6.9 C
Bratislava
nedeľa, 5 februára, 2023
Reklama

Pre cestovateľov v Česku: prvé vozidlá BMW 540i xDrive Touring v špeciálnom prevedení pre dopravnú políciu

Odporúčame

Odovzdanie prvých desiatich vozidiel BMW 540i xDrive Touring v rámci uzavretých dvoch rámcových dohôd na dodávku 70 automobilov prebehlo 15. júla v Prahe. Polovica vozidiel je vo vyhotovení pre dohľad na diaľniciach vo farbách polície a druhá pre vysokorýchlostné prenasledovanie bez označenia a so skrytým výstražným zvukovým a rozhlasovým zariadením. Všetky vozidlá disponujú napríklad špeciálnou výbavou na použitie práva prednosti v jazde, zvláštnym výstražným zvukovým zariadením, špeciálnou zástavbou (úložný priestor a pracovná doska) pre službu dopravnej polície, nezávislým kamerovým systémom a meračom rýchlosti.

Vozidlá BMW 540i xDrive Touring sú vybavené mild hybridnými zážihovými 6-valcamými motormi s výkonom 245 kW (333 k), pohonom všetkých kolies xDrive, osemstupňovou samočinnou prevodovkou Steptronic a adaptívnym podvozkom.

„Veľmi ma teší, že sme uspeli vo výberovom konaní s vozidlami prémiovej značky. Diaľniční policajti dostávajú špeciálne vybavené vozidlá so špičkovými jazdnými vlastnosťami a vysokou úrovňou aktívnej aj pasívnej bezpečnosti, ako je u značky BMW štandardom. Verím, že nové vozidlá prispejú k zvýšeniu bezpečnosti prevádzky na našich diaľniciach,“ uviedol Martin Strakoš za stranu BMW v Česku.

„Dôležitým krokom pre zlepšenie podmienok a kvality policajnej práce je tiež pravidelná obmena vozového parku. Som rád, že policajti budú môcť v službe využívať také moderné, bezpečné a rýchle vozidlá, ako je týchto 10 vozidiel značky BMW,“ povedal námestník policajného prezidenta pre ekonomiku plk. Jaromír Bischof.

„Nové vozidlá BMW ako v komerčnom prevedení, tak aj v prevedení Polície ČR budú zaradené najmä na diaľničných oddeleniach jednotlivých krajských riaditeľstiev polície a na celorepublikovom útvare služby dopravnej polície, teda na Špeciálnom oddelení dohľadu Čechy a Morava,“ dodal riaditeľ služby dopravnej polície plk. Jiří Zlý.

 

Zdroj: BMW

Reklama