6.9 C
Bratislava
nedeľa, 14 apríla, 2024
Reklama

Päť hviezdičiek v testoch Euro NCAP pre Volvo C40

Odporúčame

Naše plne elektrické Volvo C40 Recharge získalo v testoch Euro NCAP 2022 najvyššie hodnotenie a spolu s ostatnými modelmi Volvo sa tak oficiálne zaradilo medzi najbezpečnejšie vozidlá na svete.

Euro NCAP je európsky systém hodnotenia bezpečnosti, ktorý zákazníkom pomáha pri výbere tých najbezpečnejších vozidiel. Uvedené hodnotenie preveruje bezpečnosť vozidiel prostredníctvom rôznych testov simulujúcich scenáre reálnych dopravných nehôd.

„Vždy sme sa usilovali o dosiahnutie vedúceho postavenia v oblasti bezpečnosti,“ hovorí Malin Ekholm, riaditeľka nášho centra bezpečnosti. „Pri všetkých našich vozidlách preto dodržiavame tie najprísnejšie štandardy bezpečnosti, pričom sme sa na definovaní celého radu z nich v priebehu rokov sami podieľali.“

Usilujeme sa, aby bolo každé naše nové vozidlo bezpečnejšie než jeho predchodca. Platí to aj pre nastupujúcu generáciu našich elektrických vozidiel. Tie budú štandardne vybavené najmodernejšími senzormi LiDAR značky Luminar, ktoré sledujú cestu nielen pred vozidlom, ale aj okolo neho a za ním, a pomáhajú tak vozidlu včas rozpoznať prekážky a reagovať na ne s ešte väčšou presnosťou.

„Vždy sme sa usilovali o dosiahnutie vedúceho postavenia v oblasti bezpečnosti,“ hovorí Malin Ekholm, riaditeľka nášho centra bezpečnosti.

Samozrejmosťou sú aj naše štandardné systémy automatického núdzového brzdenia, upozornenia na nebezpečenstvo čelného nárazu a detekcie chodcov a cyklistov testované v reálnom svete, rovnako ako virtuálne v našom centre bezpečnosti.

Zdroj: Volvo Cars

Reklama