/
/
/
Predstavujeme nový LAND ROVER DEFENDER

Predstavujeme nový LAND ROVER DEFENDER

Reklama

 • Neporovnateľný, nezastaviteľný: Ikona pripravená pre 21. storočie
 • Navrhnutý účelovo, skonštruovaný, aby nadchol:Chytrý a charakteristický, s okamžite rozpoznateľnou siluetou, ktorá obsahuje typické prvky modelu Defender, vrátane krátkych predných a zadných previsov
 • Svetový expert pre off-road aj on-road: Nespochybniteľne dominuje každému terénu, s maximálnym komfortom zvládne každý povrch, takže aj dlhé cesty budú príjemným zážitkom
 • Vyzerá odolne, je odolný: Nová robustná architektúra D7x je navrhnutá tak, aby vydržala náročné podmienky testu Extreme Event, a v každom smere prekonáva štandardné normy pre SUV aj osobné autá.
 • Technológia 21. storočia: Debutuje novým informačno-zábavným systémom Pivi Pro s intuitívnejším rozhraním, zatiaľ čo aktualizácie softvéru na diaľku (SOTA) poskytujú najnovší softvér kedykoľvek a kdekoľvek na svete
 • Zoznámte sa s rodinou:Defender 110 je dostupný so sedadlami 5 + 2, so štyrmi odlišnými balíčkami príslušenstva (Explorer, Adventure, Country a Urban) a umožňuje výber zo 170 individuálneho príslušenstva. Pridá sa k nemu aj kratší Defender 90 a ďalšie úžitkové verzie.
 • V jadre účinný a výkonný:Defender dostal do vienka elektrifikované hnacie ústrojenstvo s pokročilými voľbami ako je verzia vozidla „mild-hybrid“ či plug-in elektromobil. Dodáva sa aj s výkonnými a účinnými benzínovými a naftovými motormi
 • Moderný interiér:Funkčný, odolný a flexibilný interiér je jedinečný. Obsahuje odhalené štrukturálne prvky a predné stredové sklápacie sedadlo – dokonalé na dobrodružstvá s rodinou.
 • Inteligentná off-roadová technológia:Priekopnícka technológia Land Rover Terrain Response 2 je vylepšená o nový program Wade (brodenie), zatiaľ čo konfigurovateľný systém Terrain Response umožňuje vodičovi nastavenie namieru.
 • Pripravený na výpravy: Kombinácia maximálnej zaťažiteľnosti až do 900 kg, možnosť uloženia statického nákladu na strechu až do 300 kg, ťažná kapacita 3 720 kg* a hĺbka brodenia až do 900 mm robí z nového Defendera neprekonateľné vozidlo s pohonom 4×4 na akékoľvek dobrodružstvá
 • Dokáže veľké veci: Defender ma vnútornú silu potrebnú na to, aby dokázal veľké veci. Je to šampión s odvahou pomôcť tam, kde sa iní neodvážia, či nedokážu ísť
 • Globálni partneri:Land Rover, s Defenderom v centre diania, pokračuje vo svojom dlhodobom humanitárnom partnerstve s Medzinárodnou federáciou Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC)
 • Vyberte si svoj model:Na Slovensku sa bude verzia 90 predávať od 54 000 EUR s DPH a model 110 bude stáť od 59 000 EUR s DPH. Nakonfigurujte si svoj model na landrover.com/Defender

Utorok, 10. septembra 2019, Gaydon, Spojené kráľovstvo – Toto je nový Land Rover Defender. Ikona nanovo pretvorená a pripravená pre 21. storočie. Je inteligentný, zdatný a bezpečný pre celú rodinu. Je hviezdou svojej vlastnej kategórie.

Nový Defender je stvorený pre dobrodružné povahy so zvedavosťou v srdci. Pre tých, ktorí poznajú hodnotu komunity a ktorí chcú veci zmeniť.

Nezameniteľná silueta je dôverne známa, no pritom nová. Vyzerá odolne a je odolný. No zároveň je navrhnutý účelovo a skonštruovaný tak, aby nadchol. Defender je ikonický názvom, tvarmi aj schopnosťami. Majitelia si ho môžu prispôsobiť tak, aby z neho vyťažili maximum.

