/
/
/
PEUGEOT NA AUTOSALÓN BRATISLAVA 2019

PEUGEOT NA AUTOSALÓN BRATISLAVA 2019

Reklama

Na Autosalón Bratislava prichádza značka PEUGEOT nielen so svojimi úspešnými modelmi, ale aj vďaka svojej 208-ročnej histórii, ponúka svoju víziu budúcnosti: #UNBORINGTHEFUTURE .

Pokojne a  s istotou vstupuje do éry prechodu energií a po prvý krát aj  na  Slovensku odhaľuje nový elektrický PEUGEOT, ktorého produkcia sa realizuje v závode PSA Trnava Groupe.

Návštevníci, budú môcť  po prvý krát uvidieť hviezdu posledného medzinárodného autosalónu v Ženeve – nový Peugeot 208  aj v svojej 100% elektrickej podobe.

Čo nové prináša značka PEUGEOT do Bratislavy  :

 • v  slovenskej premiére nový PEUGEOT 208 vo verziách so spaľovacím ako aj elektrickým motorom vyrobený v Trnave, v závode  PSA Groupe
 • v  slovenskej premiére nový PEUGEOT 508SW, ktorý sa predstavuje spoločne s novým, nedávno uvedeným  modelom Peugeot 508. Oba modely sa pýšia titulom Auto roka 2019 v Slovenskej republike
 • v  slovenskej premiére PEUGEOT i-Cockpit® s 3D head-up displejom v novom modeli 208
 • po prvý krát prezentuje nový podpis značky, MOTION & e-MOTION, ktorý umiestňuje značku medzi hlavných hráčov v oblasti prechodu energií a sprevádza elektrifikáciu značky PEUGEOT
 • po prvý krát sa na stánku nachádza aj ikonický symbol značky – socha LEVA v životnej veľkosti. LEV ako ambasádor značky oslavuje viac ako 200-ročnú históriu a 160 rokov existencie loga vytvoreného v roku 1858.  
Návštevníci a milovníci značky PEUGEOT ďalej objavia
 • Nedávno uvedené modely : nový PEUGEOT 508, nový PEUGEOT RIFTER
 • Najúspešnejšie modely SUV PEUGEOT : 2008, 3008, 5008
 • Kompaktné automobily ako PEUGEOT 308 SW GT, dlhodobý bestseller značky v špeciálnej ponuke PEUGEOT 208 ako aj PEUGEOT TRAVELLER so širokým spektrom využitia

Stánok PEUGEOT o  rozlohe viac než 450  m² privíta návštevníkov od  30.apríla do 05.mája     

2019 v hale B2 v  modernom  čistom designe  a ponúkne verejnosti príjemný zážitok zo  stretnutia nielen s novinkami značky PEUGEOT , ale aj s bohatou  a atraktívnou komerčnou ponukou.

Naviac v piatok  3. mája o 16H00 stánok PEUGEOT privíta svojich ambasádorov a súčasne aj hlavných predstaviteľov populárneho seriálu Oteckovia : Filipa Tůmu a  Dominiku Kavaschovú na slávnostnej autogramiáde.

Postavenie a úspechy značky PEUGEOT na slovenskom trhu sú dlhodobé. Značka Peugeot v roku 2018  zaznamenala najvyšší ročný predaj na Slovensku vo svojej histórii a medziročne zvýšila svoj predaj takmer o 20 %.  Dlhodobo patrí do TOP 5 automobilových značiek na slovenskom trhu.

Priaznivý vývoj značky PEUGEOT aj na Slovensku je založený na úspechu modelového radu SUV ( 2008, 3008, 5008 ), ktorý tvorí až 50% objemu predaja osobných vozidiel.

Svoj imidž v roku 2018 značka potvrdila aj uvedením nového modelu PEUGEOT 508 – Automobil roka 2019 v Slovenskej republike, ktorý predstavuje nielen radikálny a inovatívny prístup k  dizajnu, nové technológie, intenzívny zážitok z jazdy, ale tiež je  konkrétnym vyjadrením ambícií značky v  tomto náročnom trhovom segmente.

Ďalšie nové modely, ktoré posilnili postavenie a imidž značky na trhu v  tomto roku,  boli  PEUGEOT RIFTER a nový úžitkový automobil PEUGEOT PARTNER.

V rámci sveta technológií, PEUGEOT predstavil :

 • automatickú 8-stupňovú prevodovku EAT8,
 • nový benzínový motor PureTech s výkonom 165 kW (225 k),
 • nový naftový motor BlueHDi s výkonom 96 kW (130 k)
 • najnovšie asistenčné systémy: Night Vision, Full Park Assist, Adaptívny Tempomat s funkciou STOP&GO, Full Led svetlomety
 • nový PEUGEOT i-Cockpit® s 3D head-up displejom

Zdroj: Peugeot

Prečítať celý text

Reklama