6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Plne elektrické a plné zábavy z jazdy: Nové MINI 3-dverové na snehu a ľade.

Odporúčame

Nová rodina MINI absolvuje svoje zahrievacie kolá – a to najlepšie funguje na ľade a snehu v treskúcom mraze za polárnym kruhom. Nové MINI momentálne absolvuje testy jazdnej dynamiky v zimnom testovacom centre spoločnosti BMW Group vo švédskom meste Arjeplog. Nová generácia automobilov MINI je plne elektrická a zimným testovaním vo Švédsku teraz dokončuje veľkú kapitolu v procese sériového vývoja. Elektrický pohon, vysokonapäťová batéria, výkonová elektronika a technológia nabíjania prototypov už aj pri extrémnych teplotách pod bodom mrazu preukazujú svoj vysoký stupeň vyspelosti. Zasnežené cesty a špeciálne upravené plochy na zamrznutých jazerách slúžia aj ako ideálne testovacie trate, na ktorých možno veľmi citlivo testovať, zlepšovať a vzájomne zladiť vlastnosti pohonu, riadenia a podvozku.

MINI uvádza na trh svoju piatu generáciu a prvým členom novej rodiny bude model MINI 3-dverové. Vďaka koncepcii vozidla, ktorá sa od začiatku zameriava na zábavu z plne elektrickej jazdy, je nové vydanie originálu ideálne prispôsobené na poskytovanie inšpiratívnej agility MINI a kreatívneho využitia priestoru, čo zaručuje veľký vnútorný priestor a zároveň kompaktné vonkajšie rozmery.

Nové MINI 3-dverové dopĺňa v novej rodine MINI nástupca súčasného modelu MINI Countryman. Nová generácia najpredávanejšieho vozidla zo segmentu prémiových kompaktných vozidiel bude v ponuke so spaľovacím motorom aj s plne elektrickým pohonom. Automobilka MINI ešte tento rok predstaví štúdiu modelu crossover pre segment prémiových malých áut.

„MINI je na ceste rastu a smeruje k plne elektrickej budúcnosti. Naše ikonické MINI 3-dverové prináša našim zákazníkom maximálny zážitok v podobe pocitu z elektrifikovanej motokáry v kombinácii s digitalizovanými styčnými bodmi – a s jasným zameraním na trvalú udržateľnosť s minimálnou environmentálnou stopou,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka značky MINI.

Nové MINI 3-dverové dôsledne pokračuje v koncepte zábavy z jazdy v meste, ktorý je úspešný už viac ako 60 rokov. V budúcnosti sa to bude realizovať ešte puristickejšie a trvalo udržateľnejšie. To sa prejavuje najmä pri dizajne klasického variantu karosérie. Elektrifikácia ponúka dizajnérom možnosť myslieť zásadne inak a vytvára nové východiská pre charakteristickú kombináciu MINI, ktorá sa vyznačuje individuálnym štýlom, dôrazom na detail, zmyslom pre tradíciu a vášňou pre inovácie. Dizajn nového MINI sa vracia k svojej jedinečnej histórii, využíva najnovšie technológie a vytvára maximum emócií v spojení s minimálnou environmentálnou stopou.

Inšpirujúce jazdné vlastnosti nového modelu MINI 3-dverové možno ešte zlepšiť v zimnom testovacom centre v Arjeplogu. V každom kole, ktoré sa absolvuje na utlačenom snehu a na ľade, môžu testovací inžinieri presne vyladiť spontánny nástup výkonu elektromotora, riadiace systémy zamerané na optimalizáciu trakcie, prejavy vozidla v zákrutách, vlastnosti pruženia a tlmenia, ako aj charakter riadenia a brzdového systému. Integrovaná súhra všetkých systémov pohonu a podvozku umožňuje vysoký stupeň celkového zladenia, čo pomôže neskoršiemu sériovému modelu poskytnúť koherentnú a charakteristickú MINI rovnováhu medzi pocitom z motokáry a komfortom jazdy.

Zdroj: BMW-Group

Reklama