/
/
/
Nový, pohodlnejší a kultivovanejší Lexus CT 200h

Nový, pohodlnejší a kultivovanejší Lexus CT 200h

Reklama

NOVÝ, POHODLNEJŠÍ A KULTIVOVANEJŠÍ LEXUS CT 200h

• Elegantnejší a sofistikovanejší dizajn exteriéru
• Kultivovaný interiér s vyššou úrovňou vizuálnej a dotykovej kvality
• Prvotriedna úroveň emisií CO2, znížená až na hodnotu 82 g/km
• Dokonalejší zážitok z jazdy a nižšia úroveň hluku, vibrácií a tvrdosti

V prvom štvrťroku 2014 bude v Európe uvedený na trh nový, pohodlnejší a kultivovanejší Lexus CT 200h.

Nový kompaktný luxusný sedan je ďalším stelesnením progresívneho luxusu, ktorý je charakteristickým znakom značky Lexus. Ponúka elegantnejší štýl exteriéru, kultivovanejší interiér s modernejším elektronickým vybavením, vyššiu mieru pohodlia počas jazdy a výraznejší charakteristický vzhľad športovej verzie F SPORT.

PREPRACOVANÝ DIZAJN EXTERIÉRU

Prednú časť nového modelu CT 200h charakterizuje rozvinutejší dizajn „vretenovitej“ masky chladiča, typickej pre značku Lexus. Stred je viac vysunutý dopredu a vytvára výrazný trojrozmerný tvar. Spodné rohy sú od seba vzdialenejšie a „základňa vretena“ je položená nižšie, čo umocňuje nízky predný profil a široký rozchod kolies vozidla CT 200h.

Pri pohľade zboku možno nový model CT 200h rozpoznať podľa nových 10-lúčových 16- alebo 17-palcových diskov kolies z ľahkých zliatin a novej strešnej antény v tvare žraločej plutvy. Nový dizajn zadného nárazníka sa vyznačuje vodorovnejšou štruktúrou. Jeho súčasťou sú kryty odrazových skiel v charakteristickom tvare písmena L a spodná stredná časť v čiernej farbe, ktorá zvýrazňuje nízke ťažisko vozidla a široký postoj zadnej časti.

Nový model CT 200h je v ponuke v 11 farbách karosérie, vrátane novej červenej. Farebný lak je pokrytý ochranným vrchným náterom so schopnosťou automatickej obnovy, ktorý je odolný voči poškriabaniu.

KULTIVOVANÝ DIZAJN INTERIÉRU A VYLEPŠENÉ PRVKY VÝBAV

Prepracovaný interiér nového modelu CT 200h ponúka vyššiu mieru pohodlia, modernejšie prístrojové vybavenie a vyššiu úroveň vizuálnej a dotykovej kvality.

Vodič má odteraz k dispozícii nový volant s priemerom 370 mm, ktorý využívajú aj vozidlá modelového radu IS. Optitrónový prístrojový panel je odteraz v ponuke s integrovanou 4,2-palcovou obrazovkou s technológiou tekutých kryštálov (TFT), ktorú je možné pripojiť k multimediálnemu systému a ovládať pomocou prepínačov na volante.

Centrálna multimediálna obrazovka TFT má v novom vyhotovení tenší a pevnejší dizajn, zatiaľ čo druhá generácia dotykového rozhrania Remote Touch Interface (RTI) prináša nový, pre používateľa optimálnejší ovládač.

Multimediálny systém Lexus Media Display a navigačný systém Lexus Premium Navigation ponúkajú pridané funkcie, lepšiu ovládateľnosť a zdokonalené ovládanie hlasitého telefonovania (hands-free) a rozpoznávania hlasu. Multimediálny systém je vybavený novým ovládačom v stredovej konzole.

Vylepšená je aj kvalita zvuku audiosystému od spoločnosti Lexus, a to vďaka technológii bambusových reproduktorov, ktorú značka použila ako prvá na svete. Kombináciou bambusového vlákna, fytolitov (tzv. „rastlinného opálu“) a dreveného uhlia v procese vstrekovania plastických hmôt vznikla v odvetví najtenšia membrána reproduktorov, ktorá prináša výrazne lepšiu kvalitu zvuku.

Súčasťou vylepšeného prístrojového vybavenia je tiež zadná obrazovka pre multimediálny systém Lexus Media Display, systém výstrahy poklesu tlaku v pneumatikách a tlačidlo „Off“, ktoré umožňuje vypnutie protipreklzového systému vozidla.

