/
/
/
Ocenenia pre Jaguar F-PACE – najlepší a najkrajší automobil na svete

Ocenenia pre Jaguar F-PACE – najlepší a najkrajší automobil na svete

Reklama

  • Model F-PACE zdobia dva tituly World Car Awards 2017 
  • Prvé SUV Jaguar získalo titul Svetové auto roka 2017 
  • Okrem toho získalo aj ocenenie World Car Design of the Year 
  • F-PACE je najpredávanejší model Jaguar 
  • Jaguar je najrýchlejšie rastúcou automobilovou značkou v Európe

Jaguar F-PACE sa stal oficiálne najlepším a najkrajším automobilom na svete, keď v ankete World Car Awards 2017 ukoristil dve ocenenia: prestížny titul World Car of Year (svetové auto roka) a titul World Car Design of the Year (svetový automobilový dizajn roka). 

Jaguar F-Pace je najrýchlejšie predávaným modelom v doterajšej histórii automobilky. Zároveň ide len o druhé vozidlo, ktorému sa za 13-ročnú históriu ankety World Car Awards podarilo získať dva tituly naraz. Obe ocenenia sú výsledkom prevahy modelu F-PACE nad konkurenciou pri hlasovaní 75 vplyvných motoristických novinárov z 24 krajín. 

Dr. Ralf Speth, CEO spoločnosti Jaguar Land Rover, povedal:

F-PACE bol navrhovaný a konštruovaný ako výkonné SUV s výnimočnými jazdnými vlastnosťami, praktickosťou v každodennom živote a sebavedomým dizajnom. Zisk týchto ocenení je výsledkom talentu a skvelej práce našich tímov, ktorým sa podarilo vytvoriť najpraktickejšie športové vozidlo na svete a zároveň najrýchlejšie predávaný model značky Jaguar.

Zisk týchto dvoch ocenení je celkovo prvým úspechom značky Jaguar v ankete World Car Awards. V roku 2016 sa do finálového súboja o titul World Car Design of the Year dostala športová limuzína XE. V hlasovaní o titul World Car of the Year 2017 triumfoval model F-PACE nad finalistami Audi Q5 a Volkswagen Tiguan. 

Ian Callum, hlavný dizajnér spoločnosti Jaguar, povedal:

F-PACE je naše úplne prvé SUV, no z jeho dizajnu je na prvý pohľad vidno, že ide o Jaguar. Jeho víťazstvo v hlasovaní o titul World Car of the Year 2017 potvrdilo správnosť nášho rozhodnutia použiť naše jedinečné dizajnové princípy a schopnosť vyrábať vozidlá so skvelou jazdnou dynamikou do nového sektora trhu. 

Porota ankety World Car Awards, zložená z vplyvných motoristických novinárov, pri hlasovaní o titul World Car Design of the Year 2017 udelila modelu F-PACE najviac hlasov z finálovej trojice; porazení súperi boli Mercedes-Benz triedy S Cabriolet a Toyota C-HR. 

Mike Rutherford, člen poroty, riaditeľ a podpredseda výboru ankety World Car Awards/World Car of the Year, povedal:

Jaguar zaznamenal fenomenálny úspech; najprv získal titul World Car Design of the Year a potom aj hlavnú cenu – titul World Car of the Year. S modelom F-PACE sa tejto britskej spoločnosti a jej hrdým a talentovaným pracovníkom podarilo poraziť oveľa väčších a bohatších rivalov z Európy, Ázie a Severnej Ameriky.

Model F-PACE, prvé vysokovýkonné SUV značky Jaguar, prispel k rekordnému nárastu predaja tým, že k značke pritiahol nových zákazníkov. 

Ponuka pohonných jednotiek pre model F-PACE sa začína inovatívnym, hospodárnym 2,0-litrovým štvorvalcovým vznetovým motorom Ingenium s emisiami CO2 len 126 g/km* a končí vysokovýkonným, kompresorom preplňovaným zážihovým motorom V6 s výkonom 280 kW, s ktorým toto vozidlo dokáže akcelerovať z nuly na 100 km/h len za 5,5 sekundy.

Za posledných 12 mesiacov priniesol Jaguar na trh tri úplne nové modelové rady, pričom úspech v podobe rastu predaja zaznamenali aj mnohé existujúce modely. Predaj stále výrazne stúpa, vďaka čomu je Jaguar v súčasnosti najrýchlejšie rastúcou automobilovou značkou.

Zdroj: Jaguar

Prečítať celý text

Reklama