/
/
/
Prvenstvo vozidiel Volvo v oblasti bezpečnosti

Prvenstvo vozidiel Volvo v oblasti bezpečnosti

Reklama

Spoločnosť Volvo Car Group sa neustále približuje k svojmu cieľu, ktorým je dosiahnuť, aby sa do roku 2020 v novom vozidle Volvo nikto nezabil ani vážne nezranil. V roku 2013 špičkové hodnotenia od nezávislých prieskumných inštitúcií po celom svete potvrdili, že táto spoločnosť je stále jednotkou, čo sa týka automobilovej bezpečnosti.
Najnovším výsledkom prieskumu je najlepšie hodnotenie Top Safety Pick+ od organizácie IIHS pre Volvo S80 v USA. Okrem toho v roku 2013 predaj vozidiel značky Volvo vybavených systémami automatického brzdenia prekročil hranicu jedného milióna.

„Všetky špičkové hodnotenia za posledný rok potvrdzujú našu pozíciu svetovej jednotky v oblasti automobilovej bezpečnosti. Sme veľmi hrdí na to, že zákazníkom ponúkame jedny z najbezpečnejších automobilov na svete,“ hovorí Thomas Broberg, hlavný poradca pre oblasť bezpečnosti spoločnosti Volvo Car Group.

Modely Volvo S60, XC60 a XC90 získali hodnotenie Top Safety Pick+ za rok 2013. Organizácia IIHS pritom v roku 2012 rozšírila svoj záber o testovanie bezpečnosti pri náraze s malou styčnou plochou.
Hodnotenie Top Safety Pick+ modelu S80 zahŕňa aj výborný výkon v rámci testu bezpečnosti pri čelnom náraze s malou styčnou plochou. Tento test simuluje situáciu, keď predný roh vozidla narazí do iného vozidla či predmetu, akým je napríklad strom alebo stĺp. Ide naozaj o veľmi vážnu dopravnú nehodu. V tomto teste narazila 25-percentná časť predného konca vozidla na vodičovej strane do 1,5 metra vysokej pevnej prekážky v rýchlosti 64 km/h.

„Naša bezpečnostná klietka sa pýši mohutnou konštrukciou a je vyrobená z kombinácie ocelí s rôznymi vlastnosťami. Nový testovací program organizácie IIHS potvrdzuje vynikajúce deformačné vlastnosti tohto patentovaného riešenia. Zmes ocelí s podobnými vlastnosťami sme využili vo všetkých aktuálnych modeloch značky Volvo a túto technológiu budeme ešte ďalej vylepšovať v najnovších modeloch vyvinutých v súlade s našou architektúrou SPA,“ hovorí Thomas Broberg.

Súčasťou hodnotenia IIHS v roku 2014 je aj predchádzanie nehodám
V priebehu roka 2013 organizácia IIHS rozšírila svoj záber a zaviedla nový testovací program, ktorý hodnotí aj výkon systémov určených na predchádzanie čelným nárazom. Modely Volvo S60, XC60 a S80, vybavené technológiou pre bezpečnejšiu jazdu v mestskej premávke City Safety a tiež systémom výstrahy pred hroziacou nehodou s plnoautomatickým brzdením a detekciou chodcov a cyklistov, patrili medzi automobily, ktoré získali najvyššie hodnotenie v novom teste.
Hodnotenie predchádzania nehodám sa už stalo súčasťou hodnotenia Top Safety Pick+ organizácie IIHS pre rok 2014. To znamená, že podľa tohto rozšíreného záberu patria modely Volvo S60, XC60 a S80 medzi automobily s ocenením Top Safety Pick+ za rok 2014.

Najvyššie skóre pre systémy automatického brzdenia od spoločnosti Volvo v testovaní Euro NCAP
Organizácia Euro NCAP zaviedla testovací program, ktorý hodnotí aj technológie automatického brzdenia. Testovanie technológie samostatného núdzového brzdenia (AEB) sa zameriava na výkon systému. Jeho súčasťou je posudzovanie účinnosti pri zrážke dvoch automobilov zozadu v dvoch kategóriách: premávka v meste a mimo mesta.

Volvo XC60 vybavené systémom City Safety patrilo medzi špičku v kategórii premávky v meste. Volvo V40 so systémom City Safety a systémom výstrahy pred hroziacou nehodou s plnoautomatickým brzdením a detekciou chodcov a cyklistov zasa získalo najvyššie hodnotenie v kategórii mimo mesta, v rámci ktorej sa simuluje jazda na diaľniciach vyššou rýchlosťou než v meste.
Testovanie systému AEB sa do hodnotiaceho programu Euro NCAP začlení v priebehu roka 2014.

