6.9 C
Bratislava
piatok, 19 apríla, 2024
Reklama

Nový SEAT Leon Ecomotive a Leon TGI – výkon v spojení s mimoriadnou účinnosťou

Odporúčame

Jedinečná kombinácia emocionálneho dizajnu a nízkych emisií

/ Nový Leon Ecomotive s motorom 1.6 TDI 81 kW (110 k)
/ Leon TGI s motorom na stlačený zemný plyn CNG a benzín
/ Veľmi nízke prevádzkové náklady a emisie

SEAT rozširuje svoj úspešný modelový rad Leon o dva modely s pôsobivou účinnosťou, nízkymi emisiami a mimoriadne nízkymi prevádzkovými nákladmi. Nový Leon 1.6 TDI Ecomotive spotrebuje v kombinovanom cykle podľa metodiky EÚ iba 3,2 litra nafty na 100 kilometrov. Táto hodnota platí pre všetky tri verzie karosérie – päťdverový Leon, trojdverový Leon SC a nové päťdverové kombi Leon ST. Druhý nový model Leon 1.4 TGI má motor adaptovaný na pohon stlačeným zemným plynom CNG. S hodnotou emisie CO2 iba 97 g/km šetrí rovnako životné prostredie ako peňaženku majiteľa. Obidva nové motory pre modelový raz Leon svojim výkonom 81 kW (110 k) zaručujú dynamický zážitok z jazdy – v kombinácii s tradične agilnými a precíznymi jazdnými vlastnosťami modelov SEAT Leon.

Nový SEAT Leon Ecomotive patrí k najúspornejším automobilom na trhu. Priemerná spotreba iba 3,2 litra nafty na 100 kilometrov zodpovedá emisii CO2 85 g/km. Vďaka výkonu 81 kW (110 k) a maximálnemu krútiacemu momentu 250 Newtonmetrov novo vyvinutý turbodiesel 1.6 TDI umožňuje suverénne jazdné výkony – maximálna rýchlosť je 197 km/h. Dojazd až do 1.500 kilometrov redukuje zastávky na tankovanie na absolútne minimum.
Dôležitými faktormi pre nízku spotrebu a emisie sú systém Štart-Stop a rekuperačný systém, špecificky sprevodovaná 6-stupňová manuálna prevodovka a pneumatiky s nízkym valivým odporom. K tomu pristupujú aerodynamické modifikácie na karosérii ako zmenené otvory na vstup chladiaceho vzduchu do motorového priestoru a spojler okolo zadného okna s bočnými vodiacimi plochami. SEAT ponúka Leon Ecomotive vo všetkých troch verziách karosérie a v dvoch verziách vybavenia – Reference a Style.
Jedinečná kombinácia vysoko emocionálneho dizajnu, precíznej dynamiky a neobyčajne nízkych prevádzkových nákladov charakterizuje aj druhú novinku v modelovom programe značky SEAT – Leon TGI. Novo vyvinutý agregát s objemom 1,4 litra, priamym vstrekovaním paliva a prepĺňaním turbokompresorom môže spaľovať buď stlačený zemný plyn (CNG) alebo benzín.

Zvlášť priaznivá spotreba CNG v kombinácii s nízkymi nákladmi na toto palivo robia z modelu Leon TGI jeden z najekologickejších a najhospodárnejších automobilov na trhu.

Bivalentný motor TGI dosahuje výkon 81 kW (110 k); jeho maximálny krútiaci moment 200 Nm je k dispozícii už pri nízkych otáčkach 1.500 min-1. Napriek priaznivej spotrebe paliva má nový Leon TGI vynikajúce dynamické vlastnosti. Šprint z 0 na 100 km/h absolvuje za 10,9 sekundy, maximálna rýchlosť je 194 km/h. Pri prevádzke na plyn má Leon TGI s plnou nádržou dojazd približne 400 kilometrov. Stlačený plyn CNG (Compressed Natural Gas) sa prepravuje v dvoch nádržiach s celkovým objemom 15 kilogramov, uložených pod podlahou batožinového priestoru. Priemerná spotreba plynu CNG je 3,5 kg/100 km, čo zodpovedá emisii CO2 94 gramov na kilometer. Okrem toho má Leon TGI benzínovú nádrž s objemom 50 litrov, umožňujúcu dojazd na benzín vyše 900 kilometrov. Leon TGI má tak s využitím obidvoch druhov paliva teoretický dojazd až 1.300 kilometrov.

Leon TGI je k dispozícii so základnou päťdverovou karosériou a ako kombi ST , pre obidve sú na výber dve verzie vybavenia Reference a Style.

Zdroj: Seat
Reklama