6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

Položenie základného kameňa novej továrne BMW Group v Brazílii

Odporúčame

Araquari/ Mníchov. BMW Group hostilo oficiálne predstavenie nového závodu BMW v Brazílii. Podujatie sa konalo v oblasti Santa Catarina v meste Araquari za účasti Michela Temera, viceprezidenta Brazílskej federatívnej republiky, Raimunda Colomba, guvernéra Santa Catarina a Ludwiga Willischa, šéfa BMW Group pre región severnej a južnej Ameriky.

Ludwig Willisch uviedol:

S výstavbou závodu v Araquari sme posilnili náš vzťah k Brazílii a pridali ďalší míľnik v dlhodobej rastovej stratégii BMW Group. Brazília je jednou z najrýchlejšie rastúcich hlavných ekonomík sveta a je trhom s obrovským potenciálom pre budúcnosť.

Harald Krüger, člen správnej rady BMW AG zodpovedný za oblasť výroby, doplnil:

Položili sme základný kameň pre prvý automobilový závod BMW Group v južnej Amerike. Nový závod v Brazílii bude dôležitým prvkom v našej medzinárodnej výrobnej sieti a je významným príspevkom k ziskovému a celkovo vyváženému rastu BMW Group. Náš strategický princíp „produkcia sa podriaďuje trhu“ už predtým ukázala svoju účinnosť na trhoch ako sú USA a Čína. Veríme, že taktiež v tomto prípade zaistí náš úspech na dôležitom trhu budúcnosti akým je Brazília.

P90140265

Vyvážená stratégia rastu

BMW Group sa zameriava na dosiahnutie vyváženého rastu na všetkých trhoch a na všetkých kontinentoch. Rýchlo rastúce a rozvíjajúce sa trhy, ako sú Brazília, Rusko, India či Kórea, hrajú dôležitú úlohu v tomto úsilí. Pridaním nového závodu v Brazílii rozširuje  BMW Group svoju globálnu výrobnú sieť, ktorá bude v budúcnosti obsahovať celkovo 29 výrobných a montážnych miest v 13 krajinách a na 4 kontinentoch.

Zahájenie prevádzky v novom závode je naplánované na jeseň roku 2014. Výrobnú infraštruktúru bude tvoriť karosáreň, lakovňa a montážny závod.

V priebehu najbližších rokov bude do závodu  investovaných viac ako 200 miliónov eur s cieľom vytvoriť výrobnú kapacitu 30 000 vozidiel ročne. Výrobné portfólio bude zahŕňať modely MINI Countryman, BMW radu 1 (5-dverový model), BMW radu 3 (sedan), BMW X1 a BMW X3.

Nový závod vytvorí primárne 1 300 pracovných miest a sekundárne ďalšie pracovné miesta v rámci siete hlavne brazílskych subdodávateľov nového závodu.

BMW Group: silný záväzok podpory brazílskeho trhu

BMW Group pri predstavení výstavby nového závodu v Araquari oboznámilo verejnosť s ďalšími novinkami určenými špeciálne pre brazílsky trh. Trhu je k dispozícií BMW 320i ActiveFlex. Jedná sa o svetovo prvý motor s turbodúchadlom a priamym vstrekovaním špecificky určeným pre flexibilné použitie buď etanolu alebo benzínu. Táto inovatívna kombinácia technológií BMW TwinPower Turbo a BMW ActiveFlex bola vyvinutá exkluzívne pre brazílsky trh. BMW 320i ActiveFlex je prvý prémiový  automobil ponúkaný v Brazílii, ktorý je založený na flexibilnej koncepcii výberu pohonných hmôt a tým poskytuje vodičovi úplnú slobodu výberu paliva. Tento nový model poskytuje vysoko výkonné parametre typické pre motory BMW súčasne s typickou radosťou z jazdy.

Ďalšou novinkou bolo predstavenie BMW i3 v Brazílii. Prvý plne elektrický automobil BMW Group, ktorý bol nedávno predstavený v Európe, bude v Brazílii od leta 2014.

V roku 1995 založilo BMW Group svoje priame zastúpenie a národnú predajnú organizáciu v Brazílií.  Následne v roku 1999 vznikla Financial Sale Company pre Brazíliu a od roku 2009  značka vyrába motocykle v brazílskom Manause.

Zdroj: BMW

 

Reklama