/
/
/
RANGE ROVER SV COUPÉ LUXUS NA PRVOM MIESTE

RANGE ROVER SV COUPÉ LUXUS NA PRVOM MIESTE

Reklama

Takmer pred 50 rokmi predstavila spoločnosť Land Rover model Range Rover a vytvorila tak kategóriu luxusných SUV. Teraz definuje nový žáner prostredníctvom prvého veľkého luxusného SUV kupé na svete – dvojdverového modelu Range Rover SV Coupé v limitovanej edícii 999 kusov pre zákazníkov z celéhosveta.

Model SV Coupé vytvorili tímy Land Rover Design a Special Vehicle Operations a je ukážkou toho najlepšieho, čo sa týka dizajnu, remeselného majstrovstva a schopností modelového radu Range Rover. Vyznačuje sa zvodne pôsobiacou karosériou spojenou s najnovšou generáciou luxusného vyhotovenia kabíny a jedinečnými terénnymi schopnosťami, aké sa očakávajú od modelu Range Rover. Tím SVO vlastnými rukami zmontuje nie viac ako 999 kusov pre zákazníkov z celého sveta.

https://youtu.be/SK90ftS0jQw

Nádherné proporcie a energický postoj dodávajú modelu SV Coupé jedinečný vzhľad. Charakteristická „plávajúca“ strecha, plynulá bočná línia a zahrotená zadná časť patria k okamžite rozpoznateľnej „DNA“ modelového radu Range Rover, no zároveň sú na tomto exkluzívnom prírastku do rodiny Range Rover vyjadrené jedinečným spôsobom.

Čistotu línií modelu SV Coupé dokonale dopĺňajú elegantné elektricky zatvárateľné dvere s bezrámovým sklom. V kombinácii s panoramatickou  strechou zaplavuje interiér prirodzené svetlo, pričom zvýrazňuje pokojnú, sofistikovanú a modernú atmosféru. Starostlivo zladené farebné kombinácie karosérie – vrátane novej kombinácie Contour Graphic dostupnej v štyroch dvojodtieňových farebných variantoch sú v protiklade s jedinečným dizajnom bočných prieduchov a masky chladiča. Je to tiež prvý Range Rover ponúkajúci 23-palcové disky kolies ako voliteľný prvok výbavy.

Vyšší luxus a jedinečné dielenské spracovanie obohacujú aj interiér. Semianilínová koža na predných sedadlách posúva už beztak prémiový interiér modelov Range Rover na novú úroveň luxusu: ponúkaný komfort je porovnateľný s interiérom súkromných prúdových lietadiel a jácht. Dizajn prešívania so stupňovaným kosoštvorcovým vzorom je jedinečný pre model SV Coupé. Každý model SV Coupé budú podľa osobných špecifikácií zákazníka ručne montovať precízni špičkoví technici v technickom centre SVO vo Veľkej Británii – prvom pre model Range Rover.

VIAC AKO 100 FARIEB KAROSÉRIE

Zákazníci modelu SV Coupé si môžu pre svoj interiér vybrať niektorý zo štyroch kontrastných farebných variantov, ktorých kontrastný charakter prechádza celou kabínou, alebo si môžu zvoliť niektoré z radu jednofarebných vyhotovení.

K dispozícii je osem farieb karosérie s lesklým alebo saténovým efektom, pričom štyri z nich sú prvýkrát v ponuke pre Range Rover: Constellation, Parallax, Liquesence a Obsidian. Štyri farby karosérie sú z prémiovej palety SV Premium Palette: Ethereal, Flux, Valloire a Desire. Voliteľná farba Liquesence ponúka prvýkrát v rámci modelového radu Range Rover povrchovú úpravu pripomínajúcu tekutý kov. Zákazníci modelu SV Coupé si tiež môžu špecifikovať niektorý zo štyroch exkluzívnych dvojodtieňových lesklých voliteľných farebných vyhotovení Contour Graphic: Valloire/Flux, Valloire/Ethereal, Parallax/ Ethereal a Obsidian/Desire.