Volvo V40 je stále jednotkou v testovaní Euro NCAP
Žiaden z modelov značky Volvo neabsolvoval nárazové testy Euro NCAP v roku 2013. Volvo V40 však aj naďalej drží svoj rekord z roku 2012. Tento automobil má stále najlepšie celkové výsledky, aké doposiaľ organizácia zaznamenala. Volvo V40 získalo absolútne historické maximum v hodnotení bezpečnosti chodcov, keď získalo 88 percent z celkového skóre.

Priekopnícka práca spoločnosti Volvo Cars na ochrane chodcov získala celosvetové ocenenie NCAP za inováciu v roku 2013. Cenu prebrala prof. Lotta Jakobsson, hlavná technická špecialistka pre oblasť bezpečnosti v bezpečnostnom stredisku Volvo Cars Safety Centre, na Konferencii o zvyšovaní bezpečnosti vozidiel (ESV) v juhokórejskom Soule.

V60 Plug-in Hybrid je podľa Euro NCAP najbezpečnejším vozidlom s elektrickým pohonom
Model Volvo V60 Plug-in Hybrid sa takisto pýši najvyšším skóre, aké doposiaľ organizácia Euro NCAP udelila vozidlu s elektrickým pohonom. Päť hviezdičiek ako výsledok testovania v roku 2012, ktorého súčasťou bola čelná zrážka pri 64 km/h, dokazuje, že V60 Plug-in Hybrid dosahuje rovnako vysokú úroveň bezpečnosti ako V60 so štandardným pohonom.

Jeden milión vozidiel s automatickým brzdením
Bezpečnostný systém City Safety, aktívny pri nízkych rýchlostiach, je súčasťou štandardnej výbavy všetkých nových modelov značky Volvo na každom trhu. Väčšina modelov Volvo je dostupných aj so špičkovými technológiami, ktoré dokážu rozpoznať zadnú časť vozidla či pohybujúcich sa chodcov a cyklistov, ktorí sa náhle objavia pred automobilom, upozorniť na to vodiča a automaticky zabrzdiť. V júli presiahol počet predaných automobilov značky Volvo vybavených týmito systémami automatického brzdenia hranicu jedného milióna. Ide o ďalší míľnik, ktorý potvrdzuje vedúcu pozíciu spoločnosti Volvo v rámci automobilovej bezpečnosti.
„V niekoľkých správach sa uvádza, že naše inovatívne technológie automatického brzdenia pomáhajú znížiť riziko výskytu nárazu zozadu o viac než 20 percent,“ hovorí Thomas Broberg.

Skvelé hodnotenie vo Švédsku
Spoločnosť Volvo Car Group dosiahla vynikajúcu pozíciu v bezpečnostnej správe švédskej poisťovacej spoločnosti Folksam za rok 2013. Štyri modely značky Volvo – S60, V60, V70 a S80 – sú na špičke rebríčka s 12-percentným náskokom pred ďalším vozidlom v zozname. Modely Volvo S60, V60, V70 a S80 sú takmer o 60 percent bezpečnejšie než priemerný automobil uvedený v tejto správe.
Všetky modely z aktuálnej ponuky značky Volvo získali najvyššie bezpečnostné odporúčania od spoločnosti Folksam. Aby vozidlo získalo toto odporúčanie, musí byť o 40 percent bezpečnejšie ako priemerný automobil.
„Sme na tieto výsledky veľmi hrdí. Správa vychádza z údajov o nehodách a podmienok v skutočnej premávke, ktoré vždy boli odrazovým mostíkom pre našu prácu na bezpečnosti. Sústredíme sa na oblasti, v ktorých naše nové technológie dosahujú vynikajúce výsledky v skutočnej premávke,“ hovorí Thomas Broberg.

Odborník zo spoločnosti Volvo získal špeciálne ocenenie NHTSA
Anders Eugensson, riaditeľ oddelenia vládnych záležitostí a hlavný špecialista pre oblasť stratégie bezpečnosti spoločnosti Volvo Cars, získal špeciálnu cenu uznania zo strany americkej vlády od Národnej agentúry pre bezpečnosť na cestách (NHTSA). Ocenenie si prevzal počas 23. medzinárodnej technickej konferencie o zvyšovaní bezpečnosti vozidiel v juhokórejskom Soule.

Zdroj: Volvo

Prečítať celý text

Reklama