/
/
/
PHANTOM TEMPUS COLLECTION: Jedinečné a zároveň veľkolepé vozidlo.

PHANTOM TEMPUS COLLECTION: Jedinečné a zároveň veľkolepé vozidlo.

Reklama

Goodwood, Západný Sussex

  • Nová kolekcia vlajkovej lode značky – limuzíny Phantom
  • Dizajn inšpirovaný časom, astronomickými javmi a nekonečnosťou vesmíru
  • Nový Bespoke farebný odtieň laku karosérie Kairos Blue obsahuje sľudové vločky, ktoré vytvárajú jemný trblietavý efekt a pripomínajú hviezdy na nočnej oblohe
  • Kompletne nové prevedenie stropu vozidla Pulsar Headliner kombinuje osvetlenie z optických vlákien a zložitú Bespoke výšivku vytvorenú na mieru
  • Galéria vozidla Phantom je vyzdobená 100 samostatnými stĺpikmi vyfrézovanými z jedného kusu čierneho eloxovaného ručne lešteného hliníka
  • Obloženie dverí zdobia stovky osvetlených perforácií vytvárajúcich dojem vírivých a krútených vzorov
  • Soška Spirit of Ecstasy je prispôsobená významnému dátumu a miestu, ktoré si budúci majiteľ vybral
  • Výroba nového vozidla je limitovaná iba na 20 kusov, pričom na všetky z nich už čakajú ich budúci majitelia z celého sveta,  jeden bude určený pre klienta spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Prague, pod ktorú predajne spadá aj Slovensko
  • Všetky automobily z kolekcie majú ručne maľovanú skrinku na šampanské

„Udalosti uplynulého roka spôsobili, že mnoho ľudí, vrátane našich klientov, prehodnotili svoje pocity a vzťah k času. V tejto historickej chvíli, keď sa všetky životné istoty javia ako pominuteľné, hľadajú naši klienti útechu v jedinečnej nadčasovosti, dlhovekosti a trvalosti, ktorú ponúkajú vozidlá Rolls-Royce.

Práve to je ideálny okamih pre kolekciu Phantom Tempus – (tempus po latinsky – čas, doba) – veľkolepé stelesnenie nášho najpopulárnejšieho produktu, ktorý je inšpirovaný tajomnými nebeskými úkazmi a časom, ktorý Albert Einstein, jedným z najväčších mysliteľov v dejinách ľudstva, definoval ako trvalú ilúziu.

Ako všetci vieme, čas sa nikdy nezastaví a na nikoho nečaká. A preto ho spravujeme, strážime a berieme ho do úvahy, meriame ho a vážime až na tie najmenšie úseky. S vozidlom Phantom Tempus sme vytvorili priestor, v ktorom tieto prísne zákony neplatia – ako dokladá úmyselná absencia hodín. Klienti Rolls-Royce tak nie sú viazaní časom a vonkajší svet je so všetkými jeho tlakmi a nárokmi odsunutý do úzadia.

Phantom Tempus je vozidlo pre tých, ktorí vytvárajú svet a hľadajú svoje vlastné miesto vo vesmíre. Chápu, že bez ohľadu na naše individuálne talenty, dary aj príležitosti máme všetci rovnaký čas a je na nás, aby sme každý okamih čo najlepšie využili.

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars

Rolls-Royce Phantom, vlajková loď spoločnosti, ktorá kraľuje svetu luxusu, sa stala súčasťou exkluzívnej a neobvyklej kolekcie Phantom Tempus. Toto nanajvýš pútavé prevedenie modelu Phantom je inšpirované časom – jeho plynutím a tým, ako sa dá zdanlivo zastaviť. Kolekcia vozidiel je limitovaná počtom iba 20 kusov, z ktorých všetky už poznajú svojich budúcich majiteľov.

Dizajn kolekcie Phantom Tempus obsahuje rôzne estetické a intelektuálne témy týkajúce sa času a vesmíru. Kľúčovým motívom je astronomický jav pulzar, ktorý bol objavený až v roku 1967 a nachádza sa iba v najhlbších častiach vesmíru (najbližší doposiaľ objavený pulzar sa nachádza 280 svetelných rokov, alebo 1 680 biliónov míľ,  resp. 2 704 biliónov  km od Zeme). Jedná sa o veľmi husté žeravé hviezdy, ktoré vydávajú elektromagnetické žiarenie v extrémne pravidelných intervaloch, čo z nich robí jedny z najpresnejších hodín vo vesmíre.

Vo  vozidle Phantom Tempus je táto pozoruhodná sila prírody vykreslená ako stredobod stropu  Bespoke Starliner Headliner, ktorý sa skladá z optických vlákien a zložitej výšivky na mieru a vytvára jedinečný a krásny Pulsar Headliner.

Ďalší aspekt času – ilúzia jeho neochvejnej stálosti – je zachytený v galérii Frozen Flow of Time. Toto jedinečné umelecké dielo umiestnené v palubnej doske, v ktorej sú zámerne vynechané všetky hodiny, stvárňuje oslobodenie od času a jeho obmedzení. Jednoliaty hliníkový blok je vyfrézovaný tak, aby vzniklo 100 tvarovaných stĺpikov, čo predstavuje 100 miliónov rokov rotačného otáčania pulzarovej hviezdy. Každý stĺpik je čierne eloxovaný a ručne leštený tak, aby odrážal svetlo. Pri pohľade cez galériu tak štruktúra vytvára dojem, že sa vlní a ohýba, hoci je úplne pevná.

Popis celej galérie je možné nájsť na gravírovanej doštičke v priehradke na rukavice spolu s citátom Alberta Einsteina: „Rozdiel medzi minulosťou, prítomnosťou a budúcnosťou je len ilúzia, avšak veľmi tvrdošijná.“

Vnútro dverí zdobia víriace a krútiace sa vzory hviezd, ktoré sú tvorené stovkami osvetlených perforácií. Ďalšie otvory v kontrastnej koži dodávajú tomuto efektu väčšiu hĺbku a dokonca vytvárajú atmosférickú auru, aj keď nie sú osvetlené.

Exteriér kolekcie Phantom Tempus nesie nový zákazkový odtieň laku karosérie Kairos Blue, ktorý stelesňuje temnotu a mystérium vesmíru. Farba obsahuje blýskavo modré sľudové vločky, ktoré sa trblietajú a žiaria na svetle, a pripomínajú tak hviezdy. Tento efekt je ešte zvýraznený čiernymi detailmi na vozidle.

Kapote vozidla Phantom Tempus dodáva ladnosť soška Spirit of Ecstasy, ktorá teraz vo svojom 110. roku existencie zobrazuje personalizovaný dátum a miesto, ktoré má pre klienta zvláštny význam. Svadba, narodenie dieťaťa, či dokonca veľký obchodný úspech môžu byť vyryté ako nadčasová pripomienka na podstavec ikonickej figúrky.

Na záver bol vyvinutý ďalší jedinečný doplnok ku kolekcii. Tempus Champagne Chest, ktorý vychádza z obľúbenej Rolls-Royce skrinky na šampanské, je výrazným prvkom tohto radu vozidiel. Na vrchnú dosku je ručne namaľovaný pulzar, pod ktorým sa ukrýva dokonale vybavená skrinka s termo nádobou na chladenie šampanského alebo kaviáru, štyri ručne fúkané krištáľové flautové poháre na šampanské usporiadané tak, aby pripomínali valce motora V12, a kvalitná perleťová lyžička na kaviár.

V reakcii na stále platné obmedzenia cestovania a spoločenského kontaktu v obchodných zastúpeniach Rolls-Royce vytvorila spoločnosť virtuálnu prezentáciu vozidla Phantom Tempus, ktorá je prístupná prostredníctvom aplikácie Google Cardboard. Klienti tak môžu zažiť pôsobivý 360° pohľad na interiér a exteriér a vychutnať si prítomnosť vozidla Phantom Tempus v akomkoľvek čase, ktorý im vyhovuje, nech sa nachádzajú kdekoľvek na svete.

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars, na záver uvádza: „Phantom je náš vrcholný produkt, takže výroba zákazkového vozidla Collection Car je nielen pre nás, ale aj našich klientov mimoriadne dôležitým okamihom. S vozidlom Phantom Tempus boli zdroje inšpirácie naozaj veľkolepé: čas, hĺbka vesmíru a teoretický fyzik, ktorý zmenil spôsob, akým vnímame vesmír a naše miesto v ňom. To, že všetkých 20 automobilov je už rezervovaných, naznačuje, že sa jedná o tému, ktorá medzi zákazníkmi z celého sveta skutočne rezonuje.

Zdroj: Rolls Royce

Prečítať celý text

Reklama