Medzi 16 voliteľných farieb prémiovej palety SV Premium Palette patrí rad povrchových úprav vrátane trojvrstvového laku, tónovanej lesklej úpravy, perleťovej úpravy, ChromaFlairTM a saténových matných úprav. Ďalšie farby sú k dispozícii ako súčasť služby individualizácie vozidiel na zákazku, ktorú ponúka oddelenie Special Vehicle Operations exkluzívne na udalostiach spojených s prijímaním zákaziek alebo v rámci dohodnutého stretnutia v technickom centre SVO vo Warwickshire vo Veľkej Británii.

Tím na individualizáciu vozidiel na zákazku Special Vehicle Operations navyše zákazníkom modelu SV Coupé ponúka príležitosť vyhovieť ich túžbam vytvorením skutočne jedinečného vozidla podľa ich náročného vkusu, pričom im umožňuje prístup k viac ako 100 farbám karosérie spolu s jedinečnými odtieňmi, ktoré si môžu vyskúšať porovnávaním. Zákazníci majú ďalej k dispozícii ponuku povrchových úprav, dvoj odtieňové farby kože predných a zadných sedadiel so vzorom prešívania na zákazku, kontrastné šitie, opierky hlavy s výšivkou, kľučky dverí a prahové panely s gravírovaním a kovové logá s polodrahokamami.

PÔSOBIVÝ DIZAJN KAROSÉRIE

Okrem kapoty a spodných dverí batožinového priestoru sú všetky vonkajšie hliníkové panely nové, rovnako ako aj predný a zadný nárazník. Novú dvojdielnu masku chladiča charakterizuje zadný mriežkový prieduch vo farbe Brunel Metallic prekrytý predným mriežkovým prieduchom vo farbe Bright Chrome a obložením vo farbe Satin Indus Silver, pričom logo (vo farbách Bright Chrome/Black Knurled) na kapote a dverách batožinového priestoru je ručne vyrobené v Šperkárskej štvrti v Birminghame.

Luxusné chrómové kovové bočné prieduchy s mriežkou vo farbe Brunel Metallic a kovovým obložením vo farbe Satin Indus Silver dopĺňajú bezrámové dvere s funkciou elektrického zatvárania a kľučkami vo farbe karosérie ozdobenými vyhotovením Bright Chrome.

Laserové LED svetlomety Pixel so 144 diódami LED a štyrmi laserovými diódami (dostupnosť závisí od jednotlivých trhov) poskytujú päťkrát vyššiu svietivosť než štandardné LED svetlá s doplnkovým zvýšením výkonu diaľkových svetiel pomocou laserovej technológie – a to až na viac ako 500 m. Systém funguje pri rýchlosti nad 80 km/h v prípade, ak nezaznamená svetlá iných vozidiel.

LUXUSNÝ INTERIÉR

Úchvatný na pohľad, luxusný na dotyk – interiér modelu SV Coupé ponúka veľkorysý moderný priestor, kde sa každému detailu venovala svedomitá pozornosť. Štyri zladené dvojodtieňové farebné varianty zahŕňajú Orchid/Eclipse, Orchid/Vintage Tan, Brogue/ Ebony a Cirrus/Lunar. Ponúkajú rôzne stupne kontrastu, ktorý prechádza celou kabínou. K dispozícii sú tiež štyri jednofarebné vyhotovenia interiéru: Ebony, Lunar, Eclipse a Vintage Tan. Vyhrievané a odvetrávané sedadlá sú elektricky nastaviteľné (predné v 20-tich smeroch a zadné v 10-tich smeroch), pričom sú potiahnuté špeciálne vyberanou semianilínovou kožou pochádzajúcou z jednej garbiarne, ktorá bola založená v roku 1905. Poťahy sa vyznačujú jedinečným dizajnom prešívania so stupňovaným kosoštvorcovým vzorom. V súlade s najnovšími modelmi radu Range Rover má aj model SV Coupé širšie a hlbšie čalúnenie sedadiel a špeciálne vyvinuté medzivrstvy, vďaka čomu poskytuje špičkový komfort. Dýha Nautica je prvýkrát v ponuke pre Range Rover a spája v sebe tradíciu umeleckého majstrovstva a nový patentovaný postup spojenia orecha a figovníka, ktoré nádherne kopíruje tvar. Pridáva sa tak k ponuke troch elegantných drevených dýh určených na ozdobenie venca volantu, výplne dverí, stredovej konzoly, palubnej dosky a podlahy batožinového priestoru: Nautica, Natural, Black, Asha, Santos, Palisander.

