/
/
/
Peugeot SR1 concept

Peugeot SR1 concept

Reklama

Koncept SR1 vykresľuje v hlavných rysoch podobu budúcich produktov značky Peugeot a definuje jej štýlovú identitu. Svojou siluetou sa koncept SR1 vracia k nestárnucej tradícii legendy GT: mohutná kapota, široké blatníky a veľmi nízko položené ťažisko vozidla.  Koncpet pripomína sochársky monolit vytesaný z jedného kusu hmoty, chrániaci a dynamický zároveň. Dokonale ovláda hru kontrastov: čistota a technická dokonalosť, autentickosť a špičkové technológie, expresivita a striedmosť… toto všetko, aby sa stale predmetom túžby!

Aby sa dosiahla dokonalá kvalita a ušľachtilosť, návrhari venovali maximálnu pozornosť každému detailu, dizajnu, tvaru i výrobe každého dielu.

http://www.youtube.com/watch?v=UyRpkenQXGM

Vďaka technológii HYbrid4 môže Peugeot SR1 dosiahnúť výkon, ktorý zodpovedá jeho energickému vzhľadu: 230 kW (313 k) a emisie CO2 119 g/km (0 v elektrickom režime), pohon 4 kolies so smerovým natáčaním. Dochádza k ideálnemu spojeniu intenzívnych jazdných emócií a maximálnej účinnosti. S technológiou HYbrid4, ktorá sa objaví i pri iných modeloch, koncept SR1 potvdzuje, že je možné harmonicky spojiť vrcholné potešenie z jazdy s ohľaduplnosťou k životnému prostrediu.

Miesto vodiča a všetky ovládacie prvky zabezpečujú maximálne potešenie z jazdy. Kabína vozidla je však súčasne navrhnutá tak, aby bola optimálne multifunkčná a všetkým cestujúcim poskytla nové a intenzívne zážitky.  Vo vozidle môžu cestovať tri osoby: tretie sedadlo je umiestnené vzadu v priestore medzi prednými sedadlami. Prístup na toto miesto uľahčuje mobilná stredová konzola, ktorú je možné posunúť dopredu.

Zdroj: Peugeot

Fotogaléria

 

Prečítať celý text

Reklama