/
/
/
Renault odhaluje nový Talisman Estate

Renault odhaluje nový Talisman Estate

Reklama

Renault odhalí nové kombi Talisman Estate, ktoré bude stáť po boku verzie sedan predstavenej verejnosti 6. júla. Toto nové kombi poskytne rovnaké technológie ako verzia sedan a k tomu extra veľký batožinový priestor. Talisman si aj s väčším priestorom zachová svoje kvality:

 • Asertívny štýl s elegantnou siluetou a dynamickými proporciami
 • Neuveriteľnú radosť z jazdy vďaka kombinácii podvozku 4Control a aktívneho riadenia tuhosti tlmičov , ktoré sú sprevádzané technológiou Multi-Sense
 • Štedrý priestor v interiéri a jedinečný komfort, ktorý dopĺňajú predné ventilované sedadlá
 • Takmer 1 700 dm3 batožinového priestoru (VDA) – Multimediálny tablet so systémom R-Link2, ohromujúci zvuk značky BOSE® a nespočetne veľa zariadení na pomoc vodičovi, ktoré zabezpečujú komfort pri cestovaní

Renault Talisman Estate sa začne predávať v Európe v prvej polovici roku 2016.

Talisman Estate: Nové kombi značky Renault

Renautl naviazal na predstavenie nového sedanu Renault Talisman odhalením kombi verzie tohto modelu.

https://youtu.be/6-MsnlHGd7M

Predaje segmentu D (kombinácia sedanu a kombi) stúpli na viac ako  jeden milión predaných vozidiel každý rok, čo je až 54% všetkých predajov.

Nový Renault Talisman Estate poskytuje všetky výhody sedanu so štýlovými líniami a praktickým priestorom kombi.

Svojrázny štýl

Talisman Estate má v skutočnosti rovnaké rozmery ako verzia sedan (dĺžka: 4,86 metra / šírka: 1,87 metra / výška: 1,46 metra / rázvor: 2,81 metra) taktiež s dynamickými proporciami, elegantným profilom a veľkým rázvorom.  to budú asi skôr „Pochrómované“? strešné lišty zdôrazňujú šírku strechy. Stĺpiky v tvare písmena C a pochrómované lišty okien vyvolávajú dojem jemnosti a uhladenosti. Sklon zadného okna dodáva autu dynamickosť bez toho, aby ovplyvnil veľkosť batožinového priestoru.

Jednoduché naloženie

Vďaka automatickému otváraniu veka batožinového priestoru – ktoré sa aktivuje pohupnutím nohy pod zadným nárazníkom – máte ruky voľné a nemusíte kufor otvárať ručne.

27540
Renault Talisman Estate, Foto: Renault

Talisman Estate ponúka 572dm3 (VDA) batožinového priestoru s dĺžkou nákladu maximálne 1116mm. Po sklopení zadných sedadiel sa dĺžka zvýši na 2010mm a objem sa zväčší na neuveriteľných 1700dm3 (VDA).

 • Tajomstvom priestrannej kabíny, pohodlných sedadiel a dobrých jazdných vlastností je kladenie dôrazu na priestor v interiéri. Verzia Estate poskytuje navyše o 30mm vyššiu svetlú výšku, čo je konečných 886mm.
 • Svetlá výška vpredu: 902mm,
 • Svetlá výška vzadu: 886mm,
 • Šírka vozidla vpredu: 1 512mm,
 • Priestor pre kolená: 262mm,
 • Viac ako 25 litrov skladovacieho priestoru v kabíne.

Predné sedadlá kombinujú najlepšie vlastnosti v triede:

 • Možnosť upraviť sedadlo v 10 smeroch (8 z nich je elektrcky nastaviteľných) a predĺžiť sedák až o 60mm (len pri výbave Initiale Paris),
 • Elektrické nastavenie výšky a hĺbky sedadla 4 smermi
 • Pri aktivácii masáže sa dá zmeniť jej typ a intenzita (dva programy / päť sekvencií)
 • Možnosť upraviť hlavovú opierku v šiestich smeroch
 • Vyhrievaná celá sedačka
 • Možnosť uložiť do pamäte 6 rôznych predprogramovaných konfigurácii polôh sedadla

Navyše aj dve dôležité novinky:

 • Integrovaná ventilácia v sedadlách.
 • Nová ’Cover Carving Technology’: tvarovanie predných sedadiel poskytuje pasažierom vzadu až o 3 cm viac priestoru na kolená.

