6.9 C
Bratislava
utorok, 5 marca, 2024
Reklama

PEUGEOT VISION GRAN TURISMO vstupuje do videohry GRAN TURISMO 6

Odporúčame

 

Pomer hmotnosti a výkonu je 1 – to znamená 875 kg na 875 koní! Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 1,73 sekundy. PEUGEOT ponúka možnosť miliónom hráčov riadiť toto super auto určené exkluzívne pre Gran Turismo (GT6 ™) na PlayStation®3.

Po viac ako 15 pretekárskych vozidlách PEUGEOT, ktoré už sú vo Vision Gran Turismo, značka s Levom kladne odpovedala na novú výzvu pána Kazunori Yamauchi-ho, tvorcu hry s automobilovými pretekmi: navrhnúť auto špeciálne určené k 15. výročiu hry.

Dizajnéri značky PEUGEOT a inžinieri z PEUGEOT SPORT vytvorili výnimočné super auto, ktoré má všetky nevyhnutné vlastnosti super výkonného pretekárskeho auta, a ožilo v nádhernom prostredí s vysokým rozlíšením v GRAN TURISMO 6. Na prvý pohľad PEUGEOT Vision Gran Turismo ukazuje nápadnú monolitickú siluetu tvarovanú tak, aby rozrážala vzduch. Je vysoká len 1,04 metra a výrazne na nej absentujú aerodynamické prvky. Už samotný dizajn jeho karosérie vytvára aerodynamický prítlak auta k ceste.

Hneď za pilotom, v strede vzadu, sa nachádza V6 turbo 3,2 L a prostredníctvom 6-stupňovej mechanickej prevodovky prenáša 875 koní na stály pohon 4 kolies, 22“ vpredu a 23″ vzadu. V kombinácii s ľahkou váhou vozidla – len 875 kg! – a ideálnym rozložením hmotnosti s ultra reaktívnym riadením z neho robí ideálneho jazdca pre zdolanie nástrah GRAN TURISMO. Nehovoriac o jeho fenomenálnom zrýchlení z 0 na 100 km/h za 1,73 sekundy. To bolo dosiahnuté vďaka pomeru hmotnosť/výkon 1kg/k. Brzdenie je rovnako fenomenálne vďaka 4 vetraným brzdovým kotúčom BREMBO z uhlíka s priemerom 380 mm vpredu a 337 mm vzadu.

Virtuálni piloti budú môcť už čoskoro testovať PEUGEOT Vision Gran Turismo na viac ako 40 výnimočných okruhoch a v 107 konfiguráciách. PEUGEOT Vision Gran Turismo bude k dispozícii výhradne na PlayStation 3, v 6 farbách, ako súčasť bezplatnej aktualizácie GRAN TURISMO 6.

Zdroj: Peugeot

Reklama