadený všetkými dizajnovými tímami Technocetra po svete.

Celý svet crossoverov a k tomu šarm navyše

Zmyselný KADJAR má kvality, ktoré sú vo svete crossoverov potrebné

Z jeho zvýšenej svetlej výšky (190 mm) vyžaruje na prvý pohľad robustnosť a schopnosť zvládnuť každú cestu. Mriežka chladiča je veľmi štruktúrovaná a prednej maske pridáva na robustnosti, zatiaľ čo predný a zadný kryt podvozku, typický pre SUV, svedčí o charaktere dobrodruha.

Veľké kolesá (690 mm) spolu s ráfikmi o veľkosti 19 palcov (záleží od verzie) podčiarkujú športové ladenie modelu Renault KADJAR. Spodné ochrany dverí predstavujú nie len ochranu pred nárazom ale aj umocňujú celkový vzhľad vozidla. Čierne lemy blatníkov zaisťujú spojenie so spodnou časťou vozidla a smerujú ho ešte viac do sveta dobrodruhov. Strešné nosiče koľajnicového typu v hliníku zdôrazňujú dobrodružnú povahu modelu Renault KADJAR a tiež zvyšujú dynamiku profilu.

KADJAR sa líši od crossoverov segmentu C prvkami, ktoré prinášajú eleganciu bez ubratia robustnosti.

Renault KADJAR má silnú identitu rady Renault v podobe nového svetelného podpisu v strede a hore.

LED lišta v tvare „C“ pri predných svetlách pridáva vozidlu na statuse a odlišnosti. Tento tvar dáva modelu Renault KADJAR silnú svetelnú identitu, ktorá je veľmi technologická ale aj emblematická.

Chrómovaná lišta pri predných svetlách obohacuje svetlo opticky. Vzadu vytvára tak isto moderný tvar svetelnú stopu, ktorá je rovnaká ako pri koncepte Captur.

Renault KADJAR ponúka rafinovaný dizajn krytov spätných zrkadiel a kľučiek dverí vo farbe karosérie vo všetkých verziách. Prítomnosť chrómu v lemoch okien, svetiel a spodných ochrán karosérie umocňuje pri tomto svalnatom crossoveri jeho kvalitu a robustnosť.

Športový a rafinovaný interiér

Renault KADJAR ponúka prepracovaný a kvalitný interiér, ktorý je súlade s dizajnom exteriéru.

Prístroje sú samozrejme orientované na vodiča a prebúdzajú radosť z jazdy.

Dizajn prístrojovej dosky sa vyznačuje horizontálnymi líniami, ktoré vzbudzujú pocit väčšej šírky.

Renault KADJAR má palubnú dosku, ktorá je príjemná na dotyk a vyznačuje sa vysokou kvalitou vďaka použitiu penových materiálov.

Dizajn riadiacej páky je výrazný a expresívni a podčiarkuje športový charakter ale zároveň je vďaka jemným a lesklým prvkom rafinovaný.

Pevná sklenená strecha s plochou 1,4 m2 prináša do interiéru rovnováhu a svetlo.

Dvojité prešitie sedadiel, madiel a prístrojovej dosky nad prístrojmi zhodnocujú interiér modelu Renault KADJAR.

Osobnosť KADJAR je výrazná v jeho exteriéri aj interiéri a ponúka jedinečný štýl a vysokú úroveň komfortu pričom si zachováva svoju expresivitu.

KADJAR, SILNÝ CHARAKTER PRE SPLNENIE VŠETKÝCH PRIANÍ

Svojim štýlom splní Renault KADJAR očakávania zákazníkov tohto segmentu. Keďže je všestranný dokáže svojou praktickosťou a modularitou uspokojiť aj potreby rodín.

Renault KADJAR je bohatý na výbavu a obsahuje všetky praktické a intuitívne technológie pre účinné a bezpečné riadenie.

KADJAR je k dispozícii vo verziách 4×4 a 4×2, preto je doma na cestách aj v meste.

KADJAR obsahuje subtílnu podobu vlastností SUV, kombi a sedanu ale aj kompletnú DNA a dizajn značky Renault. Vodičom, ktorý túžia po dobrodružstve a komforte ponúka zážitok z intuitívneho riadenia a života na palube.

Renault KADJAR si zo sveta SUV zapožičal robustnosť.

KADJAR k dispozícii s pohonom 4×4 a ponúka lepšiu mobilitu. Tri režimy používania (Auto, LOCK a 2WD) umožňujú vždy zvoliť ideálnu možnosť.