Vozidlá Land Rover si počas siedmich dekád priekopníckych inovácií vyslúžili jedinečné miesto v srdciach objaviteľov, humanitárnych agentúr a rodín so zmyslom pre dobrodružstvo po celom svete. Osvedčili sa v tých najdrsnejších prostrediach na svete, a nový Defender je dôstojným pokračovateľom tejto pokrvnej línie.

Popri bezkonkurenčnom prepychu a kultivovanosti rodiny Range Rover a veľmi zdatných a všestranných SUV Discovery, dopĺňa nový Defender dynastiu Land Rover. Model 110 je len začiatkom pre túto rodinu najzdatnejších a najodolnejších vozidiel s pohonom 4×4 na svete. Čoskoro po ňom bude nasledovať model s menším rázvorom 90 palcov a neskôr v roku 2020 doplní produktový rad pár praktických úžitkových modelov.

Nový Defender ženie zanietenie a rešpekt k originálu. Ponúka obrovskú škálu možností a pokročilé technológie do každého terénu, aby tak redefinoval dobrodružstvo pre 21. storočie, no zároveň zostal verný priekopníckemu duchu, ktorý je charakteristickým prvkom značky Land Rover už 71 rokov.

Dizajn plný emócií

Vďaka charakteristickej siluete je nový Defender okamžite rozpoznateľný, s minimálnymi prednými a zadnými prevismi, ktoré umožňujú vynikajúci predný a zadný nájazdový uhol. Dizajnéri Land Roveru pretavili dôverne známe charakteristické známky Defendera pre 21. storočie, čím dodali novému 4×4 cieľavedomý vzpriamený postoj a bočné strešné okná, pričom zároveň zachovali zadné dvere s pántmi naboku a vonku upevnené rezervné koleso, vďaka ktorým je Defender rozpoznateľný takým originálnym spôsobom.

Gerry McGovern, Šéf dizajnu, Land Rover, povedal:

„Nový Defender rešpektuje svoju minulosť, no nenecháva sa ňou obmedzovať. Toto je nový Defender pre dnešok. Jeho jedinečnú osobnosť zdôrazňujú charakteristická silueta a optimálne proporcie, vďaka ktorým je veľmi príťažlivý a zároveň nabitý možnosťami – vizuálne podmanivý model 4×4, ktorý sa nekompromisne pýši svojím dizajnom a technickou integritou.“

Minimalistický charakter pôvodného Defendera dostal priestor v interiéri vozidla, kde ostali odhalené štrukturálne prvky a uchytenia, ktoré obvykle zostávajú skryté, s dôrazom na jednoduchosť a praktickosť. Medzi inovatívne prvky patrí radiaca umiestnená páka na prístrojovej doske, vďaka čomu sa uvoľnil priestor pre voliteľné stredové sklápacie sedadlo, ktoré umožňuje trojsedadlové sedenie vpredu tak, ako to bolo pri prvých Land Roveroch.

Výsledkom je, že Defender 110 ponúka sedadlá v konfigurácii 5, 6 alebo 5 + 2, s úložným priestorom za sedadlami v druhom rade až do objemu 1 075 litrov, a až 3 380 litrov, keď je druhý rad sklopený. Model 90 dokáže pojať šesť pasažierov vo vozidle dĺžky kompaktného rodinného hatchbacku.

Medzi užívateľsky prívetivé vlastnosti patria praktické úpravy a pokročilé technologické inovácie. Odolné pogumované podlahy zo seba jednoducho „strasú“ nečistoty každodenných dobrodružstiev a expedícií, ktoré sa vyskytnú len raz za život, takže interiér stačí okefovať či utrieť a je znova čistý. Voliteľná sklápacia textilná strecha v plnej dĺžke poskytuje pocit voľnosti, a keď model 110 zaparkujete, pasažieri na sedadlách v druhom rade si budú môcť v plnej miere vychutnať zážitok ako na safari**.