Revíziou prešli aj farby obloženia a ich kombinácie v stredovej konzole. Nová výplň a čalúnenie dverí majú ozdobné prešívanie, ktoré prispieva k zvýšeniu vizuálnej kvality. Na výber je päť druhov povrchovej úpravy, pričom jednou z možností je aj exkluzívna úprava z japonského dreva Šimamoku. Ovládacie prvky v stredovej konzole majú novú, rafinovanejšiu úpravu z kovového filmu. Prepracovaná ponuka čalúnenia obsahuje aj jedno nové vyhotovenie vo verzii hnedej kože Topaz Brown (hnedá Topaz) a vynovené tri textilné čalúnenia vo farbách červená, hnedá a modrá v odtieni Ocean Blue.

EMISIE CO2 NA VRCHOLE TRIEDY

Vďaka výraznému zníženiu emisií CO2 sa môže model CT 200h pre rok 2014 pochváliť jednoznačne najlepšími hodnotami v triede. Úroveň emisií vozidiel vybavených 16-palcovými kolesami sa znížila o 6 g/km, teda z 94 g/km na súčasných 88 g/km, kým verzie s 15-palcovými diskami kolies produkujú iba 82 g/km emisií namiesto doterajších 87 g/km, čo predstavuje pokles o 5 g/km.

EŠTE VYŠŠIE POHODLIE A KULTIVOVANOSŤ JAZDY

V novom modeli CT 200h sa spája zvýšená tuhosť karosérie, upravené zavesenie kolies a lepšia aerodynamika spolu s komplexnými opatreniami na zníženie úrovne hluku, vibrácií a tvrdosti (NVH), ktorých cieľom je priniesť kultivovanejší a pohodlnejší zážitok z jazdy a ešte tichšie prostredie v kabíne.

Tuhosť karosérie sa podarilo zvýšiť pomocou dodatočného bodového zvárania a rozsiahleho použitia technológie konštrukčného spájania lepením.

Zvýšená tuhosť karosérie umožnila lepšie vyladenie zavesenia kolies. Optimalizovala sa tuhosť vinutých pružín, použil sa nový ventil tlmiča a upravil sa priemer tyče zadného stabilizátora v záujme zlepšenia jazdného komfortu bez straty obratnosti vozidla

Ovládanie prevodovky systému hybridného pohonu má prepracovanú koncepciu. Lineárnejšie zvyšovanie otáčok motora teraz lepšie zodpovedá zvýšenej rýchlosti vozidla. Jeho cieľom je priniesť zážitok z jazdy podobnejší tomu, aký ponúka konvenčná automatická prevodovka.

V záujme ďalšieho zníženia hladiny NVH bolo prijatých celkovo 94 rôznych opatrení, ktoré prispievajú k zvýrazneniu prirodzene tichého chodu hybridnej pohonnej sústavy Lexus Hybrid Drive. Nové riešenie nasávacieho potrubia, ktoré sa objavuje v hybridnom vozidle značky Lexus po prvý raz, prináša vysokú mieru tichosti v spojení s vynikajúcou účinnosťou nasávania.

VÝRAZNÝ DIZAJN VARIANTA F SPORT

Nový model F SPORT má mohutnejší charakter na ceste, vďaka čomu ho možno jasnejšie odlíšiť od ostatných verzií modelového radu CT 200h.

Vretenovitá maska chladiča v novej úprave sa vyznačuje rovnako energickým sieťovinovým reliéfom ako na novom športovom modeli série IS F SPORT. Exkluzívny strešný spojler v zadnej časti vozidla obsahuje výrezy, ktoré prispievajú k zvýšeniu prítlaku. Desaťlúčové 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin charakterizuje povrchová úprava špecifická pre verziu F SPORT. Na výber je deväť farieb karosérie, medzi ktorými nechýba nový červený odtieň a nová biela farba v odtieni White Nova, exkluzívna len pre verziu F SPORT.

Interiér vozidla ponúka vylepšené čalúnenie v úprave F SPORT, hliníkové pedále a ochranné prahové lišty, volant z perforovanej kože, radiacu páku potiahnutú kožou s jamkami a znak F SPORT. Päť exkluzívnych farebných kombinácií dopĺňa možnosť výberu zo štyroch druhov povrchovej úpravy, vrátane úpravy z japonského dreva Šimamoku či striebornej kovovej úpravy, ktorá je charakteristická len pre verziu F SPORT. V ponuke je aj celokožené čalúnenie vo farebných odtieňoch čiernej (Black) alebo červenej Dark Rose vrátane farebného prešívania.

Športová verzia F SPORT prináša všetky vylepšenia jazdného výkonu, ktorými sa vyznačuje nový modelový rad CT 200h. Okrem toho ponúka výhodu na zákazku vyrábaného nastavenia tuhosti vinutých pružín a optimalizovaného rozdelenia torznej tuhosti medzi prednú a zadnú nápravu, ktoré prispievajú k ďalšiemu posilneniu športových jazdných vlastností vozidla.

Zdroj: Lexus

Prečítať celý text

Reklama