Vo verzii s pohonom 4×2 ponúka funkciu Extended Grip zaručujúcu lepšiu priľnavosť v náročných podmienkach v kombinácii s pneumatikami „Mud and Snow“, ktoré si poradia s blatom či piestom a ponúkajú kvalitnejšiu adhéziu.

Zvýšená svetlá výška 190 mm ako aj nájazdový uhol 18 a 25 stupňov zaručujú schopnosť zvládnuť akýkoľvek terén.

Predný a zadný kryt podvozku chráni spodok vozidla, zatiaľ čo prahová lišta batožinového priestoru z nerezovej oceli ho chráni pred znečistením.

Renault KADJAR sa inšpiruje všestrannosťou a praktickosťou vozidiel kombi

Vnútorná modularita je jednoduchá a intuitívna. Vďaka madlám umiestnením v batožinovom priestore umožňuje systém „Easy Break“ odblokovanie a automatické sklopenie zadného lavicového sedenia (pomer 1/3-2/3). Sedadlo spolujazdca je možné umiestniť do vodorovnej polohy čo umožní prevážanie dlhých predmetov.

Dve polohy batožinového priestoru poskytujú voľbu medzi vysokou polohou celého rovného dna pre jednoduchšiu prepravu objemných predmetov alebo nízku polohu pre maximálny objem 472 dm3. Možnosť rozdeliť batožinový priestor na 2 alebo 3 časti zabezpečí jednoduchú a bezpečnú prepravu predmetov.

Vnútorný priestor batožinového priestoru ponúka veľkorysé rozmery. S výškou 910 mm vzadu a šírkou 1 456 mm patrí v danom segmente medzi najlepšie. Renault KADJAR je aj praktický a má až 30 litrov úložných priestorov.

Renault KADJAR ponúka pohodlné riadenie a komfort sedanu

Pozícia vodiča je svojim stupňom nastavenia sklonu sedadla typická pre sedan. Interiér je rafinovaný a vysoký stupeň komfortu je zaistený vďaka veľmi kvalitnému spracovaniu hlbokých sedadiel.

KADJAR je vďaka svojmu priemeru otáčania 10,72 m aj veľmi obratný.

Renault KADJAR disponuje všetkými užitočnými technológiami na podporu riadenia ako napríklad „hands-free“ parkovanie a zadná kamera pre ľahké parkovanie v meste.

Kvalitné výbavy pre personalizované riadenie plné konektivity

Veľmi dôkladne navrhnutý interiér modelu Renault KADJAR venuje špeciálnu pozornosť vodičovi.

KADJAR ponúka Renault R-Link 2, dostupný aj pre Nový Espace.

R-Link 2 je vybavený hlasovým ovládaním pre navigáciu, telefón, aplikácie, rádio a pre jednoduchý a bezpečný prístup k jednotlivým funkciám. Jeho domovská stránka podporuje personalizáciu a umožňuje jednoducho nájsť najpoužívanejšie funkcie.

Ponuka aplikácii sa rozširuje vo všetkých oblastiach: automobil, cestovný ruch, informácie, sociálne médiá a ďalšie oblasti.

Renault KADJAR je vybavený veľmi modernou prístrojovou doskou so 7 palcovou farebnou veľkokapacitnou obrazovkou, ktorá má pre lepšiu čitateľnosť informácií veľmi vysoký jas.

Úplne bezpečný únik

KADJAR ťaží z know-how značky Renault v oblasti bezpečnosti, doplneného o najnovšie technológie starostlivosti o cestujúcich.

Osvetlenie Renault KADJAR s dvojitými svetlometmi Full-LED zlepšuje bezpečnosť vďaka intenzívnejšiemu a presnejšiemu svetelnému lúču.

Bloky svetiel zahŕňajú dva moduly LED „Pure Vision“, ktoré plnia funkciu stretávacích a diaľkových svetiel. Technológia Full LED „Pure Vision“ zabezpečuje presné a výkonné svietenie. Lúč vyžaruje svetlo blízke slnečnému svetlu: o 20% intenzívnejšie než halogénový lúč – čo zvyšuje komfort nočného cestovania.

Všetky asistenčné systémy sú prístupné cez ponuku R-Link2

Renault KADJAR, ktorý ponúka bohatú výbavu a obsahuje všetky praktické a intuitívne technológie ako asistenta núdzového brzdenia, výstraha pri nechcenom opustení jazdného pruhu či rozpoznávanie značiek rýchlostného obmedzenia a zadná kamera.

Zdroj: Renault

Reklama