Definícia odolnosti

Nová účelová architektúra Land Roveru D7x (pre extrémne podmienky) je z 95 percent nová a je založená na ľahkej hliníkovej monokokovej konštrukcii, vďaka ktorej sa podarilo vyrobiť najpevnejšiu konštrukciu, akú kedy Land Rover vyrobil. Je trikrát pevnejšia, než tradičné konštrukcie zložené zo samostatného rámu a karosérie, a poskytuje dokonalé základy pre úplne nezávislé zavesenie odpružené vzduchom alebo pružinami, a podporuje najnovšie elektrifikované hnacie ústrojenstvo.

Kým bol nový Defender technicky schválený, prešiel viac ako 62 000 testami, zatiaľ čo architektúra podvozku a karosérie bola navrhnutá tak, aby odolala testovaciemu postupu Extreme Event Land Rover – opakovaným a neprerušovaným nárazom, ďaleko nad rámec bežnej normy pre SUV a osobné autá.

Modely prototypov prešli počas testovania pri vývoji viac než 1,2 milióna kilometrov v tých najdrsnejších podmienkach , od 50-stupňových horúčav na púšti, cez 40-stupňové mrazy v Arktíde, až po trojkilometrové výšky v Skalnatých vrchoch v Colorade.

Svetový expert pre off-road aj on-road

V novom Defenderi je prvýkrát predstavený systém Configurable Terrain Response, ktorý skúseným milovníkom off-roadu umožňuje doladiť individuálne nastavenia vozidla tak, aby dokonale vyhovovali požadovaným podmienkam, zatiaľ čo neskúsení vodiči môžu pomocou inteligentnej automatickej funkcie nechať systém zistiť najvhodnejšie nastavenie vozidla pre požadovaný terén.

Nová architektúra karosérie poskytuje svetlú výšku 291 mm a off-roadovú geometriu svetovej triedy, čo modelu 110 poskytuje predný nájazdový uhol 38 stupňov, prejazdový uhol 28 stupňov a zadný nájazdový uhol 40 stupňov (off-roadová výška). Maximálnu hĺbku brodenia 900 mm podporuje nový program Wade v systéme Terrain Response 2, ktorý vodičom zaisťuje možnosť s úplnou dôverou sa brodiť hlbokou vodou.

Na suchej zemi pokročilá technológia Land Rover ClearSight Ground View umožňuje vodičom naplno využiť schopnosť Defendera poradiť si s každým terénom tým, že na centrálnom dotykovom displeji zobrazuje oblasť, ktorú zvyčajne zakrýva kapota (oblasť priamo pred prednými kolesami).

Výsledkom je, že nový Defender redefinuje rozsah možností, čím zvyšuje latku odolnosti v teréne a pohodlia na cestách. S preplnenými ulicami v meste si poradí rovnako hravo ako s výstupom na hory, prechodom cez púšte a mrazivými teplotami. Jeho starostlivo vyladené ovládanie umožňuje uspokojivú jazdu a poskytuje prvotriedne pohodlie pri dlhých trasách v každom teréne.

Výkon a úspornosť

Výber moderných benzínových a čistejších dieselových motorov zaisťuje, že nový Defender bude mať výkon, kontrolu a účinnosť v ľubovoľnom prostredí. Budúci rok sa k produktovému radu pripojí aj model vo verzii PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle), takže vyhliadky na tichý elektromobil sú nádejné.

Pri uvedení na trh bude ponuka benzínových motorov pozostávať zo štvorvalca P300 a výkonného šesťvalca P400, ktoré budú vybavené účinnou technológiou hybridného elektromobilu „mild hybrid“. Zákazníci si tiež budú môcť vybrať z dvoch štvorvalcových dieselových motorov – D200 a výkonného D240, pričom oba budú mať spotrebu 7,6 l/100 km a emisie CO2199 g/km (ekvivalent NEDC).

Efektívnu jazdu podporujú inovatívne technické riešenia, vrátane plochého podvozku inšpirovaného Formulou 1, ktorý optimalizuje aerodynamiku celého produktového radu.

Technológia 21. storočia

Nový Defender je rovnako technologicky pokročilý, ako je odolný, a prichádza s novým informačno-zábavným systémom Pivi Pro od spoločnosti Jaguar Land Rover. Dotykový displej novej generácie je intuitívnejší a užívateľsky prívetivejší, pri vykonávaní často používaných úloh vyžaduje menej zadaní, a vďaka tomu, že je neustále zapnutý, sú jeho reakcie takmer okamžité.

