/
/
/
PEUGEOT i-Cockpit

PEUGEOT i-Cockpit

Reklama

Nový PEUGEOT i-Cockpit®: vynovená kabína vozidla

PEUGEOT predstavil minulý týždeň pri Paríži svoju absolútne modernú víziu miesta vodiča. PEUGEOT i-Cockpit® bol úspešne použitý v modeloch 208, 2008 a 308. Teraz Značka koncentrovala  v jednom monolite novú generáciu tohto inovatívneho konceptu . Opäť tu nájdeme základné prvky PEUGEOT i-Cockpit, ako sú kompaktný volant, head-up displej, dotykový displej.  Nová verzia  však ponúka ešte viac ergonómie, technológie a dráždenia zmyslov. Vysoko umiestnený digitálny panel, kapacitný dotykový displej, zvýšená konektivita, jedinečné zmyslové spojenie s i-Cockpit® Amplify – to sú prvky, ktorými nový PEUGEOT i-Cockpit ohlasuje novú budúcnosť riadiaceho modulu značky PEUGEOT.

PEUGEOT i-Cockpit®: inovatívna koncepcia priestoru pre  vodiča

Riadiť PEUGEOT bol vždy vzrušujúci zážitok. Čo sa týka podvozku a priľnavosti k ceste, know-how značky je už dobre známe. Zážitok za volantom je dynamický a  vodič má z toho radosť. Značka PEUGEOT mnoho rokov viedla výskumy zamerané na priestor pre  vodiča, aby ponúkla čo najlepšie riešenie vo svete automobilov.

Výsledkom tohto výskumu je inovatívny priestor, kde je dôraz kladený na potešenie z jazdy, agilitu, pozornosť a koncentráciu samotného  vodiča. PEUGEOT i-Cockpit® bol uvedený na trh v roku 2012 v PEUGEOT 208, neskôr v 2008 a 308. Skladá sa z týchto prvkov:

 • Kompaktný volant uľahčuje ovládanie a znásobuje zážitok z jazdy. S týmto volantom sa riadenie stane hrou a samozrejmosťou. Ramená nemusia byť tak naširoko, rozsah pohybov je znížený a zvyšuje sa tým rýchlosť a agilnosť vodiča, pričom jeho poloha pri riadení je uvoľnenejšia.
 • Head-up displej združuje informácie v zornom poli vodiča a umožňuje mu nespúšťať cestu z očí a sústrediť sa na trasu. Malé rozmery volantu umožňujú tejto ergonomickej pozícii zvýšiť komfort vodiča a znížiť jeho únavu.
 • Veľký dotykový displej intuitívnym spôsobom združuje všetky ovládače komfortu (rádio, klimatizácia) a umožňuje riadenie všetkých zariadení vozidla: navigácia, pomoc pri riadení, telefón, multimédiá, parametre vozidla…

https://youtu.be/caEEyfD4ggs

Výsledkom je prekvapujúco čistá, moderná a technologická palubná doska. Tlačidlá nie sú takmer žiadne. Použité materiály sú luxusné a kvalita prevedenia vysoká – to všetko znásobuje špecifickosť PEUGEOT i-Cockpit ®. Interiér vozidla PEUGEOT je tak okamžite identifikovateľný a vysoko príťažlivý.

Nespochybniteľný komerčný úspech

Tento veľmi výrazný charakteristický prvok bol použitý počas 4 rokov na bestselleroch značky:

 • 208 – vynovená minulý rok, jej predaje tak v Európe vzrástli o 10% v minulom roku
 • 2008 – jej nová verzia bola práve predstavená na autosalóne v Ženeve, od svojho uvedenia v roku 2013 sa nachádza na pódiovej pozícii vo svojom segmente v Európe
 • 308 – bestseller značky, tiež je dobre etablovaný na pódiovom mieste vo svojom segmente v Európe

Od roku 2012 viac než 2,2 milióna zákazníkov využíva výhody inovatívneho PEUGEOT i-Cockpit a tento koncept je charakteristickým prvkom poslednej generácie vozidiel značky PEUGEOT.

Ale značka chce ísť ešte ďalej a objaviť nové zmyslové oblasti, aby sa riadenie vozidla PEUGEOT stalo skutočne jedinečným, nezabudnuteľným a neodolateľným zážitkom. V tomto zmysle značka minulý rok v septembri predstavila perspektívnu štúdiu prostredníctvom koncept vozidla – PEUGEOT FRACTAL. Za futuristickými líniami elektrického mestského coupé sa skrýva nový význam PEUGEOT i-Cockpit®, kde je dôraz kladený na zvuk a to umožní ešte inštinktívnejšie a pohlcujúce riadenie.

Nová generácia PEUGEOT i-Cockpit  high-tech

Tento výskum viedol k navrhnutiu novej generácie miesta vodiča, ktoré zapája všetky zmysly cestujúcich, ale zároveň využíva všetky výdobytky technológie na zlepšenie komfortu a bezpečnosti.

Minulý týždeň bol v Nanterre, blízko Paríža, predstavený niekoľkým európskym novinárom. Je to skutočné umelecké dielo predstavujúce prednú časť kabíny vozidla. Toto dokonalé a funkčné dielo vytvorili dizajnéri tímu Style PEUGEOT. Elegantný čierny monolit je zobrazením kompletného miesta vodiča, ktoré tvoria dve sedadlá, palubná doska, centrálna konzola a vnútorná strana dverí, a umožňuje predstaviť si, ako sa bude PEUGEOT i-Cockpit vyvíjať.

