/
/
/
Nový PEUGEOT 308 SW

Nový PEUGEOT 308 SW

Reklama

Ako prvý bude PEUGEOT 308 SW uvedený vo Francúzsku a následne v ostatných európskych krajinách.

Dizajnéri  značky PEUGEOT vytvorili veľké dynamické kombi nízkeho, elegantného a športového vzhľadu (dĺžka : 458 cm, výška 147 cm). Veľkorysé  rozmery umožňujú splniť požiadavky zákazníkov, ktorí vyžadujú priestor, objem, modularitu a účelovosť verzií kombi.

Objem batožinového priestoru nového modelu PEUGEOT 308 SW je 610 dm3 (metóda VDA 210), čím sa dostáva na úroveň tých najlepších v segmente.

Vďaka pravidelným tvarom, ide predovšetkým o praktický a veľmi otvorený priestor. Modularita je príkladne jednoduchá (sklápanie lavíc jednoduchým pohybom priamo z batožinového priestoru) a efektívna (úplne rovná podlaha). Celkové prevedenie  je na úrovni vyššej kategórie.

Nový PEUGEOT 308 SW využíva tak ako aj hatchback, novú modulárnu platformu EMP2, zabezpečujúcu celkové odľahčenie a dynamickú účinnosť.

Nové kombi je celkom o 140 kg ľahšie než jeho predchodca. Jazdnými vlastnosťami sa však radí na úroveň hatchbacku.

Benzínové a naftové motory Euro 6, ktorými bude automobil vybavený už pri svojom uvedení na trh, ponúkajú obdivuhodnú výkonnosť. Verzie BlueHDI s emisiami iba 85 g CO2/km vytvárajú novú referenčnú hodnotu v tomto segmente.

V interiéri  čaká na zákazníka moderný, elegantný a inovatívny priestor typu PEUGEOT i‑Cockpit, ktorý poskytuje tak vodičovi ako aj posádke doposiaľ nevídanú atmosféru.

Starostlivosť, ktorá bola novému modelu PEUGEOT 308 SW venovaná, sa odráža aj v tých najmenších detailoch. Cieľom bolo vytvoriť model na úrovni tých najlepších a potvrdiť tak posun Značky smerom k luxusným modelom.

Nový PEUGEOT 308 SW sa vyrába vo francúzskom Sochaux. Bude vybavený pohonnými jednotkami vyrábanými tiež vo francúzskych závodoch v Trémery a v Douvrine.

 Zdroj: Peugeot
Prečítať celý text

Reklama