/
/
/
Nový renault mégane má dynamický a dištinktívny dizajn

Nový renault mégane má dynamický a dištinktívny dizajn

Reklama

  • Dvadsať rokov po predstavení modelu Renault Mégane, ktorého sa na celom svete predalo cez 6.5 milióna kusov, Renault odhalil Nový Mégane – štvrtý model s týmto menom.
  • V segmente s veľkou konkurenciou sa Nový Mégane odlišuje dynamickým dizajnom a charakteristickými krivkami na prednej aj zadnej strane.
  • Vrcholom najnovšej rady Mégane je GT verzia, ktorá bude dostupná od jej predstavenia. Dizajn verzie GT je inšpirovaný génmi Renault Sport. 

Zreteľný, dynamický a dôkladný dizajn

So zreteľnými svetlometmi a vyváženými proporciami je Nový Mégane momentálne najvýznamnejším modelom značky. “Dizajnové DNA” značky prijal Nový Mégane s otvorenou náručou. Na prednej časti je badať novú dizajnovú identitu, vrátane veľkého, vertikálneho loga. Ako alternatíva modelu Renault Talisman sa Nový Mégane pýši špecifickými svetlometmi v tvare písmena C. Na zadnej strane sú svetlomety tvarované tak, aby zvýrazňovali šírku vozidla. “Na konkurenčne schopnom trhu kompaktných sedanov je pozitívne, že Nový Mégane vystupuje z radu na prvý pohľad”, povedal externý dizajnér Franck Le Gall. 

Nový Mégane sedí na ceste lepšie, a to vďaka tomu, že výška prednej časti sa znížila o 25mm a jej šírka sa predĺžila o 47mm. Šírka zadnej strany sa taktiež predĺžila, a to  o 39mm. Športovú siluetu vozidla podfarbuje rázvor, ktorý je dlhší o 28mm, čím sa zmenšil previs vozidla. Dizajnér Franck Le Gall pokračuje: “Precízne a upravené krivky sa tiahnu od zadnej časti dopredu a sú súčasťou bočných strán auta. V kombinácii s tvarovanými ramenami dodávajú línie vozidlu dynamiku a charakter.”

Novž Megane1

Chrómované prvky dodávajú lesk prednej maske, bočným krivkám a kľučkám dverí. Štíhle záhyby na kapote, v kombinácii s chrómovanými časťami a bočnými prívodmi vzduchu posilňujú charakter prednej masky.

Exkluzívna GT verzia, dostupná od predstavenia

Nový Mégane GT má pozmenený predný nárazník pre vyjadrenie športového ducha. Dizajn GT zahŕňa bočné prívody vzduchu a novú mriežku chladiča v tvare medových plástikov.

Zadná strana GT verzie je podčiarknutá dvomi chrómovanými sacími hadičkami, ktoré spolupracujú s bočnými prívodmi vzduchu. Zadná strana je zakončená spoilerom, ktorý sa  inšpiroval svetovou sériou F1. Nový Mégane GT má znak “Renault Sport” na zadnej strane, na oknách a v prednej časti.

Táto športová verzia bude k dispozícii vo farbe “Iron Blue” v kombinácii so zložkami farby “Dark Metal” na prednej časti a na spätných zrkadlách. Farbami GT verzie vyjadruje jej spojenie so svetom racingových závodov.

Nový Mégane GT bude k dispozícii s 18 palcovými hliníkovými diskami vyvinutými špeciálne pre modely Renault Sport.

Zdroj: Renault

Prečítať celý text

Reklama