Je to skutočný PEUGEOT i-Cockpit : všetky kódy značky sú použité, ale prevedenie je absolútne high-tech.

 • Volant je kompaktnejší a je navrhnutý tak, aby sa vodičov výhľad ešte rozšíril a získalo sa viac priestoru pre nohy vodiča.
 • Head-up displej je tvorený digitálnym panelom s vysokým rozlíšením, 12,3“ uhlopriečkou a futuristickou grafikou. Prístrojová doska je plne konfigurovateľná a  personalizovateľná, pričom združuje všetko, čo vodič potrebuje mať vo svojom zornom poli. Estetický aspekt každej konfigurácie je umocnený animáciami a prechodmi, ktoré sú potešením pre oči.
 • Veľký 8“ dotykový displej je ako tablet, umiestnený v strede palubnej dosky a je vybavený kapacitnou technológiou pre lepšiu odozvu a praktickosť počas používania.

Tento súbor zariadení dopĺňa centrálna konzola s veľmi prepracovaným dizajnom, na ktorej sú umiestnené dotykové, veľmi elegantné, chrómové tlačidlá. Sú príťažlivé pre vodiča a lahodia jeho oku, na dotyk sú príjemné a kovové, čo je znakom veľmi vysokej kvality.  Tento pocit pokračuje aj veľmi modernou a ergonomickou radiacou pákou, ktorá sa ovláda malými impulzmi.

Všetko v tomto interiéri dýcha kvalitou a modernosťou. Či už je to dizajn niektorých častí zo satinovaného chrómu, tvar sedadiel, ktoré objímajú telo cestujúceho, konštrukcia dverových panelov, odvážny výber materiálov, ako uzlíkový poťah alebo presnosť montáže, interiér kabíny je neuveriteľne dokonalý. Skutočná pozvánka vychutnať si potešenie z jazdy.

Pochopiteľne tento nový koncept obsahuje to najlepšie z aktuálne dostupných technológií na trhu:

 • 3D on-line navigácia s aktuálnymi informáciami o dopravnej situácii z Tom Tom Traffic, s možnosťou prenosu navigácie priamo do prístrojovej dosky
 • Hands-free telefonovanie s hlasovým ovládaním, automatický manažment SMS správ (čítanie, odosielanie)
 • Kompletný a výkonný systém pomoci pri riadení vozidla (aktívny inteligentný tempomat/obmedzovač rýchlosti, detektor sledovania trasy, City Park Assist , atď.)
 • Konektivita vďaka funkcii Mirror Screen a technológiám Apple CarPlayTMMirrorlink® a AndroïdAuto.

K tomu všetkému sa pripojili technológie komfortu a bezpečnosti, ktoré sú charakteristické pre PEUGEOT, ako PEUGEOT Connect (SOS & Assistance), Start MyPeugeot, digitálna servisná knižka vozidla, ale aj funkcie ako Grip Control, Driver Sport Pack, atď.

Neuveriteľný zosilňovač pocitov: i-Cockpit® Amplify

Tlačidlo „Amplify“ umožňuje vodičovi a cestujúcim vstúpiť do novej emočnej a stimulujúcej dimenzie. Keďže emócia je jednou z hlavných hodnôt značky PEUGEOT,  i-Cockpit® Amplify je  pack všetkých zmyslov a ponúka neuveriteľný zmyslový zážitok. V ponuke pre cestujúcich sú dva náladové režimy interiéru: „Boost“ – zameraný na dynamickú jazdu a „Relax“ pre pokojnejšiu jazdu. Oba tieto režimy sú personalizovateľné a ihneď ovplyvňujú niektoré skupiny:

 • Farba a intenzita náladového osvetlenia interiéru sa prejaví na dverových paneloch, na telese palubnej dosky a konzoly
 • Farba informácií obsiahnutých na  digitálnej prístrojovej doske a dotykovom displeji
 • Program 8-bodového masážneho sedadla

K týmto sa môžu pripojiť ešte ďalšie: aktivácia osviežovača vzduchu s delikátnymi vôňami v súlade so zvolenou atmosférou, ako aj celkový pocit z jazdy zmenou parametrov cez Driver Sport  pack, ktorý vplýva na tuhosť riadenia, kartografiu pedálu akcelerátora, reaktivitu zmien rýchlostných stupňov a zvuk motora.

S  i-Cockpit Amplify sú takmer všetky zmysly zapojené – zrak, sluch, dotyk, čuch – pre potešenie vodiča a pasažierov a pre nezabudnuteľný a jedinečný zážitok.

Nový PEUGEOT i-Cockpit posúva tento zážitok ešte ďalej. Kvalitnejšia prezentácia, technologickejšia koncepcia, vyššia konektivita, viac intuície, ale pohráva sa ešte aj ďalej s emóciou a personalizáciou, zosobňuje aké bude miesto vodiča budúcnosti. Predstavuje interiér zajtrajška vozidiel značky PEUGEOT.

Zdroj: Peugeot

Prečítať celý text

Reklama