6.9 C
Bratislava
piatok, 9 júna, 2023
Reklama

Panda 4×4 Antartica so symbolom južného pólu

Odporúčame

  • Nová reklama venovaná limitovanej edícii oslavujúcej 30 rokov Pandy 4×4.
  • Špeciálna séria s logom tučniaka, charakteristickým symbolom Antarktídy, ktorý je povestný svojou kolísavou chôdzou po ľade.
  • Špeciálna séria oslavujúca 30 rokov existencie jediného mestského vozidla s pohonom 4×4 sa môže pochváliť dvojtónovou karosériou s oranžovými doplnkami.
  • K dispozícii s motorom 1.3 MultiJet II s výkonom 75 k a systémom Start&Stop. Ceny novinky začínajú na talianskom trhu na 19 600 eur.
  • Do 31. októbra bude celá rada Panda 4×4 zahŕňať v cene navyše automatickú klimatizáciu, parkovacie senzory a systém Blue&Me so zásuvkami USB/Aux-In a ovládaním na volante v celkovej hodnote 2500 eur. Ďalšou možnosťou je financovanie s nulovým navýšením.

Fiat Panda 4×4 Antartica je limitovaná edícia, ktorá bola predstavená na frankfurtskom autosalóne 2013 v rámci osláv 30 rokov existencie jedného z najpopulárnejších modelov, ktorého sa predalo cez 500 000 kusov. Nová reklama sa dostala do vysielania v Taliansku a postupne sa rozšíri do celej Európy.

Televízna, tlačová, billboardová a internetová kampaň bola vytvorená agentúrou Leo Burnett a je v dokonalom súlade s konceptom tejto extrémnej Pandy. Je zábavná. Po boku Pandy si tu zahrali aj tučniaky, ktorí sú veľmi typickým symbolom Antarktídy, avšak na rozdiel od mnohých iných zvierat sú aj smiešne. Sú veľmi náchylní k pošmyknutiu a pádu, čo je v silnom kontraste s Pandou 4×4 Antartica, ktorá sa po snehu a ľade pohybuje úplne v pohode.

Ceny novej Pandy 4×4 Antartica s motorom 1.3 MultiJet s výkonom 75 k a systémom Start&Stop začínajú na talianskom trhu na 19 600 eur. Celkovo bude vyrobených 200 kusov. Dealeri Fiatu budú do 31. októbra ponúkať celý rad Panda 4×4 so špeciálnym promo balíčkom obsahujúcim automatickú klimatizáciu, parkovacie senzory a systém Blue&Me vrátane vstupov USB/Aux-In a ovládanie na volante v celkovej hodnote 2500 eur. Okrem toho bude možné využiť aj financovanie s nulovým navýšením.

Nová špeciálna edícia je z vonkajšieho pohľadu charakteristická dvojfarebnými spracovaním karosérie – biela s čiernou strechou – a ďalšími prvkami, ktoré ešte viac zvýrazňujú osobitosť tohto mestského vozidla s pohonom všetkých kolies. Jedná sa o 15palcové kolesá s šedým diamantovým spracovaním, zadný parkovací asistent, oranžové kryty stredov kolies, tmavá zadné okná, oranžové kryty vonkajších spätných zrkadiel a špeciálne logo na stredovom stĺpiku.

Štýlový šedo-oranžový interiér v kombinácii textílie a eko kože ponúka typickú univerzálnosť a pohodlnosť radu Panda. Zmienku si zaslúžia štandardná trojmiestna konfigurácia zadných sedadiel s delenými a sklopnými operadlami (v pomere 60/40), automatická klimatizácia a systém Blue&Me s ovládaním na volante.

Nová limitovaná edícia ponúka všetky silné stránky modelu 4×4, ktorý bol v minulom roku ocenený prestížnou cenou SUV roka 2012 britského magazínu Top Gear. Reč je predovšetkým o inteligentnom trvalom pohonu všetkých kolies, ktorý sa aktivuje automaticky v prípade potreby, čo vozidlu umožňuje zvládať akékoľvek jazdné situácie. Fiat Panda 4×4 je taktiež štandardne vybavený systémom elektronickej kontroly stability ESP s funkciou elektronickej uzávierky diferenciálu ELD, ktorá pomáha pri jazde a rozjazde na klzkom povrchu.

Panda Antartica ponúka všetku dynamiku a komfort, ktoré sú potrebné pre zdolávanie dlhých a náročných trás. Zásluhu má na tom najmä upravené zavesenie kolies tvorené nápravou MacPherson vpredu a kľukovou nápravou s vlečnými ramenami a torznou priečkou vzadu.

Pre zaistenie maximálnej priľnavosti na akomkoľvek povrchu je nový model vybavený špeciálnymi zimnými pneumatikami 175/65 R15 84T M+S. Tieto špeciálne pneumatiky Snow Flake sú navrhnuté nielen pre sneh a ľad, ale aj pre jazdu na suchých alebo mokrých cestách a poľných cestách. V skutočnosti je trakcia na povrchu s nízkou priľnavosťou až o 20 % lepšia ako u predchádzajúceho modelu. V tejto súvislosti je nutné spomenúť, že táto flexibilita nemá žiadny vplyv na spotrebu paliva alebo prevádzkové náklady, čo je presne v duchu sloganu Simply More. Užívateľ Pandy 4×4 Antartica sa navyše nemusí každú sezónu zaoberať výmenou pneumatík.

Zdroj: Fiat

Reklama