Talisman Estate je dostupný aj vo výbave Initiale Paris, ktorá ponúka ešte väčšiu rafinovanosť a komfort, exteriér v exkluzívnej farbe Améthyste Black, špeciálnu kožu značky Nappa®  a pôsobivú zvukovú izoláciu vďaka laminovaným oknám.

27561
Renault Talisman Estate, Foto: Renault

Talisman Estate ponúka technológie, ktoré zvyšujú radosť z jazdy a komfort pri cestovaní

Technológia Multi-Sense kombinuje ovládanie všetkých 4 kolies s aktívnym riadením tuhosti pruženia. Talisman Estate ponúka systém 4Control, tak ako aj sedan, prvý krát v tomto segmente. V meste ponúka táto technológia oveľa lepšiu ovládateľnosť.

Technológia Multi-Sense poskytuje 4 predpripravené programy (‘Comfort’, ‘Sport’, ‘Neutral’ a ‘Eco’) a piaty plne programovateľný “Perso” mód.

Talisman Estate v okamihu zmení jazdný režim vďaka tlačidlu, ktoré umožňuje meniť režimy len pomocou 2 dotykov. Karoséria modelu Talisman Estate poskytuje nízke ťažisko, čo využijú vodiči pri zvolení režimu ‘Sport’.

Takisto je možné meniť aj farbu podsvietenia v interiéri. K dispozícii je 5 farieb: modrá, červená, sépia, zelená a fialová.

 • R-Link 2: kontrolné centrum

Renault Talisman ponúka multimediálny tablet so systémom R-Link 2 dostupný vo verzii so 7 palcovým alebo 8.7 palcovým displejom otočeným vertikálne. R-Link 2 poskytuje štandardné služby ako navigáciu, ovládanie audia a klimatizácie. K dispozícii sú aj iné aplikácie ,multifunkčná otočná konzola a multifunkčný volant.

Domovská obrazovka displeja je konfigurovateľná, každý vodič si ju prispôsobí podľa vlastných potrieb.

Neuveriteľný zvuk Bose®

Talisman poskytuje priestorový zvuk značky BOSE®, ktorý produkuje 12 vysokovýkonných reproduktorov a subwoofer. Centerpoint® Technology konvertuje signál zo stereo zdrojov do multi-kanálového signálu pre navodenie priestorového zvuku.

 • Široká škála riadiacich technológií
 • Bezpečnosť: Adaptive Cruise Control (ACC); Active Emergency Braking System (AEBS).
 • Upozornenie: upozornenie pred opustením jazdného pruhu Lane Departure Warning (LDW); upozornenie na nedodržanie bezpečnej vzdialenosti Safe Distance Warning (SDW); rozoznávanie dopravných značiek s upozornením o prekročení povolenej rýchlosti Traffic Sign Recognition s Over Speed Prevention (TSR / OSP); sledovanie mŕtveho uhla Blind Spot Warning (BSW).
 • Asistencia: parkovacia kamera; automatické prepínanie stretávacích a diaľkových svetiel, elektronická ručná brzda, predné, zadné a bočné parkovacie senzory, a inteligentný parkovací asistent.

Väčšie pohodlie poskytuje farebný head-up display, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, pokyny navigácie a iné najdôležitejšie údaje pre vodiča.

 • Potešenie z jazdy vďaka výkonným pohonným jednotkám

Renault Talisman Estate ponúka rovnaké pohonné jednotky ako vo verzii sedan.

Dva benzínové motory:

 • Energy TCe150 a Energy TCe 200, v kombinácii so sedem-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou EDC.

Tri dieselové motory:

 • Energy dCi 110 alebo Energy dCi 130, so šesť-stupňovou manuálnou, alebo šesť-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou EDC.
 • Twin turbo Energy dCi 160 s automatickou dvojspojkovou prevodovkou EDC.

Renault Talisman Estate bude dostupný v stupňoch výbavy vrátane výbavy Initiale Paris. Predstavený bude verejnosti na Frankfurt Motor Show 2015 a v Európe sa začne predávať v priebehu prvej polovice roku 2016.

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama