/
/
/
Pevnosť na kolesách: Spoločnosť BMW poskytuje prístup do zákulisia svojej tajnej divízie Protection Vehicle

Pevnosť na kolesách: Spoločnosť BMW poskytuje prístup do zákulisia svojej tajnej divízie Protection Vehicle

Reklama

BMW už 40 rokov určuje štandardy v dizajne a vo vývoji obrnených vozidiel. Teraz, prvýkrát v histórii, spoločnosť poskytla televíznym kamerám prístup do svojej tajnej divízie Protection Vehicle. Britská TV relácia „Tajomstvá superáut“ privedie divákov do zákulisia a poskytne exkluzívny pohľad na výrobu a testovanie modelu BMW X5 Protection VR6, ktorý je schopný odolať útoku automatických zbraní, ako je AK-47. Vozidlo bude testované na trati a na strelnici, čo divákom poskytne jedinečný pohľad na to, ako táto X5 dosahuje špičkovú bezpečnostnú certifikáciu v danom odbore.

Model BMW X5 Protection VR6, ktorý je od sériovo vyrábaného modelu ťažko odlíšiteľný dizajnom a dynamikou jazdy, chráni cestujúcich viacvrstvovým bezpečnostným sklom s hrúbkou približne 30 mm, ktoré je vybavené vnútornou polykarbonátovou ochrannou vrstvou proti črepinám. V kombinácii s obrneným priestorom pre cestujúcich, ochranou proti výbuchu, palivovou nádržou odolnou proti netesnosti a pneumatikami run-flat môže BMW X5 Protection VR6 chrániť pred útokmi zbraní krátkeho a dlhého dosahu.

Séria Secrets of the Supercars poskytuje insiderský pohľad na niektoré z najexkluzívnejších automobilových spoločností na svete, ukazuje ich vozidlá na trati, objavuje minulosť a odhaľuje, čo sa stane, keď inžinieri posunú dizajn super vozidiel do extrémov.

Epizóda Secrets of the Supercars s BMW X5 Protection VR6 sa bude vysielať na britskom kanály TV Dave v nedeľu 2. mája o 19:00 BST, teda 20.00 nášho času SELČ. Termíny medzinárodného vysielania v celej Európe budú ešte nasledovať.

Ďalšie informácie o BMW X5 Protection VR6 nájdete na https://www.bmw-special-sales.com/en/topics/protection-vehicles/overview.html

Zdroj: BMW Group

Prečítať celý text

Reklama