Okrem toho nový Defender posúva technológiu Software-Over-The-Air (SOTA) na úplne novú úroveň. Obsahuje 14 samostatných modulov, ktoré dokážu prijímať aktualizácie na diaľku. Údaje sa budú sťahovať bez ohľadu na to, či zákazníci spia v pohodlí domova, alebo na odľahlom mieste, takže čím bude nový Defender starší, tým bude lepší. Elektronické aktualizácie sa do vozidla stiahnu okamžite, bez zbytočného odkladu a bez nutnosti navštíviť predajcu Land Rover.

Nick Rogers, Výkonný riaditeľ, Produktové inžinierstvo, Jaguar Land Rover, povedal:

„Vzali sme ohromujúce schopnosti Defendera a minimalistický, funkčný interiér, aby sme nanovo vynašli ikonu 21. storočia. Nový Defender nám umožňuje robiť veci inak, posúvať hranice a robiť nemysliteľné bez toho, aby sme stratili charakter a autentickosť originálu. Od začiatku sme boli úplne posadnutí funkčnosťou pod povrchom, od výberu vhodných materiálov až po špičkovú konektivitu. Výsledkom je nielen najpraktickejší Land Rover, aký bol kedy vyrobený, ale aj skutočne pohodlné a moderné vozidlo, na ktorom budú ľudia radi jazdiť.“

Prispôsobený vášmu svetu

Nový Defender bude dostupný v prevedení karosérie s rázvorom 90 a 110 palcov, s maximálne šiestimi sedadlami v prípade modelu 90, a s možnosťou piatich, šiestich alebo 5 + 2 sedadiel v prípade modelu 110.Modelový rad stupne výbavy Defender, S, SE, HSE, First Edition a výnimočný Defender X. Vďaka štyrom balíkom si zákazníci budú môcť svoje vozidlo prispôsobiť väčším množstvom spôsobov, než ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov Land Rover. Balíky Explorer, Adventure, Country a Urban dodávajú Defenderu osobitý charakter a špeciálne vybranú škálu vylepšení. Exkluzívny model First Edition sa vyznačuje jedinečnými špecifikáciami a bude dostupný počas prvého roku výroby.

Zákazníci sa dokonca budú môcť rozhodnúť pre nový ochranný film, ktorý ešte zvýši trvanlivosť vonkajšieho náteru. Ekologický ochranný film, ktorý neobsahuje rozpúšťadlá a je úplne recyklovateľný, pomáha vozidlo chrániť pred všetkým, od škrabancov na parkoviskách, až po odery od krovín. Bude k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo s farbami Indus Silver, Gondwana Stone a Pangea Green, ktoré nielenže chránia farbu Defendera, ale taktiež mu poskytujú jedinečný moderný vzhľad.

Okrem balíkov výbavy je nový Defender dostupný s najširším výberom individuálneho príslušenstva, aké kedy bolo pre nový Land Rover vytvorené, so všetkým, od diaľkovo ovládaného elektrického navijaka, strešného stanu a nafukovacích nepremokavých prístreškov, až po konvenčnejšie systémy ťažných tyčí a strešných nosičov.

Felix Bräutigam, Obchodný riaditeľ, Jaguar Land Rover, povedal:„Nový Defender bude dostupný na 128 globálnych trhoch a spĺňa alebo prekračuje najprísnejšie požiadavky na emisie a bezpečnosť na svete. Vďaka najmodernejším technológiám sa nám podarilo vyvinúť vozidlo s odolnosťou a charakterom, ktoré sa dajú nájsť len v Defenderi. Nový model 4×4 bol vyvinutý pre dobrodružné srdcia a zvedavé mysle.“

Intuitívny online konfigurátor umožňuje zákazníkom rýchlo a ľahko prispôsobiť Defender svojim požiadavkám. Ak si chcete vybrať svoju dokonalú špecifikáciu, navštívte stránku: www.landrover.com/Defender

Zdroj: Land Rover

Prečítať celý text

Reklama