https://youtu.be/W-iAAE64AvY

Informačno-zábavný systém InControl Touch Pro Duo obsahuje 10-palcový displej, 10-palcový ovládací panel a 12-palcový interaktívny dispej vodiča, pričom 10-palcový plnofarebný projekčný displej zobrazuje informácie o odbočeniach vrátane názvov ulíc, informácií o svahoch, stave kolies,ot./min., zaradenom rýchlostnom stupni a informácií tempomatu. Audiosystém Meridian 3D Signature s výkonom 1 700 W obsahuje 23 reproduktorov s dvojkanálovým subwooferom a vďaka technológii Trifield 3D ponúka optimálnu kvalitu zvuku.

SILNÝ VÝKON

Model SV Coupé je vybavený najvýkonnejším motorom v rámci modelového radu Range Rover. Jeho zážihový 5,0-litrový, kompresorom preplňovaný motor V8 „Supercharged“ ponúka výkon 565 koní a krútiaci moment 700 Nm. Je spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF s otočným voličom režimov a páčkami na volante. Model SV Coupé dokáže vystreliť z 0 na 100 km iba za 5,3 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 266 km/h.

Stály pohon všetkých štyroch kolies s dvojstupňovou rozdeľovacou prevodovkou a aktívnym samosvorným diferenciálom zadnej nápravy zabezpečuje bezproblémovú trakciu, vďaka ktorej sa dostanete kamkoľvek. Je podporovaný systémom Terrain Response 2, ktorý je vybavený programami Dynamic (dynamická jazda), Eco (úsporná jazda), Comfort (komfortná jazda), Grass/Gravel/Snow (tráva/štrk/sneh), Mud and Ruts (blato a koľaje), Sand (piesok) a Rock Crawl (pomalá jazda po skalách).

VZRUŠUJÚCA DYNAMIKA

Svetlá výška podvozka modelu SV Coupé sa znížila o 8 mm v porovnaní so štandardnými modelmi Range Rover, vďaka čomu poskytuje vylepšené jazdné vlastností a estetiku, pričom sa pri rýchlosti vyššej ako 105 km/h automaticky zníži o 15 mm v záujme zlepšenia stability a minimalizácie spotreby paliva.

Medzi jeho päť nastavení výšky vzduchového pruženia patria: Prístupová výška (max. o 50 mm nižšia ako pri režime normálnej jazdy), výška podvozka pre jazdu v teréne 1 (max. o40 mm vyššia ako pri režime normálnej jazdy, jazda do 80 km/h), výška podvozka pre jazdu v teréne 2 (max. o 75 mm vyššia ako pri režime normálnej jazdy, jazda do 50 km/h) – automaticky sa zvýši o dodatočných 30 až 40 mm pri zaznamenaní prekážky, pričom v ponuke je aj možnosť ďalšieho manuálne voliteľného zvýšenia o ďalších 30 až 40 mm. V ponuke sú štyri veľkosti zliatinových diskov od 21-palcových po 23-palcové vrátane dvoch nových kovaných zliatinových diskov – prvýkrát sú v ponuke pre Range Rover 23-palcové disky s dvojodtieňovou striebristou leštenou úpravou, šiestimi delenými lúčmi a terénnymi pneumatikami 275/40 R23. 22-palcové tmavosivé disky s piatimi delenými lúčmi s lešteným povrchom sú takisto novinkou.

VÝNIMOČNÁ STAROSTLIVOSŤ

Range Rover SV Coupé ponúka jedinečnú päťročnú starostlivosť v podobe balíka Care, ktorý je k dispozícii vo väčšine krajín ako súčasť štandardnej výbavy alebo za príplatok. Rozšírenie existujúcej päťročnej záruky od spoločnosti Land Rover je spojené s päťročnými plánmi servisu a údržby, ktoré pokrývajú servisné procedúry plánovanej údržby a k tomu výmeny líšt stieračov, brzdových kotúčov a brzdných doštičiek.

Zdroj: Land Rover

Prečítať celý text

Reklama